Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Gluminator

Vy všichni co tomu davate tady 5* na čem jedete? Tohle se opět nepovedlo. Atmosféra nula, spíše -3, hudba děs, predator je vidět skoro hned po pár minutách. CGI medvěd v malování (před 40lety byly filmy s reálnýma medvědama, dnes se musí dát CGI). Predátor sice hodně krvelačný, ale evidentně hladový. Každej predátor předtím byl mohutnej, tenhle je opravdu jak reklama na hlad. Vypadá jak s downovým syndromem, hlava otřesná. Jo aha, dej si kytičku a on tě neuvidí... ale předtím nechá herečku vykoupat v bahně, kdy si říkáš aha, tak teď ji neuvidí, ted tu asi bude. Ne, uplně o ničem. Indiáni mluvící anglicky, ale Francouzi kupodivu správně francouzsky, potléééésk, logika hadr. Jediné co, tak chápu odkaz na predátora 2, kde se zde jedná a o jednu a tu samou zbraň... Doufám, že už žádnýho vola nenapadne točit další na tuhle značku. Predátor byl pouze 1 a 2, vše ostatní byl omyl, AVP bylo daleko lepší než tenhle díl, o Evoluci raději snad ani nemluvím... No, sice jsem čekal, že to bude opravdu hovadina, ale takhle teda ne. 20% ()

Knifeos

Trailer nekecal :) Kořist je skvěle natočeným akčním filmem, který příjemně pracuje se značkou Predátor, ale výborně funguje i jako samostatný survival. Příběh je natočen velmi přímočaře a komorně, s čímž se skvěle pracuje po vizuální a atmosferické stránce. Hrdinka a kmen Komančů po celou dobu čelí nejedné hrozbě a ať je tím predátorem puma, medvěd, Predátor, nebo jen bahno, každá survival scéna je neskutečně nápaditá, výtečně natočená a budování napětí funguje bezchybně. Celkově vlastně musím říct, že film působí nejlépe v částech, kde se vůbec nemluví, je ticho a všechnu práci odvádí kamera, hudba a akční choreografie, nebo nápaditost v zápasu s přírodou. Kdykoliv totiž mezi sebou mluvili indiáni, působilo to na mně trochu zvláštně, necítil jsem z jejich projevu "indiánskost" a film by vlastně mohl plnohodnotně existovat jako němý, jen s konverzací skrze posunky. Musím říct, že jsem vůbec nečekal, že samotný Predátor dostane průběžně tolik prostoru. A je to moc dobře! Jeho akční scény jsou špičkové a já se nemohl nabažit jeho udělátek, které využívá hojně, ale přesto jsou jeho výstupy dávkované tak akorát. Od začátku jsem doufal, že tvůrci předloží víc než jen mimořádnou komančskou lovkyni jako důvod, proč se Predátor se všemi nevypořádá už v úvodní půlhodince. A skutečně předložili, byť nenápadně. Velká část chyb, kterých se dopouští je způsobena neznalostí prostředí - lidí a terénu, který nakonec zapříčiní i jeho vůbec největší chybu. Finále je díky tomu méně zvláštní, přesto za mně ale stále trochu moc, vzhledem k tomu, jakým suverénem je po celý film. Závěrem tedy jen škoda, že film nebyl uveden v kinech, koukalo by se na něj krásně. Alespoň mám ale radost za další úspěšný streamový projekt. 7,5/10 ()

Marcecek

Ako blesk z čistého neba, som ani nevedel, že sa nejaký nový predátor chystá. Očakávania neboli prakticky nijaké, ale keď som videl prvé reakcie a hodnotenia, tak predsalen už som nejaké začal mať, ale nič prehnané. A dostal som síce priamočiaru, ale o to brutálnejšiu akčnú jazdu, ktorá sa síce v prvej polovici rozbieha pomalšie, ale máte možnosť sa pozrieť do života i vzťahov Komančov, docela drsniakov, predátor si vybral sakra protivníkov. Zasadenie príbehu originálne, krásna panenská príroda. Hlavná hrdinka a hlavne jej brat, super obsadenie, veľkí sympaťáci. Predátor sa nechová vždy úplne logicky, ale celkový dojem je aj tak pozitívny. Nie na Arnoldovho predátora to nemá, to je legenda v sieni slávy, ale kostra príbehu i so záverom sú si veľmi podobné, asi tento film vzdával hold svojmu predchodcovi. Po jednotke asi druhý najlepší predátor, čo je určite úspech, takže pre mňa veľmi príjemné prekvapenie, ktoré môžem vrelo doporučiť. Super. ()

GsPiDeR

Vice než svěží vítr v parném létě. Nádherné záběry, výborné světlo,akce následuje akci. Perfektní "pokračování" jedničky, které ji svým způsobem i předčí... ()

J!b

Po fakt dlouhý době filmík, který vybočil z šedi. Nebo se možná jen vrátil k tomu, co kdysi načrtly přímočarý akčňáky z 80tek. Bravo….není to bez chyb, asi to nezůstane v hlavě jako Arnieho jednička, ale vrací to zcela nekompromisně mimozemskýho lovce znovu do soukolí šoubizhnusu. ()

soukyd33

V tichosti byl natočen další úžasný díl Predátora. Poznámka: Zde uvidíte opět několik jeho vychytávek na lov. Konečně se tak vracíme i v čase, a i tam má Predátor vhodného soupeře. Mnoho akce. Efekty dobré. Scény nejsou nijak tmavé, takže vám nic neunikne. 👍 Napětí+ Prostorový zvuk výborný. Hudba+ Příběh úžasný. Herecké obsazení, neznámé. Herecké výkony super. Poznámka: Mohlo by být i pokračování. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Dandirion

Predátor - tajemství staré bambitky...Nejmladší z rodinky Predátorů, je vcelku přeceňované dítko. Chápu úmysl tvůrců, když byl Danny Glover na konci dvojky obdarován bambitkou, někoho napadlo tu myšlenku rozvést. Beru. Režisér to vcelku i zvládl, má to hlavu i patu, až na pár animovaných zvířátek, jako z Kung-fu pandy, to i docela dobře vypadá a celkově je to ucházející filmařské řemeslo. Ale celá myšlenka střetu mezihězdného lovce a indiánů, tragicky selhává. A na čem jiném než na nešvarech moderního filmařství. SILNÝ ŽENSKÝ CHARAKTER! Mladičká indiánská slečinka, která je zkrátka dobrá ve všem, čeho se dotkne, má bojový dovednosti jako John Wick, nejlepší léčitelka, stopařka, cvičitelka zvířat a chytrá jako opice. Spíš než filmový charakter připomíná videoherní postavu na levelu 99. Naši polonazí divoši se tedy pustí do křížku s mimozemskou horou svalů, ověnčenou technologií z daleké budoucnosti. Už z logiky věci, by to byla rychlá vybíjená. Ovšem i v rase Predátorů jsou nepochybně blbci, protože jeden z nich je právě náš hrdina... Jeho výkonnostní křivka jde nahoru dolů jak horská dráha, badass momenty střídají okamžiky úplného selhání, a to právě tváří v tvář naší maličké hrdinky. Další nefunkční záležitost, je erkový rating. Je tam nějaká ta krev, uťatá končetina a vysoký počet zářezů na pažbě pana lovce, ale stejně jsem se nemohl zbavit pocitu jakési "pohádkovosti". Pejsek vždy přežije, princezna taky větší úhonu neutrpí, a strašidlo bude poraženo. Hororovost veškerá žádná... A závěrem detail, kterej mě osobně ale bytostně sral! Kdokoliv, kdo si někdy vystřelil z luku, má aspoň trochu představu jak se to drží... Proč si do pr.... rejža řekl, že bude skvělý, když budou rudoši držet šípy obráceně, jako domorodí Naavi z planety Pandora....! Je to srovnatelný jako kdyby někdo mačkal spoušť pistole palcem, nesmyslný a komický! Film dělal někdo, kdo Predátory nakoukal, snažil se, ale bohužel asi své záměry překombinoval. Možná tlaky ze strany produkce, kdo ví. Škoda toho ()

