Uvnitř

Lupič (Willem Dafoe), který plní zakázku na krádež několika obrazů, se po kolapsu autonomního systému ocitá uvězněný v umělcově apartmá. Pokusy o únik jsou beznadějné a nehostinnost v bytě se každou chvílí stupňuje. Navíc krátce po nalezení tajné místnosti nastává psychologická otázka, zdali je Lupič (Willem Dafoe) v bytě skutečně uvězněn nebo se stal pouhou loutko v umělcově zvrácené hře. (PetriK12)

M.i.k.e

Willem Dafoe je zloděj, kterému se ovšem jeho poslední loupež úplně nepovede a on zůstane uvězněn v luxusním bytě, ve kterém zrovna funguje jen to co se hodí tvůrcům do krámu. Nápad natočit survival drama v bytě je sice poměrně originální, bohužel ale není prakticky vůbec funkční. Divák nemá důvod se o hlavního "hrdinu" bát a nemá ani důvod mu fandit, nemluvě o tom, že celá ta premisa od začátku skoro vůbec nedává smysl. Byt se nachází v jakémsi luxusním mrakodrapu (asi) a je prošpikován technologiemi a kamerami, ovšem ani po spuštění alarmu ho nikde nepřijde zkontrolovat a všem je to úplně jedno. Tohle a dalších ještě asi deset děr v logice tak dělá z Inside poměrně nudné drama, které navíc kulhá na všechny končetiny a od lepšího dojmu ho nezachrání ani Willemova one man show...40% ()

warrenur

Dafoe si tieto artove kusky vzdy uzival a nebranil sa im. Tento ma naviac aj silnu psychologicku vypoved. Na strane druhej, nech uz ste akokolvek pozorny pri predostieranych obrazoch a akokolvek vnimavy, casom sa zrejme unavite a pride na vas nuda. Zrejme to vsak bol zamer...aby bol divak az zufaly. :) Rozhodne nie je vhodny pre priemerneho, ci vacsinoveho divaka. Tato one-man show bluzniaceho muza rozhodne nesadne kazdemu. Slabsi priemer. ()

Big Bear

Snímek řeší námětově zajímavé a stále aktuálnější téma umělé inteligence. Jsme teď někde ve fázi, kdy se dá ještě říci stop. Kdy jsme to zatím my, lidé komu AI slouží. Zatím nepřevzala kontrolu, byť už občas čteme zprávy jak někoho zamkl dům či auto, či jak s někým autonomní vůz napálil do zdi. Zároveň je to i téma života v moderní civilizaci, kde je v podstatě bez pravidelné externí podpory  je samotné přežití nemožné. Přitom dotyčný není nikde na poušti, ale je obklopen pulzujícícm tepem milionového města. U tohohle filmu jsem si vzpomněl na román J. G. Ballarda. Ano, modří už vědí - napsal Říši slunce. Jenže on se v knihách velmi věnoval právě i tématu ekologie a možnostem lidského přežití v betonové džingli. Skvělá byla kniha Betonový ostrov, kde hrdina spadne při nehodě vozem z dálnice na území nikoho mezi betonové nadjezdy, odkud se nemůže dostat. Podobnou roli si v tomto filmu zahrál W. Dafoe. A ač se snažil seč mohl, jeho snaha o únik opravdu velmi rychle začala nudit. To, co on předvedl za několik dní, by předpokládám každý z nás udělal za den. Až pak by sledovat TV či uléhal do luxusní postele. Naprosto jsem nechápal ty umělecké vsuvky... Nelogičností je tam spousta. Žádná služba aktivovganá alarmem, hasiči nula, voda nikoho nevytopila,  ryby by nikdo celé dny nekrmil, ale kytky se zavlažovaly??? Ke konci jsem doufal v nějaký zajímavý zvrat, třeba náhlý příchod někoho, či zjištění, že to celé je jen past... Ale kdepak. Spoilerovat nebudu, ale milej Vasilisi Katsoupisi  - dlužíš mi 105 minut času mého života! :-( . Dávám tedy za 2 dřevěné klíče vysoustružené  z noh židle. * * ()

JASON_X

Z na první pohled banální zápletky standardního středoproudového béčkového bijáku (lupič uvízlý v domě) se vyklube parádní dušezpytná až halucinační artovka s excelentním (jak jinak) Dafoem v hlavní (a téměř jediné) roli. Že by po Lanthimosovi povstával další řecký zástupce filmového "protiproudu"? A že je to rejžova celovečerní prvotina? Bravo! Ovšem tu fotku ve fotogalerii, se štábem v poslušných náhubcích (krom Dafoea), si mohla "ČSFD" odpustit, hnula mi docela pajšlem, když mi připomněla, že ca tři čtvrtiny lidí se ještě před nedávnem chovali jako stádní dementi. A propos než děj filmu odbočil na alternativí kolej, silně mi připomínal geniální indický Trapped (2016). ()

Arsenal83

Nuž muži radi idú inside, ale potom niekedy už nestíhajú von a nastane galiba. Ja teda žiadnych zlodejov umenia okrem Hermanna Goeringa nepoznám, ale aj ten asi vykrádal trochu nápaditejšie a vzrušujúcejšie. Tento film má plno zbytočných scén, nijaký prekvapivý zvrat, možno trocha atmosféry, ale tá vzniká už len samotným kukaním na sušienku Dafoea. Film si kladie filozofickú otázku o význame umenia pre človeka a tým celý vzruch končí. Potenciál z prvej polhodiny sa následne úplne vytratí ako mafiánsky boss na Belize. ()

• Nakrúcanie bolo dokončené 1. júna 2021 po sedemtýždňovom natáčaní v kolínskom MMC TV & Film Studios, ktoré bolo zabezpečené z hľadiska covidových opatrení. (Arsenal83)