Přestěhují se do nového domu, kde objeví ducha s temnou minulostí, a stanou se miláčky internetu. Ruku v ruce se slávou ale přichází nevítaná pozornost ze strany státu. (Netflix)

Miroslav.Zac

Čekal jsem takovou tu rodinnou blbost, kterých Netflix vydává týdně dvanáct do tuctu, čekal jsem Netflixem zprzněnou duchařinu... zkrátka, nečekal jsem od toho nic moc. A asi za odměnu jsem dostal docela zábavnou rodinnou komedii, která se nesnaží být nijak výchovná ani poučná, jako tolik jiných dnešních kravin, ale nabízí prostě čistou zábavu. Až při sledování jsem zjistil, že režie se ujal Christopher Landon, jehož předchozí filmy mají podobného ducha a já je mám rád, a tím si u mě film zajistil průměr, hezký průměr s možností jít v budoucnu při druhém shlédnutí až na čtyři hvězdy. ()

Sopholojong

Skoda toho, ze Landon Harbourovi zavrel tu jeho charizmaticku, "deep-voice" drzku. I tych zle nacastovanych teenagerskych hercov, ktorym tisickrat prevareny scenar "rodina hlada samu seba" dava do ust otravne pateticke a moralne usmevne dialogy (zo zaverecneho "Daddy!" som sa citil trapne aj za ostatnych). Naproti tomu ale Christopher ako obvykle zvlada atmosferu americkeho predmestia (toho amblinovskeho, akoby od Joea Danta), zdravy popkulturny nadhlad (gitarovy Imperial March) a audiovizualne pochutky typu "Prelet miestnostami, Policajna nahanacka", alebo vyborne "Prve stretnutie s kamerami" ("The Exorcist Parody"). Fajnova jednohubka a steskne povzdychnutie, co by som dal za to, keby sa tieto rodinne dobrodruzstva  a la 80's (s lepsimi hercami a scenaristami) vratili na obrazovky. ()

Ulpo

Netflix ma príjemne prekvapil! Proste posaďte rodinku cez víkend k televízií a užite si zábavnú rodinno-duchársku jazdu :) PS: David Harbour skvelý výkon! ✌🏼 ()

Koral17

Průměrný film, ale pro koho je určený? Pro dospěláky nudný a nevím zda děti zajímá osud depresivního postaršího ducha.  I když je film dlouhý, je povrchní, nezobrazuje a nevysvětluje hlubší vztahy mezi jednotlivými postavami (rodina, přátelé...) ()

mia.com

Urcite to mohlo byt kratsi a zase se nekdo nemohl rozhodnout, co toci za zanr. Mame tu rodinnou komedii, kde jsme se fakt zasmali. Pak je tu mraziva detektivni az thrillerova zapletka, konec totalni dramaticky dojak a celym filmem nas provazi duch. Takze zanru jak nasjanych. Ale i ores silenou stopaz se film povedl a bavil nas. ()

HeRoS.Au

Solidni. Na film roku to neni, ale jako jednohubka je to dobry. Je tam docela dost f*ck a sh*t (v ceskym dabingu jeste peprnejsi), takze rodinnej s hvezdickou, no ale kterej pubos takhle nemluvim, ze. Trochu jsem se obaval stopaz, ale kupodivu to celkem i slapalo. No dobre, asi 2x jsem si rek "tak to trochu popozenem" a ono se jak na povel stalo. I to konecny "goodbye" bylo tak akorat. Za me tak 65%.Tech 55% se mi zda trochu moc malo. ()

karl173

Kdyby tento film měl o 40 minut méně, mohla by to být slušná jízda.  Film nabere občas slušné tempo, kamera umí být hravá a David Harbour si to vyloženě užívá.  Ale kvůli délce je to tak uondané a natahované, že je těžké u toho neusnout. ()

