Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

Mateyf.Iks

Celej film jsem chtel dat 4, ale ten krasnej konec me nuti dat 5. To by ale Vezen z Azkabanu musel mit 6. Tsk je to nakejch 4.5 no… Luxus Sandra. Feelingove i remeslne dost podobny na Manchester by the Sea, jenom lepsi a min zdimajici tvy emoce. Asi neni lepsi mesto na syrovej film nez Seatle. ()

petrik11

Neuveriteľne, tak Netflix v prvom šíku bleklivákov, LGBT a podobných súčasných "hodnotových" trendov. A do toho zatiahli aj Sandru. Za to desaťročie išla s vizážou neuveriteľne dole, no čo zub času sa podpíše na každom.  Bez nej by však toto bezduché dielo dostalo ODPAD ()

mosem

Kdyby ten závěr nebyl tak romanticko pohádkový, asi bych dal o jednu hvězdu víc. Film je na hranici sociálního dramatu, rozmělněného troškou psycha. Sandra Bullock se opět předvedla a po delší době se na Netflixu objevil nový film, který není jen plytkou podívanou. ()

liquuid

Z hlediska vyvoje filmu bych tohle dilo prirovnal k interstellaru. Delsi uvod, propracovany dej, plno vedlejsich roli, ktere maji vsechny nejaky vyznam, paradni promena postav a v druhe pulce spousta dulezitych a klicovych udalosti, ktere rozuzli tento pribeh. Famozni doprovodna hudba v pozadi pridava k celkovemu dojmu dalsi plusove body. Mile prekvapeni. ()

Pete

Tak jsem se těšil na další počin Nory Fingscheitd, která se po úspěchu doma vydala logicky zkusit štěstí za velkou louži, jenže tohle je především film Sandry Bullock, navíc se scénářem, který tak úplně nefunguje. Líbilo se mi téma druhé šance, tedy návratu do života bez mříží, také pozvolné rozpletání klubíčka zápletky, i když všechno se tam bohužel musí pro široké publikum nejméně 5x zopakovat. Nejhorší je pak ta linka pomsty další generace oběti, která je tam úplně zbytečná, rušivá, pouze na dramaturgický efekt, a závěr je díky tomu velmi těžko zkousnutelný, dá se říct proti veškerému předchozímu snažení. Ten uspěchaný, křečovitě hollywoodský konec jinak pečlivě budovanou atmosféru tohoto snímku zničil příšerným způsobem, a výsledný dojem nešťastně pokazil. Technické profese však velmi dobré, za většinu stopáže vytáhnu tedy na slabší 3* ()

PlysovyMacko

Hutna drama o žene Ruth, ktorá si odpykala v base dvadsať rokov za vraždu policajta a chce sa znova vidieť so svojou sestrou. Moja výčitka je, že film sa trochu ťahá, ale má skvelú pointu a dojímavý záver. Sandra je skvela herečka. ()

koty2201

Škoda, že takýchto skrytých klenotov som nenašiel doteraz na Netflixe výrazne viac. Pretože bohužiaľ, ale väčšinou narazím na priemerné snímky. Ale toto sa vymyká zaužívaným štandardom na tejto platforme. Stále ide skôr o televíznu drámu a od kino kvality to má ďaleko. Lenže nestáva sa mi často, že by ma niečo takto zaujalo, či dokonca na záver filmu trochu aj dojalo. Nie je to teda veľdielo, ale emócie ako správna dráma, podáva funkčne. Ide o rodinnú tragédiu pri ktorej bol zastrelený policajt a staršia z dvoch sestier (o dosť staršia) išla za to sedieť na 20 rokov. Po prepustení sa snaží nejak fungovať a dostať sa k svojej sestre. Zároveň v práci spozná blízkeho priateľa, idú jej po krku synovia zavraždeného policajta a pomáha jej právnik, ktorý kúpil jej niekdajší dom. Nie všetky dejové linky boli uzatvorené uspokojivým spôsobom, čo beriem za mínus. Sem tam sa pritrafí niečo trochu nelogické alebo sa udeje niečo neprirodzene. Avšak herecky je to podané veľmi dobre. Hlavne u Sandry Bullock, lenže nemôžem opomenúť aj výrazné herecké posily ako Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal alebo Viola Davis. Tí zvládli svoje úlohy veľmi sympaticky tiež. Taktiež aj hudba v tomto filme stojí za to a niet sa čo čudovať, keď okrem Davida Fleminga tu s piesňami pomáhal aj legendárny Hans Zimmer. Inak ide technicky o taký štandard a nič výrazné, čo by som mohol vyzdvihnúť a spomenúť. A teda vlastne skôr len televízny štandard. Takže keď to zhrniem, tak je to uspokojivo natočená dráma, ktorá sa podľa mňa oplatí a milovníci žánru by nemali byť určite sklamaní. ()

