Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Klema82

Konečně důstojné pokračování legendárního filmu. První hodina je pastva pro oči i pro uši. Krásná krajina i hudba a napínavá atmosféra. Nikdy bych si nemyslel, že někdo dokáže natočit uvěřitelně boj predátora s indiánskou teenagerkou😉 Uspěchaný finální fight  to trochu pokazil . Ale i přesto,  jsem se ani minutu nenudil. 7/10 ()

babuška

Tak jak vetřelec bobtnal a minulost se předělala v budoucnost, tak predátor stagnoval,  a 1 a 2 beru jooo je to paráda, pak scénáře z her, hovna hozená bohužel nám na oči a najednou BUM, jízda jako vodopádem, naprostá nádhera, a to se vším všudy, po zklamáních včetně topgunu, konečně jooooooo ()

Dechman

Perfektné a famózne! Na toto sme my milovníci predátora čakali! Krásne natočené, príbeh bol presne podľa osnovy a veľa odkazov na dnešnú dobu. Niet čo dodať! ()

Rebel24

Lovec loví lovca. Trošku analógia s prvým dielom, kde sa lovilo Arnoldovo komando, tentoraz je na muške kmeň Indiánov s hrdinkou Naru. Film je prevedený veľmi realisticky a dobovo, prvá polovica je dokumentárna o živote kmeňa, loveni zvierat a neuveriteľne vyvinutom šiestom zmysle Naru, ktorej stále niečo nesedí. Našťastie sa ocitne vždy v pravý čas na pravom mieste a preto ma možnosť si zblízka prezrieť duely Predátora s medveďom, jej sukmeňovcami i homelessakmi s puškami, čo jej dá veľmi dobrý predpoklad na svoj finálny battle. Film má veľmi veľa scenáristickych barliciek, rýchle tempo a priamu líniu. Netreba očakávať žiadne prekvapivé zvraty ani dych berúce výkony, v podstate v každom ohľade ide o úplne priemerny film s prekvapivo výraznými CGI zvieratami a chaotickými akčnými scénami. Samotný predátor je veľmi účelovy charakter, len aby bolo proti komu bojovať, je nezaujímavý bez motivácie a historie, neporovnateľne so sériou Votrelec a jeho filozofickým presahom a vývojom. 50% ()

Kolárek

Značka Predátor už je navždy ztrapněná a zesměšněná. Když si s ním poradila tahle holčička, tak příště počítám, že ho ve frontě na zlevněná zmražená kuřata ubijí k smrti české důchodkyně holemi. Působilo by to určitě věrohodněji a méně trapně. ()

Accuphose

Za mě tam prostě chyběl děj... fakt je ten, že oproti předešlým průserům, to bylo celé o dost lepší, ale scénář se vlastně soustředil na hlavní postavu a na nesmrtelnost Predátora versus nekonečný počet generovaných nepřátel s puškama. Lapsy typu: chytla se do želez a on je nechal zatím naživu, versus najednou mají i toho jejího super bráchu (kterej se neschoval, nebo ty tupouny nezabil) Predátor se nechal chytit do pasti... atd. Dříve naopak predátorovi nechyběla chytrost, nebyl tak silnej a kroky pečlivě plánoval. Trošku mi to připomnělo "Alphu", ale tomuhle dám přecejenom o hvězdičku víc. Největším mínusem je, že tomu chyběla atmosféra a napětí, jak už napsalo koneckomců dost lidí přede mnou. ()

johankazarku

Celkom dobré spracovanie a zaujímavé indiánske lesné prostredie. Indiáni ako lovci, ktorí sa potrebujú postarať o zvyšnú skupinu osady sa stávajú korisťou predátora. ()

Machaut

Tak indiánská feministka. OMG. Toto by se určite mohlo u indiánů stát :-D Odmyslím-li si výše zmíněné, tak do byla docela solidní jízda, který byla perfektně řemeslně zpracována. Jednu hvězdičku dávám dole za tu feministickou botu. ()

