Do neprehľadných vzťahov pražského podsvetia prichádzajú noví ľudia. Každý si chce odrezať kus z koláča pre seba. Má polícia spolupracovať s podsvetím, ktoré disponuje s informáciami, vedúcimi k odhaleniu zločinov? (RTVS)

Sa.sa

Super díl, který byl nejenom zajímavý, ale i poučný... S těch Orlických vražd pořádně mrazí a co je horší to ledabyle výpovědi na Policii :(( JJ hodně dobrý díl, který ukazuje nejen bezmocnost policie, ale i její propojení s mafií... ()

Honjanmach

Trochu nepovedené. Moc informací do krátkého času na úkor kvality. Kdybych neznal tento případ z jiného filmu, ztratil bych se. Jinak jsem ale tád, že takový seriál vznikl!!! Výkony herců, výjimečné. Okrajováni jablka, příznačné!!! ()

OtokPag

Velmi povedený seriál, připomíná už zapomenuté záležitosti, vysvětluje policejní postupy a baví. Spárování zapůjčení Avie s datumy zmizení osob bylo až mrazivé...                                                                                          Bude to bude těžký čekání na další díl. ()

Dobry_clovek

Zacinam si na nove herce zvykat, take scenaristky se mi tento dil zda zatim nejlepsi. Ovsem prestoze vsechny ty pripady znam docela podrobne, obcas se v mnozstvi postav ztracim. Prekvapive dobry byl i Slezacek, do ktereho bych to nikdy nerekl. Je videt, ze scenar psal policista, protoze vypoved prostitutky obsahuje presne ty same kecy, ktera tato sorta lidi pouziva dodnes. ()

Honza.Hlavac

Ze začátku vypada ze tento dil bude nudný . Řešení Albánců a Arméncu pro člověka v dnešní době nezajímavé ale pak otocka o 180’ řekl bych ze jeden z nejlepších dílu série zatím. Skvěle se stále drží atmosféra 90let . Herečky vykon pana Slezáčka na vrcholové úrovni u této postavy . A pomalé rozuzlovani prlickych vražd nemohli snad udělat lip . Těším se na další dil :) 90% ()

gapa466

Výborný seriál. Zvláště, když to porovnáme například se seriálem o vyvraždění celé Šumavy. Jen je to místama dost složité a ten, co k tomu příjde nepolíben devadesátkami a ještě k tomu o Orlických vraždách nic neslyšel, se ztrácí. Jak mám Ondřeje Sokola rád, tak mi sedí nejméně, ze všech hlavních postav. Každopádně díky za seriál a těším se na další díl. 5* ()

busybee

Zatím nejlepší díl. Perfektně zachycená atmosféra počátku 90.let mě vtáhla do děje už v předchozích dílech, ale tady mě u některých pasáží rozkrývaní orlických vražd až mrazilo. K výkonu ústřední herecké dvojice není třeba co dodávat, zvlášť mě potěšilo i obsazení mnoha neokoukaných tváří, které se v seriálu mihnou. ()

Rumbambule

"Paní Kozáková, půjde Tomáš ven?" Tenhle díl byl úplně super. Baví mě, jak si s odstupem let člověk najednou dá do souvislosti všechny ty kauzy z doby, kdy to vnímal jen v dospívání okrajově ze zpráv...  Tak příště bychom si mohli víc užít Matouše Rumla... ()

hunter.ex

Tak tohle je síla. Jestliže první dva díly měly navnadit, tady se najelo na nejvyšší úroveň. Atmosféra posledních 30 minut byla naprosto uzemňující. Až na jistou nepřehlednost jmen, vztahů a událostí není co vytknout. Vypadá to, že všech 6 dílů dá dohromady naprosto bezkonkurenční celovečerní počin. ()

jirikzaboj

Líbí se mi, že je tato epizoda poněkud temnější, než předchozí dvě a to je samozřejmě především tím, že tady nastupují mrazivé orlické vraždy a neuchopitelné gangy cizinců po celé Praze a vytáhnutí známého případu Kleopatra. Především, Bořek Slezáček neskutečný acting a ten make-up, fakt luxusní! Úvodní scéna v bordelu, ty kulisy? Woow! Občas je škoda, že tvůrci pletou často hromadu jmen do sebe a člověk, který nemá dostatečnou rešerši o případech z devadesátých, tak se může opravdu dost ztrácet. Závěrečná výpověď Chudenského strop a údiv kriminalistů a první vnuknutí nápadu, což takhle prohledat Orlík a jestli si náhodou to mladé ucho nedělá prdel?! Trochu mrzí opravdu krátké flashbacky na zmiňované vraždy, které by si zasloužily fakt delší a autentičtější ztvárnění, protože tuhle šanci promarnil i snímek Sametoví vrazi. Ve výsledku jsem ale velmi spokojený a konečně se těším na další epizodu, ve které bude doufám velká sekvence na Orlík, vlezlí novináři, potápěči a barely! ()

The_Casual

Pro mě jako pamětníka devadesátých let povinnost, dokonalá výprava, ta atmosféra, fakt z toho cítím tu dobu. Chápu, že někdo, kdo o těch případech slyší prvně, má trochu problém v orientaci v postavách, ale pro mě paráda, přehledný. Hodně se dlouhodobě o tu dobu, a i o ty kauzy zajímám, takže doplnění detailů a informací vítám. Snesl bych i větší rozvedení, delší formát.  Je to prakticky přesně podle protokolů, postřehů a úvah vyšetřujících, takže věci, které jsem slyšel, nebo se setkal s lidmi, co stáli blízko se trochu liší, o to víc mě nutí nad tím přemýšlet. Kde je vlastně pravda, věřit bezvýhradně tomu, co je ve spisech, nebo ne. Ono je to jedno, v každém případě podívaná perfektní. Za mě zatím každý díl 5* a nepochybuju, že to tak bude až do konce seriálu. Moc díky tvůrcům. ()

yastrab

Konečně po 1.oddělení krimiseriál na který se člověk těší a nepustí si ho jenom proto,že všude jinde je úplný hovno. Musím pochválit kameru,scénář,herecké výkony,hudbu a genderovou nevyváženost.Jenom snad mladýho Kozáka bych si představoval trochu jinak,ale je to jen můj názor.Sokol a Finger na podtrženou 1 a ostatní hodnocení jen potvrzují vysokou kvalitu seriálu. Vřele doporučuju. ()

milos.bradik

Je to snad díl od dílu lepší. Perfektní výkon Martina Fingera a Tomáš Sokol v neobvyklé roli, byl jsem u něj zvyklý spíš jen na takové komické přehrávání, ale tady je vynikající, ovšem také mne zaujal Kryštof Bartoš, který hraje výborně. ()

hetta

Seriál mě bavil, byl ze života, nejen kriminálního ale i kriminalistického.  Jen nerozumím tomu, proč u tohoto dílu v 1.12 minutě selhali ti, co měli na starosti scénu - nadpis "odbor analitiky" vypadá dost legračně. ()