Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

M.i.k.e

po výborných Vlastnících dal tentokrát Havelka dohromady různé bizarní události z televizních novin, které osadil figurkami u nichž záměrně zveličil stereotypy se kterými se setkáváme dnes a denně a celé to nahnal do vlaku bez strojvůdce. Výsledkem je sled pološílených a většinu času velmi vtipných scének se satirickým nádechem. Ve finále to sice zase vlastně nikam nevede a kvalit Vlastníků tahle Mimořádná událost nedosahuje, ale zábava je to po celou (lehounce přepálenou) stopáž víc než dobrá. Sem vždycky rád za českou komedii u které se můžu opravdu zasmát a tím jak jich není moc si každé podobné docela vážím a s chutí jí pak zvládnu odpustit i drobné nedostatky. Tady jich navíc není ani zdaleka tolik...75% ()

William_

3/10. Kameňák ve vlaku. Oproti Vlastníkům úplné dno toho, co od takového typu filmu očekávám. Vlastně vůbec nerozumím proč se tento film u nás dočkal takové pozornosti, když jde pouze o přehlídku příšerně trapného humoru s dějem, který autorům nezbaštím ani po lahvince borovičky. Čekal jsem i lepší scénář, párkrát jsem se zasmál, ale že by to bylo něco co musím po letech znovu vidět, to asi úplně ne. Zároveň si nejsem jistý, zda by nešlo obsadit lepší herce než tam jsou. Za mě obrovské zklamání a nuda hlavně díky dlouhé stopáži, která filmu vůbec nesvědčila a uškodila mu. ()

Aljak

Havelka sa do môjho povedomia dostal už veľmi vydarenými Vlastníkmi, a v tejto línii pokračuje aj v Mimořádnej události. Keďže pracujem na železnici ako vlakvedúci, tak mi bola táto tématika o to viac bližšia. A musím uznať, že som sa pri tomto filme tiež celkom fajn pobavil. Aj keď Vlastníci boli asi o kus lepší, ale tu to bolo trochu akčnejšie a dynamickejšie, no dialógy trochu zaostali. Napriek tomu tu však bolo viacero vydarených hlášok a páčilo sa mi hlavne to neustále teoretizovanie a konšpirácie o tom, čo sa vlastne stalo. Takže hlavne toto ťahalo dej výrazne vpred. Btw. Na to, že ten malý chlapec bol taký odborník na všetko, tak by mohol vedieť aj to, že keď pri motoráku zlyhá tlaková brzda, tak sa dá zastaviť aj klasickou manuálnou ručnou brzdou na stanovišti rušňovodiča (ale chápem, potom by ten film nemal žiadny spád). 4* ()

kaposlav

Alternatívny názov filmu by mohol byť "Mimoriadne stupídna konina". Dvaja písali scenár, ktorý nie je hodný ani jedného priemerného. ()

Necron

havelka se stal novodobym troskou? pospojoval par vtipu dohromady a celkove to nedava moc smysl nebo to vypada jako absurdne debilni ceska komedie? bylo tam spousta dobrych momentu, ale celkovy potencial byl promarnen, nemelo to zadny ramec a zakladni logiku.... velka skoda. ()

Hennes

Jak tady mnozí napsali a porovnali s Vlastníky, tak je to horší počin. Já ale musím tento snímek hodnotit velmi kladně. Ať byl scénář jakýkoliv, tak výsledek se povedl. Bavil jsem se po celou dobu a vtipných hlášek byl opravdu dostatek. Stačí jeden motoráček, pár bláznů a o srandu je postaráno. ()

rakovnik

Kolešovku znám ještě z dob kdy fungovala. Později mi místní vyprávěli, že se na ní "něco" točí a potkávají tam herce, konkrétně zmínili Pavla Nového. Tak jsem si místní dráhu připomněl zhlédnutím tohoto filmu. Některé scény, či spíše dialogy mě pobavily, závěr byl výborný (hlavně řešení jak zastavit samovolně jedoucí vlak). Jako celek je ale dle mého příběh příliš utahaný. Nicméně jako ukázka charakterů obyvatel naší zemičky docela povedené dílo. ()