TemnyRytir

Natočený a zahraný je to moc pěkně, výtky bych měl ke scénáři a hlavně k chování některých postav. Bacha, následují spoilery! Tak třeba ten borec, co na začátku přesvědčuje svýho křivohubýho bráchu (jenž mu píchá ženu, což bylo uvěřitelný asi jako kdyby Blake Lively zahýbala Reynoldsovi s Kohákem), aby nechal věci plavat, že jim fotra už nic nevrátí a pak se z něho po krátkém setkání se Sandrou stane Zorro mstitel. Těch postav tam celkově bylo strašně moc a trochu větší prokreslenost by neškodila (viz třeba fantastický Crash, kde shodou okolností taky hraje Sandra). Závěr byl sice dojemný (pěkná muzika), ale přišel mi trochu přitažený za vlasy. Sandra na ty pěstouny o den dřív řve jak pavián, málem je skopne ze schodů a ti pak s pochopením koukají, jak jim adoptovaná dcerka objímá ségru, čemuž se celý film snažili zabránit. Je to mezi 3 a 4, ale nakonec dám 4, protože bylo fascinující koukat na ošklivou Sandru Bullock a fakt to byla moc pěkná filmařina. ()

caMen

Film strhne hlavně atmosférou a očekáváním rozuzlení. Děj je dobře nadávkovanej, takže udrží diváka v bdělém stavu. Sandra hraje svoji roli přesvědčivě a pokorně. ()

Plaque

Filmy, kde sa ťaživo skladá mozaika kúsok po kúsku v atmosfére, v ktorej to všetko smrdí po rybách, pote a dojebabranom živote jednoducho môžem. A netreba k tomu ani veľa krvi či zbytočných cezmŕtvolných emócií. Stačí sa len chirurgicky presne a načasovane rozspomínať. ()

DonBraso

Doják jako prase.Celou dobu se to netváří,ale co by zde člověk čekal.Zkušený matadoři asi nečekají,že jim zrovna hodí deprimiující svinskou chuť,že když si člověk odpiká 20 let ve vězení,tak dostane na konci čočku.Pravda,že i přes ten kapesníčkový konec a vcelku jasný konec,protože snímek kolem toho lítal už od začátku,na druhou stranu tomu dobře odolával a díky synům,který se chtějí pomstít,to vlastně dostalo i jinačí rozměr.Sandra dostala roli na tělo a využila toho naplno.Dramtická sonda i zde byla a to bylo vlastně moc pěkný.Jen to zbytečné dramatizování do vedlejších postav nemělo hloubku.Já rád viděl po delší době Jon Bernthala,který klidně mohl dostat větší prostor,než jen vsuvka,že to bude kluk co si našel Ruth.Přesto i se samotnou Ruth si naštěstí osud pohrává,ale díky náhodě právníka je najednou sen po kterým prahne už jak se dostala do rukou policie více reálnější.Přesto Sandra tento počin zvedla.Hlavní dějová linka šlape dobře a zbytečně nekulhá na nohy.Díky prostřihům i pěstounské rodiny to má jistou forzáš,že i někdo druhý existuje.Stále si možná divák bude říkat,že z tohohle šlo ještě více vystřískat,ale to hlavní vlastně dopadlo až nečakně dobře.Tak kdo viděl od stejné režisérky její druhý film "Narušitel systému" který byl skvělý,tak nemohl čekat zase vyloženě šlápnutí vedle. ()

pollstro

V samotném úvodu atmosférická, ryze čistá studie o znovuzačlenění jedince do normální společnosti, která tento společenský aspekt nepodporuje, ale naopak mu tvrdě brání. Silným úderným stylem  je vykreslovaná každodenní tvrdá realita života, která nabízí obdivuhodně dojemný příběh, který ve svém minimalistickém a blízce citlivém provedení nabízí účinné citlivé drama, ve kterém Sandra Bullock předvádí jedinečný herecký výkon hodný veškerého uznání, kterému asistují perfektně napsané vedlejší postavy, jejichž existence a výskyt v jednotlivých scénách má své hluboké opodstatnění. Ačkoliv film postupně opouští tvrdou realitu a postupně se z něj stává smluvní emoční drama s nepříliš uvěřitelným příběhem o odpuštění a znovusjednocení, přesto patří v rámci Netflix produkce mezi nadstandartní životní dramata. ()

heavy66

Docela dobré, i když trochu pomalé. Sandra překvapila svým hereckým umem, Richarda Thomase jsem naposledy viděl před nějakými čtyřiceti lety plazit se u Mostu, a Vincenta D'Onofrio vidím rád kdykoliv. ()

wowylgu313

Jsem stejně jako u filmu v Pasti se Sandrou překvapený z vysokého hodnocení. Tahle recenze by se mohla té z již zmiňovaného filmu poměrně dost podobat. Táhne se to, je to unavený a až na pár dramatických záběrů se nedočkáme něčeho velikého. Příběh není tuctový až tak moc ale taky není ničím až tak moc zajímavý. Sandra Bullock odvedla svojí práci a zahrála přijatelný herecký výkon. Napsal bych takovou tu klasickou hlášku: jako taková jednohubka na večer, dobrý ale spíše ne.... 45-50% maximálně. Dát tomu příběhu tempo a Sandře prostor ještě víc ukázat "koule" a bylo by to lepší. ()

jacob_cz

Jasně, sice tak nějak tušíte kudy se to bude zhruba ubírat, ale já mám prostě rád, když mě to "uvěřitelně" emočně ždíme. Jasně, Sandra Bullock má sice pořád trochu resting-hurt-face, ale jede to celou dobu prostě skvěle. Bezútěšná Amerika nižší třídy a lehkej Hans Zimmer na hudbě to pro mě těsně překlápí ze 4* na 5*. ()

uhlerado

Mne sa to páčilo, Sandra zahrala vyborne. Pribeh realny a mocný. Ti, co tu davaju 2 hviezdy a nizsie, su tinedzeri vyrastajuci na Deadpool, SPiderman 8 a netušia, co je realny zivot plny drnosti a tvrdosti. Minulost moze prejst cez Teba, ale ci ty prejdes cez nu. ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)