Trapped

• India ट्रैप्ड

Chlapík menom Shaurya (Rajkummar Rao), typický kancelársky úradníček, sa jedného dňa ocitne v nezávideniahodnej situácii: byt na 30. poschodí, ktorý si narýchlo prenajal v opustenej budove, sa mu stane väzením. V zmätku totiž zabudne vytiahnuť kľúč z dverí, ktoré sa za ním zabuchnú. Bez jedla, vody a elektriny mu takmer bezvýchodisková situáciia začne pomaly udierať na mozog. Avšak jedno je isté: Shaurya sa v byte nechystá za žiadnu cenu zomrieť. (sochoking)

HorrFi

Už dlouho mě žádnej survival nevtáhnul do děje tak moc jako právě Trapped.. možná, že se Shaurya občas choval nelogicky, ale to se dá pochopit vzhledem k situaci ve který byl.. tohle musí bejt noční můra pro všechny lidi co bydlí v těch nejvyšších patrech, fakt jsem mu fandil a bavilo mě sledovat jeho pokusy a způsoby.. ()

emma53

Tady není napsaný žádný obsah nahoře a možná je to dobře, protože by to mohl být celý spoiler. Nevím, co bych dělala já, asi bych spáchala harakiri. Určitě stojí za povšimnutí ta postupná gradace až do šílené konečné fáze. Tam, kde bylo třeba, jsem jen zavřela jedno oko, takže jsem o nic nepřišla. Je to na hraně mezi trojkou a čtvercem, ale za tu fušku hlavního aktéra po celou dobu stopáže si zaslouží víc. Nějak moc bych se nedivila, že tam takové techtle mechtle s byty probíhají normálka. ()

*CARNIFEX*

Stretnete lásku svojho života a máte pocit, že ste vyhrali "jackpot". Akýkoľvek problém, ktorý sa naskytne, pre Vás nie je žiadnou prekážkou. Dokonca ani vopred dohodnutý sňatok. Hlavné totiž je, že sa obaja milujete. Lenže Shaurya sa čoskoro ocitne v situácii, kedy veľmi rýchlo pochopí, že jeho plán v podobe spoločnej budúcnosti s milovanou Noorie, dostáva prvú, vážnu trhlinu. Ostáva totiž väzňom vo svojom "vlastnom sne" ... Za málo peňazí, veľa muziky. Miestami skutočná dráma, pričom v závere som mal pri jednej z pasáží doslova stiahnutú riť. Nechcem "spoilerovať", i keď to veľmi láka, no toto je opäť jeden z mnoha snímkov z Indie (a treba dodať, že chvála bohu len 105 minútový!), ktorý svojim nápadom i vyvolaním emócii dostatočne zaujal. ()

Tosi

Uvězněn uprostřed civilizace, kde vy vidíte všechno, ale vás nikdo. A stačí k tomu zablokovaný dveře bytu v rozestavěným činžáku v přelidněný Bombaji, zajímavý, že tohle ještě nikoho nenapadlo. I přes pár nudných, až úsměvných pasáží působil film přesvědčivě a nutil mě odhadovat, co Shaurya udělá. Moc se toho nenamluvilo, konec byl našponovanej a já spokojenej. ()

JASON_X

Tedy řeknu vám, že bych nechtěl shánět v indický megapoli bejvák. Vlastně bych vůbec nechtěl žít v indický megapoli... Vlastně asi ani kdekoliv jinde v Indii, i když odtamtud pocházel sám spasitel lidstva Šákjamuni. Ale tenhle příběh moderního trosečníka uprostřed velkoměsta je naprostá pecka a já mám najednou po letech zase chuť do té Indie vyrazit, aspoň jenom na trip, na čumendu. Megavýbornej námět a působivá realistická zápletka, samozřejmě pominu-li občasné nerealistické jednání našeho uvězněného mládence. Třeba házení mobilem o zeď, když elektřina může přece zase kdykoliv naskočit. Nebo házení stolním ventilátorem proti kovovým dveřím. Nebo házení televize z balkónu, když po ruce je spousta jiných věcí na vyhození. Ale to jsou jen drobné nepodstatné detaily v jinak perfektně zmáknutém filmu. Po zhruba půlhodině jsem si říkal, o čem že to ještě asi tu další hodinu bude, ale nakonec mi to uteklo jako nic, protože scénárista mě nenudil ani chvilku. Proměna nesmělého jemnocitného vegetariánského decenťáka v přítele krys, lovce holubů, pojídače hmyzu a sběrače dešťové vody, je fascinující a vcelku i uvěřitelná. A melancholický konec se mi skvěle trefil do nálady. ()