Streeper

Tak tohle pro mě bylo obrovské zklamání. Já čekala fakt pořádnou českou komedii, u které se od srdce zasměju, ale tohle prostě nefungovalo. Nebavilo mě to, jestli jsem se zasmála dvakrát, tak je to moc. Jsem vážně zklamaná, protože kolem filmu byl hodně velký hype, že je to od skvělého režiséra komedie Vlástníci, takže je to boží a ona je to vlastně docela nuda. ()

C0r0ner

Podobně jako u Vlastníků mi vadí ta divadelnost a nepravděpodobnost setkání takových charakterů, nicméně jinak je to na české prostředí velmi svěží, veselá a bezvadně odsýpající komedie. Chmelova postava jednoznačně nejlepší. 75% ()

Morzael

Po výborně vygradovaných a napsaných Vlastnících tu máme Kameňák pro chytřejší. Postavy jsou karikatury a stereotypy (homosexuální policajti, falešní a neschopní politici, rasističtí venkovani...) a vedle lidových vtipů se tu bavíme odkazováním na reálné události, které byly vtipné už samy o sobě, takže se tu jen smějeme očividnému. Místo toho, aby příběh nechal mluvit a jednat postavy, tak je neustále tlačí do nějakých "vtipných" situací, takže se to po chvíli zvrhne v přehlídku gagů. V kině určitě film chutnal lépe, než kdybych na něj koukal doma sám. A vlastně se tak trochu zpětně stydím, že jsem se smál u poloviny vtipů. Zatímco Vlastníky si dám kdykoliv s chutí znovu, Mimořádnou událost tak leda v neděli po obědě při kafi na pozadí líného odpoledne. Musím ale říct, že natočeno je to hezky a některé záběry by snad záviděl i Wes Anderson. ()

necisty

Kvalitní sestava zajistila 100 minut srandy. Příjemné překvapení a důkaz, že jistě mimo honoráře herců, jde i v našich končinách natočit vtipný a hezký film i s malými náklady. Podotkl bych snad jen, že tam zas museli nechat někoho zemřít, ale pokud se to stalo? Tak asi ok. ... LFŠ 2022 MN ()

Pajky3

Lokální vláček a sestava postav charakteristických pro Českou republiku. Funguje podobně jako Vlastnící a pár vtípků a narážek zamíří do černého. Pár se nepodaří na výbornou, ale i tak pobaví. I když by si film zasloužil být o trochu kratší, aby byl o něco údernější. ()

zette

Namet je dobry, se samotnym scenarem to je uz ale slabsi. Zbytecna dejova linka s politikem. Obsazeni motoracku je vyzivne a kdyz si divak pocka, cas od casu se i zasmeje. Nemuzu rict, ze by me to nebavilo. ()

KajusaK

Prvních 60 minut bylo 5* ových, poté samozřejmě kvalita upadala. Nicméně i tak hodnotím vysoce, opět se dokázala kvalita české kinematografie budovat skvělou atmosféru v uzavřených prostorách :-). Po Vlastnících skvělý český počin. Hádám, že ti co dali 1* tak nejezdí vlakem :D ()

campix

Divadlo na kolečkách. Havelka se po čistě divadelních Vlastnících přesouvá trošku i do exteriéru, ale většina děje se odehrává v jednom vlakovém vagónu a vyznění filmu je tak stále hodně divadelní. Děj je inspirován skutečnými událostmi, kdy vlak ztratil na chvilku svého strojvedoucího a posouval se krajinou bez řidiče. Plejáda známých hereckých jmen hraje přesně vyhraněné charaktery, jejichž vlastnosti jsou vyhnány šíleně do extrémů a to co na divadelních prknech funguje výborně, dle mého ve filmu zase tolik nefunguje. Díky tomu se dotýkáme hodně aktuálních témat kolem xenofobie, typického čecháčkovství a tak dále. Zakomponovány jsou vtipné/smutné události posledních let jako první český terorista, bába pod kořenem a další. Sympatický pokus, ale mě si opět stejně jako Vlastníci nezískal. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)