Policejní vyjednavač Dano (J. Koleník) vyráží po extrémně nebezpečné akci domů, aby se mohl věnovat těhotné přítelkyni (E. Geislerová). Jejich životy se ale záhy otočí o 180 stupňů a to přímo "od srdce" na oddělení kardiochirurgie v místní fakultní nemocnici. Ve stejný okamžik začíná ve městě summit evropských politických špiček, ve stejný okamžik zmizí ministr obrany a ve stejný okamžik se úplně obyčejný důchodce rozhodne očistit památku svého syna. A to způsobem, o kterém bude za chvíli vědět celý svět. Čtyři okamžiky spustí drama, ve kterém půjde nejen o záchranu životů, stabilitu státu, nenarozené dítě, boj za lásku a pravdu, ale i odpověď na otázku, jak silný může být vztah mezi otcem a synem. (Česká televize)

Martinius

vcelku dobre, nadpriemerne. dobra kamera i strih, kvalitna rezia, sympaticke herecke vykony. avsak aj ultimatum trpi chorobou vacsiny slovenskych produkcii - slaby scenar a mizerne dialogy. konkretne: protagonisti musia po sebe stekat a spravat sa ako curaci, aby navodili umely dojem napatia. samozrejme, omnoho tazsie je vytvorit kvalitnu scenu a presvedcivu slovnu vymenu. ono to vsak ide, staci sa inspirovat kultovymi zahranicnymi serialmi, alebo hoc aj produkciami od susedov v cesku. takto sa vytvara dojem, ze slovaci su cholericky a vecne nasrany narod, ktory by si neodpustil riesit nieco s nadhladom a prehladom. takze odhliadnuc od chaotickej uvodnej sceny (chalani, to ste fakt nevedeli vymysliet nieco lepsie? ved nase realie ponukaju uzasne dramaticke pripady - napriklad vycinanie harmana v devinskej) a zaberov na naheho zmoknuteho kolenika sa zvysok deja vyvijal slubne. tesim sa na dalsi diel. ()

marhoul

Jedna za Roba Jakaba, který je vynikající divadelní herec, výrazný typ, výborný v dramatických partech a těší mě, že si ho chvilku mohli prohlédnout i čeští diváci jinak, než ve slovenské Partičce. Jinak je dílko slabé a ještě k tomu výrazně dehonestované mizerným, zbytečným českým dabingem. Na další díly se nechystám, seriálová laťka byla Ochráncem, Podezřením a třeba Kukačkami hozena hodně vysoko. Jinak já měla možnost vidět film Známí neznámí na slovenské premiéře a bylo nesmírně osvěžující, že v něm čeští i slovenští herci mluví, jak jim zobák narostl. Velmi bych si přála, aby se to stalo normou, aby už tvůrci i kupci konečně pochopili, že jiná cesta není. Ohlasy diváků mluví jasně, současné pojetí odrazuje a netěší výraznou část publika, takže už by mohla tahle flastenecká vladováclavská kokotina odeznít. Že Svojtka nadaboval Trávníčka v Popelce, OK, ale aby se daboval plynule česky mluvící Koleník, nebo tak výrazný hlas, jaký má Marián Labuda mladší, a obráceně do slovenčiny Jiří Bartoška v Anděl Páně 2, tvl. stačilo. Jestli pulci nerozumí slovensky, aspoň se čemusi přiučí, budou  z nich menší ignorantská telata a zbytku dospělých přirozenost taky dobře padne. ()

Tryskomyš

Dobře rozběhlý děj. Spousta dobrých herců ze Slovenska. Jen trochu ruší postsynchrony s jinými hlasy těchto herců, než na jaké jsme zvyklí, neboť většina z nich hraje v českých filmech se svým hlasem. ()

Siegmund odpad!

Nepochopil jsem, proč je tento slovenský seriál předabovaný do češtiny! Kamera svými mnohdy podivnými záběry působila velmi nepřirozeně až rušivě. Děj prvního dílu mi přišel velice zmatený. Myslím, že zhlédnutí dalších dílů si odpustím. ()

fabecc1222

Zatim spíš takový velký haló všude okolo, technické zpracováná super, ale příběhově a charakterově dost nijaké. Připomíná mi to Policajty z Centra. Snaha o něco většího, ale zatím se to míjí účinkem. Třeba úvodní scéna byla fajn, ale zatim postrádá jakýkoliv kontext do zbytku děje. Uvidíme, závěr naznačil, že by se to mohlo nějak pospojovat, a dostane to snad větší drajv. ()

Eleanor05

Trapně křečovité, přehnaně vypjaté, místy směšné (syn ministra Miloš - WTF?). Všichni po sobě neustále ječí, mají nervy, stres, nikdo se tam nechová přirozeně. A ten cz dabing tomu asi taky nepřidá na kvalitě... ()

