Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava. (MFF Karlovy Vary)

kesty

dobré a zaujímavé (už nikdy nebudem v reštike nedočkavý), ale akosi som čakal ešte väčšiu drámu a väčší emočno-stresujúci masaker. na druhej strane fakt, že ide o one-take film bez skrytých strihov, som veľmi ocenil, paráda. ()

Helldo

Nutno uznat, že velmi působivé. Díky unikátnímu zpracování uplyne ona hoďka a půl jako nic a hlavně Vás snímek nenechá právě z důvodu kontinuálního "no cut" vývoje vydechnout. Do úplného hodnocení asi něco malinko chybí, ale celkově kloubouk dolů. 🎩 ()

Rathalos

Waaaau,jednoznacne najlepsia zalezitost z prostredia luxusnej restaurcie,aku som v zivote videl so vsetkym,co k tomu patri,stres,napatie,hadky,problemy,spokojni,ale hlavne nespokojni zakaznici,ale i zamestnanci,kontroly,kritici a tak dalej,jednoducho vynikajuco natocene,spracovane,zahrane,pacila sa mi aj kamera ci pribeh,pracu v kuchyni by som uz v zivote nerobil,lebo som mal tu cest a je to presne take,ako je to zobrazene v tomto anglickom filme,nevdacna i nezaplatena robota,ale spat k hodnoteniu,nemam o com diskutovat alebo rozmyslat,zasluzi si to plnu palbu a este jedna vec,pozrite si to v povodnom zneni s titulkami,nie s dabingom,ma to urcite vacsie gule aj zazitok...:-) ()

Hapretor

Ok ... tak do takový restaurace bych radši nešel ... film mě spíš nudil ... aspoň jsem se u něj najedl ... jednotlivé postavy dost protivné ... těžko bych hledal někoho, kdo mi byl sympatický ... nesedlo a ani nepobavilo ... pro mě zbytečná podívaná ()

CaptainCzech

Pokud má někdo zájem vidět film na jeden záběr určitě doporučuju mrknout na tento snímek, než na 1917. Vše se totiž odehrává na malém prostoru a díky tomu skvěle funguje tempo. Předávání štafety mezi postavami kdo je zrovna hlavní na scéně funguje skvěle a nutno říct, že skoro každý je zajímavý. Za mě nejlepší postava byl nespokojenec ''Freeman'' až je mi líto, že neměl více prostoru. Prostředí restaurace znám i z vlastní zkušenosti a tak jsem chápal jak se postavy cítí. Avšak do postav se vcítíte i pokud  jste v pohostinství nepracovali. Za mě povedený snímek, který si zaslouží silné 4* ()

BOURQUE

Ako sám režisér pozaznameal, jednotlivé časti príbehu, predovšetkým týkajúcich sa sveta gastronómii, boli inšpirované skutočnými udalosťami (za info vďaka užívateľovi vyfuk). Táto informácia len zvyšuje vizuálny a psychologický zážitok, čo film Bod varu ponúka. Hlavným obrazom, čo divák na prvý pohľad vidí, je zachytenie jedného náročného piatkového večera v jednej Anglickej reštaurácii. Poriadna šichta sa ani nezačala, a šéfkuchár Andy, po jeho neskoršom príchode, dostane informáciu, že z veľmi dobrého hodnotenia (5) klesli na veľmi priemernú (3), a to kvôli nedodržiavaniu zásadných hygienických predpisov. To a iné malé kúsky príbehu sú postupne uvoľnené, niekedy v menších, niekedy vo väčších dávkach. Niektoré z nich podáva informácie o vnútornom svete reštaurácie, ale spíš dominujú tie, ktoré sa týkajú hlavného hrdinu (šéfkuchár Andy) a vedľajších postáv. Občas medzi uvoľnením spomínaných informácií (napr. pracovné a osobné problémy Andyho, alebo jeho hlavnej pomocníčky Carly) nie je dodržaná časová kontinuita, ale to je zámerne a dobre spravené. Z hereckej stránky tu najviac dominuje duo Stephen Graham / Vinette Robinson. Kameraman Matthew Lewis na svoj druhý film hneď skúsil žáner „natočiť na jeden záber“ a vyšlo mu to. (Porovnanie s Mendesovým 1917 tu nie je na mieste, už len z hľadiska témy filmu a technických možnostiach štábu.) Záver šokujúci, ale otvorený – v danej forme divákovi asi najviac vyhovujúci. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Lyžař

Jeden zaber je fajn, za zazemi, pripravu a realizaci smekam. Ale jinak me to moc nechytlo. Hadky, problemy, proste vnor do kuchyne, ale neco spesl, to ne. ()

Razzor_82

"Neudělals přípravu." Grahamova těžká jízda restauračním peklem. Kdo je z branže, tak pochopí tuhle práci pod těžkým tlakem. Hravá kamera přeskakuje mezi postavami a totálně vtáhne do děje. Situace vyseknuty jako ze žurnálu. Stres, horko, chybějící suroviny, kontroly, alergeny, hádky mezi personálem a typičtí vybíraví rypáci u stolů. Gastronomický horor od začátku do konce. Výborná práce s postavami a svižné tempo. Možná budete po další návštěvě restaurace mnohem shovívavější. Tenhle biják mě totálně odvařil! 9/10 ()

