Příběh o setkání abiturientů píseckého gymnázia, příběh o přetrvávající síle přátelství, lásce, čestnosti a povinnosti autora Jiřího Hubače a režiséra Františka Filipa patří k nejkrásnějším inscenacím České televize. A patří také do dlouhé řady vynikajících a nejsledovanějších filmů, inscenací a seriálů, které režisér František Filip během pěti desetiletí svého tvůrčího působení v televizi vytvořil. Dílo F. Filipa je prostoupeno hřejivým porozuměním pro všechno lidské, vyzařuje povzbuzující úsměv a naději. (oficiálny text distribútora)

Max Q.

Prezenčka u stolu mě dostala asi víc, než Šánův monolog u zvonu, ale oba momenty byly silné. Vadila mi hnusná kamera, ale hlavně, že obsah byl koukatelný. Dnes to máme naopak. ()

sardon

Skvělé dílo z doby, kdy ještě film či TV tvorba nebyla jen o penězích, zběsilé akci, svalnatých neumětelech co jsou rádi, že odkvákaj napsanej text a kozatejch blondýnách jejichž jedinou devízou je to, že jsou. Zde neuvidíte ani svalovce, či hezouny, ani krasavice, jejichž vzhled vás posadí na zadek. Krása se zde nachází v umění a duši mistrů, kteří ještě uměli hrát tak, že jim věříte, že to nehrají, ale opravdu prožili. Autorův příběh je o něčem a ne o ničem, jak je dnes pomalu standartem a tak je vám jedno, jestli byl natočen ve studiu, nebo v reálu, protože, když vás děj vtáhne, na kulisách nezáleží. I když kulisa Telče v závěrečné scéně je malebná. ( Zcela soukromě smekám před pány Nedbalem a Peškem, neboť na věži jsem nedávno byl a nechápu jak se tam ve svém věku vyškrábali, já funěl jak lokomotiva a je mi podstatně méně :-) ) ()

Gig

Hodně silné a to nejen pro kvalitní scénář pana Hubače, ale i hereckými výkony. Konec mě díky těmto výkonům až mrazilo a vyhrkly slzy. ()

Aniki

Samozřejmě doslova legendární scénář páně Hubače v dobrých rukou režiséra Filipa. Výborně napsané dialogy jakoby šité hereckým profíkům na míru. Během scény ve starobinci mne velmi pobavila Darja Hajská, která odešla do hereckého nebe zhruba rok po uvedení filmu spolu se Šejbalovou, aby obě za další rok následoval Nedbal. ()

r007

Nezapomenutelné dílo, nezapomenutelné herecké výkony. Pro mě nejlepší Miloš Nedbal, který nám podal obraz stárnutí se vším všudy. Je to trpký , ale krásný příběh, který nikdy nezestárne. ()

gizi

Výtečný televizní film ze života a o životě ve skvělými hereckými výkony steré herecké gardy. Film, který mě ne jednou dohání k slzám, 90% a moc nechybí na 5*. ()

tulakfelix

Nadhodnocená hloupost. Zápletku prozradí Ladislav Pešek hned na začátku na poště, pak už se nic převratného nenajde. Patetickými hlasy pronášené fráze, které by postava Šány nikdy neřekla. Co se mělo zahrát, je odříkáno. Chyba je někde mezi scénáristou a režisérem. ()

Xmarc

Momenty to bylo slabší a nudnější, ale jinak pěkné vyprávění o setkání spolužáků po 50 letech. A hlavně Miloš Nedbal mě dokázal, v jinak spíše dramaticky laděném snímku, na několika místech doslova rozesmát. ()

Bohdy67

Herecký koncert čtyř stárnoucích nestorů české kinematografie... Trpím na Lálu Peška, takže nelze než zaplesat u dalšího z jeho fantastických filmů, ikdyž v tomto případě hlavně postava Miloše Nedbala ve které bylo jasně hned od prvního okamžiku poznat, že za tím jeho vztekem a zlobou se skrývá velká bolest a cit... Krásné melodrama o stárnutí a přátelství...85% ()

JB001

V době vzniku této inscenace jsem měl jiné starosti resp spíše radosti. Podobné jako měli Šána s Pinďasem, když byli mladí. Dnes po 47 letech od maturity se již dokáži vcítit do pocitů těchto spolužáků. Brečel jsem u toho jak želva nicméně se necítím tak starý jako oni a do hrobu se ještě nechystám. "Živé volám, mrtvé oplakávám" ()

MaroCR

Dal bych i 4 hvězdy, protože Nezralé maliny by na ně potenciál určitě měly. Na tři hvězdy je ovšem srazilo to servilní podlézání komunistům, které mršilo celý děj. Škoda... Herecké výkony velmi kvalitní ()

P_Soar

Nezralé maliny jsou inscenací formou, ale obsahem jsou filmem, ne-li velkofilmem:-). Alespoň v českých poměrech určitě, protože bezpečně strčí do kapsy 99% celovečeráků vzniklých po revoluci. Při opakovaném zhlédnutí asi tak po 20 letech jsem si vedle osobní roviny příběhu víc všímal i té společensko-politické. Tedy té, pro níž současní hlupáci považují Maliny za poplatné režimu a pro níž byly komunistickými hlupáky zakázány. Už to samo o sobě dokazuje, že jsou mimo jiné i velmi cenným a nezkresleným pohledem na poválečnou generaci "budovatelů" komunismu. Převažuje ale krásný příběh o stárnutí a (u)smiřování. Chtělo by to filmový remake, nejlépe s Miroslavem Krobotem v roli paličáka Šány. ()

Varanka

Jeden z nejdojemnějších filmů, co znám. Herecký koncert složený z nejlepších herců dané doby. Podle mě nejpovedenější Hubačův scénář. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (viac)