Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Bobesch85

Dal bych 4, ale bylo tam na mě moc málo LBTQXYZ nesmyslů a taky Číňanů a černochů. A jak se sakra dostala ta pistole k predátorům, aby ji na konci dvojky mohli dát Danymu? Bude Kořist 2, kde si pro ni přijdou? ()

mety6

Ako ono to nebolo zlé ale Predátora tam bolo žalostne málo. Film sa síce nevolá Predator a možno aj tým chceli autori ukázať inú históriu ale bolo by fakt zaujímavé vidieť, ako sa Predátor dostal k svojim zbraniam už v 18. storočí a na druhej strane je veľmi smutné, že mu nevymysleli nejaké iné zbrane ale používa to isté, čo v 20./21. storočí. Takže jeho evolúcia NULA BODOV. Inak CSFD opravte si opis...rok 1719 je 18. storočie a nie 17. ()

Savytan

Po dlouhé době sci-fi, co mě bavilo. Indiáni působí věrohodným dojmem, příroda a kamera celkem ujde, jen animace zvířat je dost žalostná... Trošku mi to připomínalo Souboj titánů, což je sakra starý film. Jinak si predátor libuje v lovení francouzských kolonistů i jejich znepřátelených Indošů všemi způsoby, což je fajn a baví to. Svěží film. ()

enforcer

Já teda asi viděl jiný film, než všichni ostatní. Prvních 45 minut se tam neděje vůbec nic, kromě toho že Pocahontas běhá se svým pitbullem po lese a posere na co šáhne... Pak se tam objeví nekvalitní CGI medvěd, co běhá jak nosorožec a film nabere trochu rychlejší obrátky (rozuměj: divák na chvíli přestane mít pocit, že chcípne nudou). Teenage indiáni z Twilightu jsou k smíchu a na konci příjde menší vyvražďovačka převážne bílých vidláků, kteří jako by přišli z castingu na Pach Krve a je konec. Sorry, ale takhle jsem si "nejlepšího Predátora od dob jedničky" vážně nepředstavoval. Unpopular opinion: Predátor: Evoluce byl mnohem lepší. ()

Zagger

zas takova pecka to neni, ale vysoke hodnoceni si zaslouzi po tech vsech marnych pokusech navazat na uspech originalu.. Snazivost moderniho smeru v tom cpela a misty vykukovala trochu televiznost, nicmene dalo se na to dobre koukat narozdil od tech vsech predchozich "pokracovani"... Stejne nakonec casem prijde doba, kdy vsichni pochopi, ze predatora nejde moc pojmout s jakymkoli novym pristupem, aby byl tak dobry jako original, a prestanou se rypat v dobre slapajicim stroji a natoci syrovy remake stare klasiky v dzungli s trochu jinou uvodni zapletkou, da-li buh treba i s malym cameo Arnieho ()

oskar22

Neurazilo, ale ani nenadchlo. Pri sledovaní filmu som sa bavil. Taká jednorázová oddychovka. Krásne scény, zaujímavá kamera, dobrá hudba, neopozeraní a dobre vybraní herci. Predátor bol zraniteľný a poraziteľný a to bolo dobre. ()

karl173

Příběh v tomto filmu nehledejte. Tohle je ryzí akčňák s nádechem hororu. Akční scény jsou chloubou celého snímku a najde se tu opravdu hodně šťavnatých killů. Film má slušné tempo a nudit se u něj určitě nebudete.  To je ale z pozitiv vše. Film postrádá hloubku, logiku, a je velice předvídatelný. Finále tohle vše jen podtrhne. Závěrečný fight pak zasadí divákovi brouka do hlavy, jestli je to stále ještě vážný akční film a nebo spíš pohádka. ()

kubawong

Tak konečně přišel nějaký dobrý predátor po tolika letech. Mělo to takové své kouzlo v tom, že se příběh opět odehrával v džungli. Jen bych tomu vytknul nic moc CGI např. u medvěda, jinak samotný predátor vypadal dobře. Akce a napětí tam bylo. 8/10 ()

hypnos11

Na scénáři by se mělo ještě hodně zapracovat - hlavní postava je naprosto přepálená. Navíc ještě pokaždé zas a znovu úplnou náhodou přichází na nějaký zásadní fakt týkající se predátora, čehož neuvěřitelně mazaně dokáže využít. Způsob zabití predátora je už opravdu hodně přehnaná záležitost. Oproti jedničce filmu chybí něco z té bezútěšné atmosféry - indiáni umírají a divákovi to je vlastně jedno, protože od začátku víme, že to je to jediné, od čeho ve filmu jsou - jejihc postavy dostaly minimální prostor, chybí nějaká silnější interakce mezi nimi a hrdinkou. Hrdinka je takový McGyver v ženském podání - za každé sitauce dokáže přijít s okázalým či mazaným řešením. A predátor působí trochu jako .. trouba, s tím vybavením, jaké má k dispozici, si nedokáže poradit s jedinou ženštinou, celkově to místy vypadá, že si se svými oběťmi až moc a zbytečně hraje. Predátorova maska sice zajímavá, ale ta z jedničky byla prostě lepší. Na druhou stranu má to spád, napětí, slušnou akci, chválím Amber Midthunder (kdyby za nic, tak už jenom za to krásné příjmení. Ale celkově se mi ve své roli líbila). K tomu palec nahoru za vcelku neotřelé zasazení. No a pokud bych po tomhle váhal, zda tam dát tu čtvrtou hvězdu, tak vytáhnu eso z rukávu - parádní smyčcová hudba, kterou si určitě rád někdy poslechnu. Takže jo, konečně solidní pokračování legendární jedničky. Mimochodem, zdejší obsah tvrdí, že film se odehrává v 17. století - vedle, odehrává se roku 1719. ()

Lichtenborg odpad!

WTF!!!Co to proboha bylo! Hlavní hrdinka z kmene Komančů, která má dokonale upravené nehty, medvěd vytvořený levnou počítačovou animací a naprosto dementní predátor? Na totmo filmu, který bych zařadil do céčkové kategorie je vidět scénaristická impotence a celkový úpadek filmového průmyslu. Původní námět Predora jako scifi hororu je pryč a místo něj nastupuje tento odpad. ()

Pavol.Novosa

Konečně predátor co stojí za zkouknutí. Od legendární jedničky to má hodně daleko i když si pár scén s ní vypůjčili. Žádný postranní děj a zbytečná romantická zápletka. OD začátku do konce to je hon kočky na myš. Dobré akčné scény a predátor co dělá co se od něj očekáva. Jediné co mě osobně vadí je Amber. Role drsňačky ji vůbec nesedí. Vypadá spíš jako rozzlobené rozmazlené děcko, kterému máma nekoupila čokoládu. Ta holka má 20 kilo i s tím psem. Jak si to sakra může rozdat ručně s typem co váží víc než 200 kg, behá rychlostí minimálně 60 km/hod, reflexy rychlejší než bruce lee když má průjem, medvěda co má tak metrák zlomí jako páratko, hitech hračky co řežou i šutr a to raději pomlčím o atomovce v rukávě. To co tam předváděla to si nedovolil ani Arnie a že to byl kus chlapa. I ten predátor se mi zdal menší a pomalejší tehdy. Taky mi nějak nejde do hlavy, že bytost, která je schopná mezihvězdných letů, je tak vyspělá, se pokaždý nechá nachytat na nějakou blbou pastičku, která je hodně průhledná i pro mne. Jako celek ale film hodnotím positivně. Dobrá akční podívaná. Doufám, že tohle byl poslední predátor ať se rozloučí s úctou. ()

PanHodny odpad!

Spoiler alert. Normálně to nedělám ale tady musím. Takže kdo nechce vědět co tam je, tak prosím nečtete. Lidi uvědomujete si, že teenage indiánka zrání Predátora (nejnebezpečnějšího lovce vesmíru) jeho vlastním zubem? (Ne fakt se to stalo). Navíc ho dodělá jeho řízeným šípem protože, ten retard je takové jelito, že mu nedojde když na něj míří jeho vlastní naváděcí zařízení? Kdo si jako myslel, že na něj ze křoví v indiánské prdeli sviti laserem? Bože svatá, nebudu hodnotit efekty, hudbu, přírodu, kostýmy, a podobně protože když si Predátora podá indiánský John Wick a jeho sestra z Mortal Kombatu s tomahawkem na šňůrce s pomocí zbraní o které brutálního vesmírného zabijáka olosovala, jak cigna v centru Prahy ožralého turistu, tak docházím rovnou ke dvěma závěrům. Buďto to byla predátoři paralympiáda, nebo hodně špatný scénář. Sázím na to druhé ale třeba to další díl vysvětlí lépe... Nicméně já už to neuvidím. Za mě jako fanouška série: Bojím se indiánů a žen obecně a predátor z tohoto dílu by nejspíš dělal Arnoldovi domácího mazlíčka... Hawk a kdyby jste někdy šli lovit indiány, nenechte se obrat o výstroj. ()

MéďaSV

Jen pár postřehů: Vymáčkli z toho maximum. Děj odsýpá, nenudí, skoro pořád se něco děje. Akce je rozhodně dostatek. Hudba fajn - párkrát mi to připomnělo Posledního mohykána. Občas kamera uhýbala, když se mělo stát něco brutálního - to mi trochu vadilo :-) K závěru už tomu trochu dochází dech. Nejvíc jsem se bavil tak do cca 60% filmu. Jak už tam "držka" běhá bez maskování a víme co všechno umí, ztrácí to na působivosti. Dlouhá scéna "masakru na spáleništi" mi přišla asi nejslabší z celýho filmu... Digi zvířata fakt nejsou nic moc - holt jsme už zhýčkaní... Herci naopak fajn snad všichni. Celkově spokojenost. Neni to žádný veledílo, ale jako žánrovka a poctu originálu velice solidní. Pokračování mezi Vikingy! :-) ()

EricNor

Když je to akční film, tak by měla být snad i hrdinka, co jí to akční věřím. Holka sotva běhá, tlustý ruce, obličej sice sympatickej, ale ten její bratr, to je jiná liga, tomu to mydlení věřím. Srovnávat s jedničkou? Snad je to, že to je v lese, jinak vůbec. To napětí a dusivá atmosféra tam není. Aspoň si užijeme predátorovi vychytávky při masakru traperů co asi mluvěj komančsky, aby tedy Komančové mohli mluvit anglicky jak studenti z univerzity. No a když už zasazení do toho 17. století, tak by se tam nemuseli ti studenti chovat jak teenageři z 21. století. ()

peppe

Tak první půlhodinu jsem si myslel, že jde o přírodopisnej dokument, no a pak se to trochu rozjelo, ale ty indiáni fakt nic moc, nato že v 18. století ta indoška to zvládla jako prd...no nevim. Scéna s medvědem asi nejlepší, jinak predátor je tu nakonec takový spíš nemehlo - no nic, jednou a dost. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023