Marissa33

Na film som sa celkom tešila keď sa objavil medzi novinkami. Dobrý herci vcelku vtipný trailer, čo sa môže pokaziť? ÚPLNE VŠETKO!!! Ani neviem kam to zaradiť. Ducharina žiadna, humor som tam taktiež nepostrehla. Bolo to v podstate len ukričané a trápne. Za mňa veľmi slabý priemer až podpriemer.  David Harbour má na viac. ()

wojtekp

Po dlouhé době docela příjemný rodinný film. Dokonce kdybych porovnával jen s filmy téhle kategorie z poseldních 10 let, tak by to byly docelá silné 4 hvězdy. Na rodinný film má docela kvalitní vizuální efekty a přidává i jednu akční sekvenci, kterou by mohl závidět kdejaký tuctovější akční film. Další co v dnešní době potěší, a co je posledně bohužel vzácnost, je, že i když je film obsazen podle poslední módy na různorodost, tak to zůstavá jen u obsazení, ale ve scénaří se již tato politická linka nevyskytuje. Místo toho se je vidět snaha, aby se postavy nevznášely ve vakuu, ale byly spíše definovány svou minulostí a životními zkušenostmi, které nejsou přímo zmíněný, ale lze jen vycítit z náznaků a chování postav. Co dodat, na rodinný film z dílny Netflixu, je to překvapivě doře napsané. ()

vrch07256732

Vobec to nebolo zle, ale tu primarne nejde o ducharinu. Nieco na sposob serialu Stratene duse ak to niekto pozna. Minimalisticky film ale s velkou vypovedou (kto chce si najde). Ocenujem aj herecke vykony pre mna totalne neznamych hercov, v tomto filma vacsinou cierny, ale zahrate profesionalne, klobuk dole ()

mp5991

Našel bych asi řadu důvodů, proč tenhle film některé skupiny diváků neosloví, v mnoha scénách stojí na aktuálních tématech, ve kterých se ne každý musí orientovat. Také nemá úplně ujasněný žánr, ovšem ne klasickým chaotickým způsobem přeskakování od jednoho žánru k jinému, ale jemným balancováním někde na hraně. Celkově si myslím, že We Have a Ghost je přesně tím filmem, kterým být chce a musím říct, že na mě to funguje naprosto skvěle. Postavy jsou opravdu sympatické, příběh je celkem originální a dobře reflektuje dnešní dobu aniž by tím zbytečně zabíhal do politiky. Přestože má dvě hodiny, nenašel jsem žádnou scénu, která by mi přišla vyloženě navíc. Celkově je to skvělá oddechovka s velmi příjemnou atmosférou, která ale nabídne i pár akčnějších scén a ani u těch ostatních rozhodně nenudí. Vážně ani nepamatuju, kdy jsem byl naposledy tak mile překvapen :-) ()

BigJohn02

Vcelku nový přístup k tradičnímu tématu, jakým je starý dům s duchem v podkroví. Atmosféra není konzistentní, jakoby autor nevěděl, jestli natáčí rodinnou komedii, thriler nebo (jak ukázal  na konci) romantický doják. Ale bylo to zábavné, herci byli sympatičtí, jen ta bitka na závěr byla sotva uvěřitelná - myslím, že dospělý chlap a dva téměř dospělí kluci by dědka zřezali jako psa, zvláště, když mu otec chytil ruku s pistolí. ()

Zaks

Slušná ducharská komédia, kde okrem sympatickej nemej postavy ducha bola jednoznačnou topkou naháňačka s policajtmi, to fakt nemalo chybu. Film síce miestami skĺzaval k trápnym mudrovačkám, našťastie to netrvalo dlho. Presladený záver a zaujímavý príbeh vhodný na pozeranie pre celú rodinu. ()

Hexx

Nějak mi to úplně nesedlo. Horor žádný, komedie pomálu... Patřičně nezaujalo jak by samozřejmě mohlo, kdyby............. ()

Maxathor

Správná blbinka na nedělní odpoledne. Od každého žánru něco, hlavně asi komedie, výborná hudba. Na relax s drinkem na gauči je tento film ideální... ()

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (viac)