Karel Kryl - kto som?

• Česko Karel Kryl - kdo jsem…?
Hudobný / Poetický / Dokumentárny
Česko / Slovensko, 1993, 85 min

Výrazná osobnost české hudební scény Karel Kryl v roce 1993 společně s režisérem Dušanem Rapošem natočil komorní medailonek, odhalující jeho životní postoje a názory. Ty jsou prezentovány výhradně jeho vlastní tvorbou. Písně a básně, staršího i novějšího data, tak dají nahlédnout do duše umělce, který svou zemi musel nuceně opustit a po dlouhá léta sledovat dění v ní jen zpovzdálí. (Česká televize)

Slarque

Karel Kryl zpívá, recituje, vypráví. Ve velkých detailech, v záběru je jeho hlava a občas pravačka. Takže je výborný jen a čistě díky osobnosti Karla Kryla, většinu tvůrčích rozhodnutí Dušana Rapoše přinejlepším nechápu, včetně například místa natáčení. Ale jako recitál výjimečného hudebníka natočený krátce před jeho smrtí, je to prostě výborné. ()

klukluka

Nehodnotím Karla Kryla, ale pořad, kde se jeden člověk hodinu a půl nepohne z místa, přesto figuruje například v TOP TEN českých dokumentů..? Z úcty ke Karlu Krylovi dám alespoň ty 2 hvězdičky, ale s filmařinou nemá tahle věc co dělat. A s dokumentem? Tak to už vůbec! Viděl to ten člověk, který to zařadil do uvedeného žánru? ()

Amarcord_1

60% - Karel Kryl byl a vždy bude skvělej. Bohužel tenhle dokument je prostě diletatntským fiaskem. Nevím, co bych napsal víc. Kdyby si Karel Kryl sednul do budky z někdejšího televizního pořadu Vox Populi, byl by výsledek podobný, možná lepší o absenci mizerné kompozice a střihu kohokoli kdo tohle točil. Veliká škoda promarněné příležitosti. Jen kvůli Krylovi a jeho odkazu nehodnotím hůř. ()

Schuldiner

Tak, jak už tu někdo uvedl... nebudu hodnotit tento snímek, ale člověka, jenž v něm vystupuje a pro toho je 5 hvězd opravdu málo!!! Karel Kryl byl pln neuvěřitelného charismatu, byl to geniální písničkář a básník, který toho tolik ´´řekl´´!!! Tolik s čímž se ztotožňuji... Nezapomenutelné skladby,...texty, které nikdy nezapadnou prachem! Nesmí!!! ()

ostravak30

Karla Kryla a jeho písně mám rád a vždy si je s radostí poslechnu. Faktem je, že občas jsem jeho filozofickým řečem moc nerozuměl. Nakonec i jeho písně jsou absolutně promyšlené a texty složité. Vsadím se, že jim rozumí jen málokdo. Přeci jen jde ale vyčíst z jeho mluvených výpovědí, že trpěl rozmrzelostí z porevolučního vývoje. Dost protivná je ale místy kamera a některé záběry. Vzhledem k hodnocení jdu opět proti proudu, ale tohle není povedená sešlost s K. K. Ten za to ale nemůže, to je problém režijní práce... ()

• Po smrti Karla Kryla v roce 1994 Dušan Rapoš vzal nepoužité záběry a rozhovory a sestavil z nich poctu Karlu Krylovi s názvem Bratříčku, zavřel jsi vrátka. (Ištván87)