Dm1tr1j

Z fleku 5* za perfektnú kameru, réžiu a ..a scenár vlastne mohol byť lepší, ale umelecká stránka prevedenia filmu bola dychberúca. Zahrať fungovanie reštaurácie na jednu dobrú to chce kus cviku. Film sa výborne sleduje a aj keď príbehovo toho veľa neponúkne tak to ani nevadí. Po dlhom čase film čo si technicky vydobil 5* a zaslúžene. ()

ozeki

Úplně miluju, když se mi něco trefí do vkusu. Tady to asi bude taky hlavně tím, že jsem celkem vášnivý amatérský kuchař, který ale bohužel neměl nikdy možnost nahlídnout pod pokličku fungování profesionální kuchyně. Natočení na jediný záběr je fakt úlet a přiznám, že podobnýho vzrušení se mi dostává při úplně jiných činnostech, ale prostě nešlo jinak (docela by mě zajímalo, kolikrát si tu hoďku a půl střihli :). Od začátku do konce parádní jízda, kdy stále někoho stalkujete a jen čekáte, kdy se co posere. Velmi originální. ()

mrHoracio

Jednozáběrovka Bod varu ukazuje tragickou noc v jednom vyhlášeném britském podniku, kde šéfkuchař Andy řeší kromě požadavků hostů, také svoje vlastní démony. Na pozadí krušné a náročné šichty v nóbl restauraci se odvíjí tragický a chaotický příběh o rozpadu lidské osobnosti a kolektivu, který se snaží držet při sobě, ale vše má určité meze. Bod varu je dramaticky silný, napínavý film, který zároveň slouží jako dokonalá satira a podobenství o dnešní pomíjivé společnosti, která vyhledává zážitky bez ohledu na pozadí, které jim předchází. A Stephen Graham předvádí jeden ze svých životních výkonů. Více v recenzi. ()

dudunecek

Brilantně natočený, napsaný a zahraný. One take tady není jen "na efekt" ale je organickým vypravěčem celého gastrovečera. Válečný film odehrávající se v kuchyni, kde spojenec a nepřítel je všude a nikde. Vlastně za to může každej a zároveň nikdo. ()

Rockerman

Od počátku bylo zřejmé, že při tom pracovním nasazení, tempu, chaosu a také proto, že ne všichni podávali optimální výkon se musí něco stát. Navíc každý řešil ještě své osobní problémy a tak  ten, co měl těch starostí nejvíc dopadl nejhůř. Strhující drama z kuchyně jedné londýnské nóbl restaurace. ()

Davidkkk

Chtěl jsem tomu nastřelit tu krásnou desítku, minimálně polovinu filmu jsem neměl jedinou výtku – snad jen lehce roztřepanou kameru, což se ale dá pochopit a rádi to filmu odpustíte. Později se však rozuzlí jedna slabší dějová linka, která mi přišla poněkud přehrocená a závěrečné vygradování působilo trošičku odfláknutě. Maličké vady na kráse by vás ale neměli odradit od návštěvy kina, protože Boiling Point je pecka! Více ZDE ()

franzkfk

Střípek z moderní dekadence. Z kreativního hlediska obstojná práce, až na slabší scénář, který působí jako paradoxní cinema verité, kde se pere autentičnost a předvídatelnost. Jen bych rád podotknul všem sentimentálním lidem z gastra, že jsou schopni o "pravé" zkušenosti z tohoto prostředí mluvit ve stejné konotaci jako starší občané mluví o komunistické době. Ten tlak je stinnou stránkou kapitalismu a oportunismu, za který - zcela dobrovolně - zaplatíte později na svém zdraví. Na tom tlaku není nic chvályhodného, imponujícího a už vůbec ne záslužného. ()

DAPDO

Neříkám, že mě to nudilo, ale od filmu, kterej má 80% čekám fakt víc. Asi mě někde zmrazili, protože co si v poslední době pustím, tak mám úplně opačný názor a hodnocení, než většina ostatních. Pohled do jedné špičkové restaurace v jeden rušný večer, všichni ve stresu, shon, trochu jsem si připadal jak u sebe v práci. Byl jsem na 100% přesvědčenej, jakej bude konec, že hlavní hrdina - šéfkuchař vybuchne. A ono nic, nikoho nezabil, nikomu nedal přes hubu, ani nikomu nenachcal do jídla. Když se budu chtít pobavit u gastra, pustím si radši Ano šéfe, tam je těch emocí víc. 45%. ()

Torgal

Jeden večer v reštaurácii, jeden šéfkuchár po krk v problémoch, jedna dlhá kamerová jazda. Táto technická exhibícia na jednej strane funguje veľmi dobre - vďaka absencii strihu je film naozaj vťahujúci - no tiež to dosť limituje možnosti toho, čo sa v ňom môže ukázať. Z reštaurácie vystrčíme nos len do postranných uličiek a osobné drámy odohrávajúce sa v reálnom čase pôsobia trochu šróbovaným dojmom. Okrem autentickej hektickej atmosféry a obdivu nad umom režiséra, kameramana a hercov toho tento film ponúka len málo. Snaha o prehnane dramatický záver je potom už tak okatá, že sa u mňa úplne minula účinkom. Už len kvôli tej kamere ale tento kúsok určite stojí za pozornosť, dajte mu šancu. 6+/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD