Oľga

Rok 2013. Pätnásťročná gymnastka je rozpoltená medzi Švajčiarskom, kde trénuje na európsky šampionát s cieľom zúčastniť sa na olympijských hrách, a Ukrajinou, kde jej mama novinárka reportuje o dianí v čase Euromajdanu. (Film Europe)

kolemjdouc

Ústřední motiv,který mnohým unikl,by, že příběh vyprávěl o nadějné sportovkyni které se zhroutil po úrazu svět ,ale dokázala se se tomu postavit a svůj um předávala dál...no a jako bonus jsme dostali tu politiku.Člověk dře a dře, dává tomu vše a najednou je konec to s politikou nemá nic společného.Tečka. ()

oli009

Zajímavý příběh, který vás po skončení závěrečných titulků nechá v nejistotě, zda se jednalo o fikci nebo skutečný příběh, tak dobře a hlavně věrohodně je vystavěný a odvyprávěný. Zároveň vás donutí klást si nelehkou otázku, jestli je láska k vlasti něco s čím se rodíme, jak vlastně taková emoce vzniká, co jí formuje, posiluje nebo naopak oslabuje a jak moc o tom, jestli ji vůbec budeme cítit rozhodujeme my sami svými činy. A to všechno ještě víc vyniká, když takové břemeno naložíte na bedra dospívající dívky a pozadí příběhu dotvoříte kulisami ulic krizí zmítané Ukrajiny. Musím ale říct, že pro mě Olga fungovala především jako výborné sportovní drama. Naprosto jsem tu atmosféru cítila, jak v šatně, tak v tělocvičně na žíněnkách, vnímala jsem naplno, že gymnastika je náročná jak fyzicky, tak psychicky, že v bolesti, kterou s sebou přináší je krása, která ale přesto děsí objemem toho, co musíte obětovat. Navíc film nabízí velmi přívětivou stopáž a je výborně řemeslně zvládnutý, ať už se jedná o dynamickou kameru při gymnastických cvičeních, nápadité přechody mezi scenériemi nebo archivní vsuvky záběrů z majdanu. Moc příjemná záležitost a rozhodně nejlepší kousek z toho, co jsem letos viděla ve Varech. ()

Majkak

Dynamický film s důrazem na sportovní stránku. Autentický dojem umocňují i hlavní představitelky, reprezentantky v gymnastice. Solidně zvládnutá psychologie postav i třenice mezi matkou a dospívající dcerou, pro kterou je gymnastika vším. Olga je bojovnice, ale musí čelit nejen sportovním dramatům. Působivé, bez zbytečných zákrut, přímočarý film. ()

Harfenik

Konečně film, u kterého není uměle přidáno 30 minut jen proto, aby byl delší a vypadal víc hluboce. Rychlá svižná podívaná, která pěkně kombinuje prostředí sportovní gymnastiky s životem a demonstracemi na Ukrajině. Upřímně jsem nečekal, že mě někdy bude zajímat, zda hlavní postava vyšvihne perfektního Jaegra. Klobouk dolu i před slečnou Budiashkinou, protože očividně nějaký gymnastický trénink na roli okusila. Jediné, co by mě ještě zajímalo je, zda opravdu na Evropském šampionátu závodí obdobné dívky jako ve filmu, jelikož kapitánka švýcarského týmu vypadala, že spíše zvedá sto kilo na bench pressu, než ladně skáče po kladině. Každopádně na lepší film jsem letos ve Varech nenarazil. ()

nula87

Zajímavé propojení sportovních ambicí dcery s politickou a profesní situací matky. Místy to do sebe úplně nezapadá, ale v principu jde o vcelku povedený film. 65% ()

shade000

Silný film mladej režisérky. Každopádne sledovať náročnú gymnastiku a náročnú dobu počas Euromajdanu ten film spravilo ešte silnejším, obzvlášť v dnešnej dobe, kedy našim východným bratom zúri vojna. Snáď sa jedného krásneho dňa dočkajú mieru... ()

blondboss

Prudko aktuálny snímok, ktorý veľa rozpráva hlavne o odhodlaní a vlastenectve Ukrajincov a o tom, ako udalosti roku 2014 ovplyvnili aj športovcov. Táto hraná dráma mala aj svetlé aj horšie momenty, ale vo všeobecnosti sa z tejto témy dalo vyžmýkať ešte viac emócií. Určite ale jeden z tých lepších politicko-športových filmov. 70 % ()

Saxos

Sport - propletený politikou. Sport - vrcholový sportovec absolutně neposlouchá trenéra. To fakt nejde dohromady. Závěr: nedoporučuji. ()

starydivak

Strašné milé překvapení, vyspělá filmařina, jistá režie. Vlastně psychologická sonda do života puberťačky na pozadí euromajdanu a vrcholového sportu. A zapadlo to přesně do sebe. Pátá hvězda za velmi rozumnou stopáž. ()

umaguma

Aktualna tema, sportovo-politicka drama s osobnym presahom. Sledujeme osudy, ktorych sa to tyka. Ako zit s niecim, co nemozeme zmenit, ako zit bez pribuznych, ako bojovat za nieco v co verime a ako zvladat odlucenie. Film prinasa zaujimavy pohlad a pochopenie situacie, ale aj tazkosti dnesnej doby. Odcizenie. Inakost. Priatelstvo. Ale aj byt sucastou niecoho vacsieho skrz masu. Bavilo ma to od zaciatku do konca a pacilo sa mi akym stylom reziser pribeh rozprava.. ()