Kritickej

7/10 Užil jsem si to maximálně. Na prvních dílech už je přeci jenom dost vidět zub času a líp se na ně vzpomíná než kouká. Tohle je více než důstojný nástupce. Nejvíce bodů za zasazení do indiánského prostředí a velmi příjemnou stopáž. ()

vladi3

No takto. Zase sa tu nepokakajme... Je to tazky priemer a je len kazdeho vec, ci znizi ocakavania natolko, aby dal viac ako 3*... Spoilery: Vyslovene ma vytacalo, ako kazdy (vratane Predatora) podcenoval hlavnu hrdinku. Absolutne ma vytacal jej hlavny dovod, preco chcela byt lovcom, LEBO NIKTO NEVERI, ZE TO DOKAZE!!! Vytaca ma to pretlacanie podcenovanych zenskych hrdiniek na ukor muzskych hrdinov. Cez psa nam tu hrali na city, aby mal clovek viac pozitivnych pocitov voci hrdinke... Ak by z nej uz od zaciatku urobili adeptku na dobru lovkynu, pricom ju kludne mohla podporovat cela dedina a ak by napriklad viac spolupracovala s bratom, bolo by to uplne o inom. Osobne mi omnoho viac sedel jej brat a fandila som mu... Ale co uz, dosiel v scenari k momentu, kedy musel poklaknut pred postmodernou a musel ist do vecnych lovist... Najviac si clovek uzije sceny, kde sa vyskytuje Predator. Suboj brata vs. Predator na koni, bol vyborny a ani zaverecny suboj s hlavnou hrdinkou nebol na zahodenie... Co sa tyka filmov o predatoroch, je to nadpriemer, ktory sa ale na jednotku nechyta... Co sa tyka filmov vo vseobecnosti, je to tazky priemer... Prirodne scenerie skvele, efekty (najma CGI zvierata) desne, herci (najma Dakota, ale sak ani Amber nebola zla) ok, hudba v pohode a kamera skvela... Idem si napravit chut Predátor (1987) ()

Zupan_

Ako vidím 5 hvezdičkáry tu zase ukazujú svoju inteligenciu komentármi na úrovni pacienta s alzheimerom,nie film nemá nič spoločné s disney jeho produkcia začala pred tým ako odkúpili Fox. Ten kto nieje len miestna tlčhuba a je fanda komixov a pozrá lore vie že zasadenie Predátorov do histórie nieje nič nové. Natočené fajn,občas až moc digitálne čo kazi dojem a prezrádza že sa jedná o projekt s relatívne nízkym rozpočtom. Snaha o "nového " predátora sa cení ale charizma úplne zmizlo. Mladá woke hrdinka vzdorujuca tradičnému životu indiánky tiež moc nepomohla. No a zaklincoval to úplne debilný koniec kde sa SPOLER: predátor odpraví sám!!!! A ešte ktomu ako fan servis urážajúca referencia s flintlokom z druhého filmu a komiksu 1718 ktorá vôbec nedáva zmysel ak sa zamyslíme nad časovou linkou. Je tak za pol dosť priemerný počin. 1 a 2 stále kraľuje. ()

mire.k

Tak jsem se těšil na další kousek predátora, klasiky 90átek, něco ve starém akčním ne úplně blbém duchu. No a dostal jsem genderové pravítko, které křivější být nemůže. Prostě holka s mindrákem tak dlouho otravuje, že chce být lovcem, že se vyrovná mužům, až jí to tvůrci filmu umožní. A happy endem je návrat lovkyně, která se možná stane náčelníkem? Muži i predátor jsou znázorněni jako nedůvtipnaá hovada, jdoucí na porážku. Prostě genderová vyrovnávačka sráží film do pseudoaktivistických hlubin. Jinak akční stránka i ráncový scénář by nebyl tak špatný. Má to místy komorní nádech, místy se objeví závan atmosféry prvního predátora. Ale celkově pohřbená příležitost. ()