freezer02

Začnu negativními věci. Film je klasickou přehlídkou velmi špatného CGI. Počínaje CGI krví a konče CGI medvědem, což vypadalo skoro až parodicky vtipně a špatně. Zvláštní byl i vizuál...nebyl zde žádný výrazný filmový filtr, chvilku to vypadalo, že sleduji dokument z Animal Planet. Dějově se to hodně táhne a je tam mnoho prázdných scén, ve kterých se nic neděje. Hlavní hrdinka není příliš charismatická a vedlejší postavy...tak na ty zapomenete už zítra. A teď plusy....je tam hezká příroda, je tam Predátor, a to je tak všechno. Film postrádá napětí, dobrý vizuál a výraznější postavy. Celý film působí velmi levně, jakobych sledoval nějaký béčkový seriál. Přesto nebudu dávat odpad, protože jsem to zvládnul dokoukat a navíc pro Predátory mám slabost. Původní film je za mě nejlepším akčňákem. Nevím čím si ale Predátor vysloužil to, že se z něj stane TV Film, který díky mizernému rozpočtu a špatným trikům ani do kin nemůže....Tak tohle si fakt značka Predátor nezasloužila... ()

Jaroslaw

8/10 Dan Trachtenberg opět natočil poctivě atmosferický thriller se skvělou hlavní hrdinkou a s predátorem,který se s lovením fakt nemaže a celkově  je opravdu osvěžující sledovat neokoukané zasazení do období indiánů,za mě osobně druhý nejlepší predátor a nebýt předvídatelného finále byl by tím nejlepším,škoda jen,že nešel do kin,pač kinozážitek by to učitě zvedl. ()

Bogrant

Možná záchrana značky je zaujímavou kombináciou westernu a sci-fi vyvražďovačky, ktorá si patrične vychutnáva svoju hlavnú postavu (v tomto prípade naozaj Predátora) a dáva jej priestor na kreatívne, značne brutálne akty. A tým všetko dobré končí, pretože sa to nevyhýba niekoľkým lapsusom - nedôveryhodná bojovníčka má problémy s lukom, ale so sekerou vybije polovicu osadníkov, finále je logickým mindfuckom a chýba väčšia autentickosť. Malo sa to celé natočiť v komančskom jazyku, alebo podobnej hatlanine. Arnoldovi to ale napriek všetkému veľkú hanbu nespraví a podobné "cestovanie" v čase môže byť do budúcna prínosom. ()

bigmatko

z popola streamovacej produkcie vzišiel fénix a kto by čakal že to bude príbeh o najsofistikovanejšom lovcovi temného vesmíru. Predátor je späť tak ako si ho vychutnával kedysi arnold. Teraz ubrali testoteron a pridali trocha viac mystiky. výsledok je na pomery VOD naozaj vyníkajúci. Takto sa pracuje s predlohou. netreba vymýšľať zbytočné prepracované dejové linky. návrt ku koreňom dark sfici. ak by sa k takým koreňom vrátil aj najstarší oponent predátora sám pán smrtiaci votrelec tak to by som sa vôbec nenahneval. predátor PREY poteší každého fanúšika veľkej hnusnej držky. ()

Erichan

Dve tretiny dosť nudné intro a posledná tretina celkom efektný masaker. Nezožrala som im však digitálnu zver ani pubertálnych indiánskych bojovníkov... Za mňa najslabší predátor. ()

xwerm odpad!