Anet21

⚪ČT málokedy nakrúca paškvil(nemám o nej ilúzie, ale v priemere), Jojka zas málokedy paškvil nenakrúca. Spojenie týchto dvoch médií je bizarnou spoluprácou, ktorú neviem, či diváci potrebovali. ⚪No, prekvapenie sa nekoná...Podivná kamera ako z Nového života (neviem, kde je tá filmová kamera, ktorá sa tu spomína, keďže tento seriál ju nemá ani náhodou a filmovejšiu kameru malo aj Hniezdo, bez irónie), zábery typu: close up na tvár, za polsekundu záber krivo na pneumatiku, polsekunda a záber zo stropu izby, polsekunda a záber z diaľky na postavy a takto dookola, občas to pôsobí, akoby kameraman skúšal, čo výjde a čo bude vyzerať dobre, zároveň, akoby sa parodoval.⚪Ak už sme pri tom parodovaní, herecké výkony a prehrávanie je kapitola sama o sebe, to, čo predvádza Malachovský je naozaj k smiechu a potvrdzuje, že on nič lepšie ako chujovinu nezahrá, rovnako neustále opakujúce sa tváre v archetypoch postáv typu Igonda, Mórová atď. už nemajú čím zaujať.⚪Naozaj ma zaujíma vklad ČT do celého seriálu, keďže zatiaľ to nepripomína ani české priemerné kriminálky. Celá premisa by slušnejšie obstála v širšom európskom priestore, tu, na malom piesočku? Je skôr neuveriteľná, ťažkopádna.⚪Seriál kvalitatívne až podozrivo začína pripomínať minuloročný ,,megahit," chuťovku Slovania, ktorý bol vraj najdrahším slovenským seriálom, pričom vo výsledku pôsobil ako pokus a skúšanie si študentov VŠMU nakrútiť aký-taký seriál. Zdá sa mi, že toto sa k Slovanom veľmi rýchlo priblíži, možno rýchlejšie, ako by sme chceli.⚪A áno, som kritická, ale ak vieme niečo urobiť dobre, tak prečo to neurobíme? Pretože toto sa akurát berie smrteľne vážne, viac ako tie indické seriály s power point strihmi, používa to atmosférickú hudbu ako od Zimmera a pritom na obraze prebieha treťotriedna podívaná.⚪PS.: V Čechách sa celý seriál dabuje do češtiny. Tu pokojne Češka hovorí česky a Slovákom je to jedno. Veď akože, ak sme hlúpi, tak buďme...⚪ ()

xaver

Čekal jsem něco zajímavého, ale bylo nám předloženo něco na primitivní americký způsob. Ochranka ministra je parta tupců a jejich šéf je znectí, že se k ministrovi nechovali jako k zadrženému recidivistovi.  Snad to bude v dalších dílech lepší, ale celkem pochybuji. Dál to již radši nebudu komentovat. Jednu * dávám jenom proto, abych neurazil bratry Slováky. ()

mira007

První díl krimi politického thrilleru spolupráce České televize a Joj ( to je asi první případ ) s Koleníkem jako policejním vyjednavačem na pilulkách začal "tradičně" kostrbatou akční scénou u které člověk kroutí očima jako pokaždé, když se o něco takového tady ve středu Evropy pokoušíme, ale pak se to rozjelo do něčeho, co má potenciál: 1) řemeslně nadprůměr - celovečerní kamera, hudba jak z prvoligového amerického velkofilmu ( wow , mám nový repráky, tak vím o čem píšu ) , možná zvuk místy trochu podprůměr 2) scénář v druhé polovině zaujal 3) herecky nadprůměrné a uvěřitelné. PS: Proč tam Etzler jako český premiér kulhá o berlích jako Zeman? ()

MiniMinion

Nevím, proč se v poslední době Češi a Slováci rozhodli točit krimi projekty ve stylu 10 let starých německých detektivek, ale doufám, že tahle móda brzo přejde. Klasicky rádoby americká kamera a zmatené střihy, k tomu hloupé dialogy a zoufale nezajímavý příběh. A fakt nechápu, proč jako dabujeme slovenské seriály, naprosto zbytečné. Slovenštině rozumí každý. 4/10 když budu hodně, HODNĚ velkorysý. ()

MirkaP

Televize byla najednou plná šílenců. Aspoň já z toho měla tento pocit. Proč Slováci nemluví slovensky? /// Zkusím ještě druhý díl a uvidíme. Na hodnocení to bylo dost nevyrovnané. Zatím nedám nic. ()

Mamlas

Poměrně chaotické, zmatené. Mnoho otravných vedlejších linek a 75% prostojů. Zkusil jsem i slovenskou verzi. Té bych dal Odpad, protože si tam něco huhňají pod nosem a tak z poloviny člověk jen odhaduje, co asi říkají nebo není rozumět vůbec. Na tu se vůbec nedalo dívat. (12%) ()

hwnd odpad!

To už jsme na tom vážně tak zle, že nemůžeme odvysílat slovenskou věc v originále??? Pilot jako takovej docela peklo, kamera a herecký prknovýkony děs a scénář typu pejsek s kočičkou, co se brali smrtelně vážně, z toho dělá parodii. A ten - často tragickej - dabing tomu už jen dává finální polibek smrti, tohle prostě ne.... ()