Tomas.Abi

One ugly mother fucker ! Tak tento typ filmu určitě nečekejte, protože Prey, i přestože jde o film s Predátorem, je naprosto jiný. Nejsou zde nasteroidovaní upocení hláškující cápci, kteří vykácejí polovinu pralesa svými obrovskými kvéry při střelbě do prázdna. Film je daleko vážnější a snaží se jít možná více do hloubky, než jsme zvyklí. Zatímco předchozí filmy byli hororové akční popcornovky, které uměli v některých momentech i lehce pobavit, zde příběh klade větší důraz na otázku, co znamená být lovec. Indiáni, pro které je lov obživou a také ochranným prvkem před pozemskými zvířecími predátory a neoddělitelnou součástí jejich životů, čelí vesmírnému Predátorovi, pro kterého je lov formou náboženství, je naprosto geniálním námětem. Film má zpočátku pomalejší tempo a je daleko více artovou záležitostí s dlouhými záběry do nádherné severoamerické krajiny. Hlavní hrdinka a vztah s jejím bratrem je skvělý a nemusíte se bát žádné přesílené ženské postavy, která by nebyla uvěřitelná. Naše hrdinka dělá chyby a její bratr je podstatnou součástí finálního souboje a její cesty stát se lovkyní. Ve filmu se ani zbytečně nemluví ovšem někdy ani není třeba nic vysvětlovat, protože detaily záběrů a střih to zvládnou i bez zbytečných dialogů. Tento snímek si zaslouží vaši pozornost, protože je naprosto jedinečným kouskem série zvané Predátor. ()

Mukade

AllShallFall to dobre napísal v recke tu (hľadať u 2*-ových), akurát ja dávam 4** pretože napriek spomínaným nedostatkom ma to bavilo za 4**, dalo sa proste akosi povznieť nad zázračnú šikovnosť a šťastie Naru v pomere k Predátorovi a nad niektoré somariny ako napr že bylinka spôsobila taký pokles teploty tela, že Predátor danú osobu naprosto nevidel, lol. Veľký podiel na sympatičnosti filmu má Amber ktorá je so eye-candy a bola tam roztomilá. Pripomína mi Rosu Salazar. ()

Logicomix

Velmi příjemný film s pěknou přírodou a jednoduchým příběhem. V závěrečném bossfightu šlo na můj vkus vše trochu moc hladce a pochopení vesmírné technologie mladou indiánkou bylo lepší než moje. Dobré vysvědčení pro ni. Horší pro mne. Jen Arnold a spol. teď vypadají trochu neschopně. Ale možná jen tenhle predátor prostě nebyl nelepší ze třídy:-)  Každopádně doufám,  že i další tvůrci pochopí, že nepotřebujeme dlouhé, ale dobré filmy. ()

Bragi66

Konečně je zpátky Predátor. Je to návrat k tomu SF loveckému filmu po těch svinstvech, která ani nestojí za uplivnutí nebo připomenutí. Tady je ale překvapivě malebná kamera i pásnoucí hudba. Herci hrají a režisér režíruje. Dobrý tah je, že se to odehrává v poslení čtvrtině 18. století mezi  původními a přistěhovalými obyvateli Kanady. To, že boulovatého Arnolda vystřídá emancipovaná malá indiánská cérečka se sekérečkou, diváky snad ani nenasere. Je to sice Predátor zpátky, ale je to film bez výraznějšího myšlenkového přesahu. Při shlédnutí tohoto díla se mohou vybavit asociace s filmem Poslední Mohykán (1992), na kterém je nejzajímavější ten střet dvou absolutně odlišných kultur - to jak se potkají tomahavkoví obyvatelé lesa a prérií s evropskými vojáky, kteří jsou oblečeni do nepraktických divadelních vojenských barokních kostýmů. Film Poslední Mohykán (1992) vřele doporučuji ke shlénutí i k četbě - je to opravdu o střetu kultur. ()

Warapeidza

Hele ono je to vlastně docela dost dobrý! První "indiánská" část mě bavila, s příletem predátora atmosféra zhoustla, pokud bych měl vybrat jednu věc co mi vadila tak to byli zlí bílí francouzští  trapeři kteří tam byli dle mého vpraveni až zbytečně moc na sílu a víceméně jako maso pro predátorovo řádění. Chápu že tam chtěli nějak dostat Raphaela Adoliniho a jeho pistol- což je opravdu povedený nápad jak Kořist provázat s Predatorem 2 a s některými komiksy z tohoto univerza, plus se vlastně díky jeho smrti Naru naučila zásadní věc která ji proti predátorovi pomohla.  Ale to všechno se věřím dalo vyřešit i nějak elegantněji než jak to vidíme zde. Nosný příběh o boji mezi člověkem a lovcem z vesmíru funguje perfektně, stejně jako v originále, navíc jsou tu k vidění překrásné scenérie téměř až ve stylu NatGeo. Hlavní hrdinka sympatická, dokázal jsem chápat její motivaci i emoci, škoda jen že jsem se dozvěděl že film lze pustit v komančtině až ve chvíli když už jsem to měl shlédnuté- tak snad příště. Líbilo se mi i pomrkávání směrem k legendární jedničce, ať už v náznacích některých scén nebo při doslovné citaci (If it bleeds, we can kill it...). Takže suma sumárum velmi příjemné překvapení, těším se na dvojku kterou snad naznačuje poslední scéna pod závěrečnými animovanými titulky :)? Chtě nechtě stejně musí někde vysvětlit jak se pistole Raphaela Adoliniho dostala zpátky k predátorům :). ()

Rudolf.Benes

Generace (jako já) odkojená Predátorem, Vetřelcem atak dále..atak dále,musí zdvořile a bez větších potíží uznat že                 ,, jedničku " asi už nepřekoná nic a to hned z několika důvodů. Představte si triky v době ve které se natáčelo (rok 87) dosavaď nevídané. ..,připočteme výjimečně jednoduchý a fungující scénář,lokalitu a v neposlední řadě obsazení, na tu dobu hvězdné..a to vše bez větších marketingových aktivit. Na Kořist jsem se těšil už měsíce dopředu a to je možná celá ta chyba. Sladké nevědomí se nekonalo. Nezůstal jsem stát v němém úžasu, nekrotil své mužné ego k mohutnému fandění křehké děvy,jako to bylo prve s Arnoldem kdy jsem byl ochotný mu přes obrazovku hodit z obýváku aspoň vzduchovku...a nepouštěl si dokola úvodní,, vrtulníkovou " hitovku..  Indiánský Predátor má jednu jedinou chybu,nebyl natočený jako první!!!  byl až až až,ale z těch až až je nejlepší. Inteligence jeho nikterak velká,ohavnost a držťka strašlivá, způsob likvidace kořistí luxusně brutální. Pravý opak jeho nekořisti..a výběr lokality hodně šťastný,scénář opět lichotivě jednoduchý. Snad jen určitá nedokonalost triků a jazyk aktérů, no tak (ruku na srdce) na tom by se dalo zapracovat. Ale ....... jinak dobrý..fakt..75% zcela jistě.. Mimo zápis: na dalšího se ale už radši těšit nebudu:) ()

MartinNewman

Co mají společného Predátor: Prey a Top Gun: Maverick? Oběma trvalo nechutně dlouho než se vrátili, ale nakonec to dali s velkou parádou i když v prvně jmenovaném Arnolda vystřídala krásná, šukatelná Amber Midthunder a byla to zatraceně dobrá volba. Přiznejme si že ano, dvojka Predátor s Dannym byla hodně dobrá, Predátoři byli akční, ale jinak celkem kopie originálu s Arnoldem a to co vytvořil za hovno Shane Black jsem už popsal a nebudu na to ani myslet, jinak se mi to skvělé víno co právě piju změní v žaludku v hnusné Bruntálské čučo. Po dlouhé strastiplné cestě někoho napadlo vrátit vesmírného lovce tam kam patří a to je divočina. Tohle mohlo někoho napadnout už když fanoušci v roce 2015 natočili onen půl hodinový kraťas ze středověku. Ano, už tehdy byl náznak pro HolýÚd kam by se měli vydat, ale nikdo nic. Až Trachtenberg to osedlal. Dan Trachtenberg má starého Predátora dobře nasledovaného a dává mu poctu v mnoha místech. Film se rozjíždí pomaleji, člověk má čas se seznámit s hlavní hrdinkou, od které se odvíjí další děj, protože přiznejme si to, ostatní jsou jen přicmrdávači. Postupem času na sebe hlavní hrdinka a Predátor narazí a ne jednou, aby se finále rozjelo do plně akční roviny kde stejně jako v kultovní jedničce zůstanou pouze ona a on. Výbornou vsuvku považuji přítomnost Francouzů, kteří skvěle posloužili jako budoucí oběti a bylo vyloženě radostí pozorovat jak se odebírají na onen svět. Predátor : Prey je opravdu plnohodnotný nástupce na který se muselo dlouho čekat, ale díky za ty dary. Díky za další parádní akční film co není o hovně. Pokud bude další díl mezi vikingi, nebudu se zlobit. Teď dávám slečně Midthunder a vesmírnému zabijákovi plných 10 bodů z pěti možných. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023