Bratríčku, zavřel si vrátka

Česko / Slovensko, 1994, 25 min

Réžia:

Dušan Rapoš

Karel Kryl

Pocta Karlovi Krylovi vznikla z materiálov, ktoré Dušan Rapoš zozbieral počas nakrúcania recitálu Karel Kryl: Kto som? v roku 1993. Podobne ako recitál, aj tento krátky dokument obsahuje jedny z posledných záberov, zachytávajúcich pesničkára a básnika Karla Kryla krátko pred jeho smrťou v roku 1994. (RTVS)

Slarque

Jako doplněk recitálu Kdo jsem...? to smysl dává. Předpokládám, že autor ani neplánoval z rozhovoru udělat film, ale pak Karel Kryl náhle zemřel... ()

slunicko2

Nepříliš zajímavý rozhovor shazuje vpravdě příšerný zvuk. 1)  Rozhovor mi příliš podnětný nepřipadá, nicméně podobně jako u Václava Havla mám u Karla Kryla pocit, že každé slovo které na kameru pronesl, mělo svůj význam. Tuto vlastnost si podržel i v dokumentu._____ 2)  Film nic moc, za zvuk hvězdičku dolů, za Kryla hvězdičku navíc. .        .           .               .         .           .        .               .                .              .             .                                                                                                          .                                                                                            .                                                                                              .                                                                                          . ()

topi

Všechna slova a myšlenky Karla Kryla by se daly vytesat do kamene! Vskutku prozíravý člověk. Bohužel si myslím, že kdyby viděl dnešní dobu, asi by se utrápil. Už je to vidět i z jeho vnímání na porevoluční dobu. Neskutečná ztráta, že odešel na druhou stranu tak brzy. Možná chtěl sám odejít. Všechna čest mistře! A nadávky na zvuk bych vůbec nebral v potaz. O to tady opravdu nejde. ()

Yarwen

Natáčeno na Okoři coby doplněk pořadu "Karel Kryl - Kdo jsem". Zvuk je zde už o maličko lepší, ale stále špatný, nicméně jakž takž jde rozumět, přesto zvuková nekvalita stahuje mé hodnocení dolů. Patrně poslední snímek s Karlem Krylem před jeho smrtí. ()

ostravak30

Tato část dokumentu Karel Kryl – Kdo jsem…?  je pro mě přece jen cennější. Zpěvák vypráví nejen o svém dětství, ale je konfrontován i s názorem, že nemá co mluvit do veřejného dění, když tu "20 let nebyl". Něco na tom samozřejmě je, nicméně K. K. se vyjadřuje i k současné (tehdejší) politické situaci. Škoda, zemřel hodně předčasně. Závěrem musím souhlasit s tím, že v obou dokumentech je velký problém se zvukem a legendě je často špatně rozumět. ()

gizi

Pro mě stejně dobré, jako Kdo jsem...? Tedy až na ten horší zvuk, ale není to tak hrozné. Jen mě dost překvapilo, že se točilo tam, kde se točilo, a v hlavním filmu Kdo jsem...? není z toho jediný záběr - vše jsou jen detaily na Kryla. Z mého pohledu úplně vyhozené peníze, stejně se mohlo natočit ve studiu. 75%. ()

Petro

Pravda, zvuk, že jsem se musel hodně soustředit. Možná je to nakonec dobře pro tento snímek, abychom se soustředili. Pro mě objevný! Umíme se ještě dnes soustředit na slovo, rozhovor, obsah? Tak hluboký rozhovor jsem snad ještě neslyšel. Poslechněte si co Karel povídá. A s jakým soustředěním na obsah. A, že to je poplatné pořád. Dnes snad víc, než kdy jindy. ()