Vrchol nebes

• Francúzsko Le Sommet des dieux (viac)

Fotožurnalista je posedlý pátráním po tom, co se stalo s první expedicí na Mount Everest, a dostane se na stopu uznávaného pohřešovaného horolezce. (Netflix)

fleshbekr86

Animovaný majstrstück podle japonského hraného filmu je dechberoucí. I z kreslených postav a scenérií je cítit jak malý jsme pod vrcholkem bohů. ()

SAINTS

Vizualne uchvatný manga film o fotografovi a horolezcovi,ktorí idú po stopách horolezca na Everest George Malloryho a nasleduju volanie hôr.Režiserovi Imbertovi sa darí preniest grafický román filmu bez toho aby zakryl jeho pôvod.Ako mnohé horolezecké filmy aj The Summit of the Gods naráža na paradoxnú fascináciu,ktorou vysoké hory pôsobia na ludí.V nebezpečnej situácii sa ocitnú aj protagonisti Fukamachi a Habu .Leziete alebo fotografujete v extremných podmienkách: v mraze,vo vysokej nadmorskej výške a bez velkého množstva kyslíka,ích život doslova visí na lane. ()

wistar

Velmi vizuálně povedený animák s výbornou horskou atmosférou a hudbou. Problém je v tempu(opravdu udělat film s kvalitním načasováním scén je strašně těžké a já chválím těch pár filmů, kterým se to povedl: Spiderman No way home, Rodinka na Baterky, Popelka) nevadí mi pomalé filmy, jenom tady nejsou dialogy tak dobře zmáknuté a často nudí. Nejvíc si tedy užíváte krásné lezení po skalách. 6.5/10 ()

Megahead

Celkom slušne urobený animovaný film o horolezcoch a novinárovi, ktorý sa snaží nájsť dôkaz o úspechu/neúspechu možnej prevej expedície na vrchol Mount Everest -u. Nebolo to zlé, ale stačilo mi jedno pozretie. Predsa uprednostňujem v animovaných filmoch viac humoru alebo akcie. ()