Tak tento film je hádam najväčšia sračka, čo som kedy dopozeral do konca.  Na predátora s Arnoldom sa to nechytá ani z obrovskej diaľky. Ženská hrdinka, ktorá musí byť zase vo všetkom najlepšia, prvú hodinu aj dačo sa vo filme absolútne nič nedeje, a zvyšok už bol v trailery.  Koniec je totálne smiešny. Ako veľmi retardovaný by musel byť ten predátor, aby sa nechal takto trápne zabiť? 0/10 Sračka na ntú !!!!!!!!!!! ()

StrycoWolver

Tak v skratke. Herecké výkony nula bodov. Hlavná hrdinka ako klon Majky z Gurunu s Orlím pierkom. Európsky dobyvatelia - chápem že ich chceli vykresliť ako drsňákov  možno niečo ako Revenant, ale boli z toho piráti z Karibiku z Aliexpressu. Digitalizácia zvierat? To si robia prdel? Veď v PC hrách z pred desať rokov sa to hýbalo autentickejšie. Bojové scény? ( Zlatý Arnold ) lebo indiánov očividne cvičil Legolas - jeho škola sa nezaprela. A o tuposti predátora nebudem písať, to sa neoplatí. Jedná hviezda za prírodu. Čakal som mix Reventant s predátorom a dostal som mix Kovbojove vs votrelci s pokladom na striebornom jazere 🤷🏼‍♂️ P.S. a aby som nezabudol  medveď z Narnie pricestoval aj do predátora. ()

vinducha

Pan Trachtenberg  překvapil notně , to můžu říct , musel sem ubrat panu Blackovi 1 , protože tohle je tedy opravdu kvalitativně  někde jinde. Potlesk ve stoje. ()

MoziMedve

Když se vemou v potaz filmy kde se Predátor v posledních letech objevil je tohle rozhodně jeden z lepších filmů. Rozhodně pořád zůstává, že nejlepší je první predátor a po něm následuje druhý díl. Třetí místo bych udělil sdíleně mezi predátory a Kořist. Ostatní počiny nestojí za zmínku. Kořist je hezky natočená příjemná podívaná. Měl jsem strach, že hlavní postava bude přehnaná Mary Sue, což naštěstí není pravda. Hlavní postava dělá chybi a musí se snažit. Je pravda, že akce je někdy docela neuvěřitelná kdy s predátorem bojují jak strážci vesmíru ale dobře, přihmuřme trochu oči. S radostí můžu prohlásit, že potíže které s filmem mám nejsou důsledkem silené politické propagandy jak je tomu u 90% dnešních filmů ale potíže co s filmem mám vychází s uměleckých záměrů tvůrců. Nechci moc uvádět spoilery ale rozhodně je vidět, že chtěli trochu vyrovnat síli a tudíž je výbava Predátora primitivnější než co jsme dosud kdy viděli. Bohužel to působí zvláštně chtít zjednodušit výbavu ale ponechat fakt, že přicestoval na vesmírné lodi. Přijde mi to jakoby domorodec z amazonského pralesa přiletěl vrtulníkem. Dále mi vadí prvek který se rozhodli ve filmu použít a to rostlinu která snižuje telesnou teplotu, tak, že Vás predátor pak nevidí. Využití to původně mělo léčitelské kdy tou rostlinou bránili aby člověk vykrvácel. Ok budiž, vadí mi ale, že když si to ta holka veme v rámci boje, aby nebyla vidět tak kromě "zneviditelnění" to na ní nijak jinak zdá se nepůsobí. Myslím si, že po podobném driaku by člověku mělo být hrozně špatně, což by byla další překážka kterou by musela překonat. Prostě film má rezervy a mohl být mnohem lepší ale přesto jsem si ho užil a rozhodně je to jeden z lepších Predátorů k mání. ()

phantom1987

(Spoiler ) Všetko fajn okrem momentu kým 50kg indiánka nezvalila predátora ktorý bez problémov zdvihol grizzlyho. Povedzme si nedokázal to ani Schwarrzeneger v prvom dieli. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023