Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

zahadum

Ak prechádzate v živote depresiou tak rozhodne nepozerajte tento film...Sandra ukázala, že jej nerobí problém dôstojné herecké starnutie.... ()

warrenur

Wow, Sandra tuna ozaj hviezdi, tektokrat vazny kusok, ktory komediu ani len nezacitil. Silna pribehovka vyborne zahrana i zrezirovana. Odporucam. 75% ()

Rathalos

Z reziserky Nory Fingscheidt citit velky talent,po jej prvotine Narusitel systemu z roku 2019,ktora ma neskutocne oslovila a ohurila tu mame dalsiu dramu tentokrat v hlavnej ulohe s vybornou Sandrou Bullock,ktora samozrejme opat podava nadstandardny herecky vykon,film kvalitne zobrazuje osud zeny,ktoru po dlhsej dobe prepustia z vazenia a vsade,kde sa pohne naraza na nevolu ludi voci jej osobe,je to cele smutne,depresivne,ale i prekvapujuce,cize vlastne nemam ani nad cim rozmyslat,pre mna je hodnotenie jasne ako facka...:-) ()

agassi68

Spočiatku nudné, od polovice síce stúpajúca úroveň, ale na viac ako 60% sa to u mňa nevyšplhalo. Aj keď Sandra vyvinula maximálne úsilie.. ()

BOURQUE

Dráma so silnejším scenárom a jednou výraznou hereckou postavou, ktorá nevyužíva svoje možnosti naplno. Film drží na pleciach herecky stabilná Sandra Bullock (ach jej výzor pri prepustení z väznici – niekedy nie sú potrebné slová, pretože herec/herečka všetko vyjadrí so svojou „mimikou“), ktorá postavu Rutha Slatera hrá presvedčivo. „Flashbacky“ a ich načasovanie nie vždy je zvládnutá dobre. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Rockerman

Výborné drama se Sandrou Bullock, která si hlasitě řekla o Oscara. Dobrý příběh, nechybí překvapivé odhalení ani dojemný závěr. Tak proč to zase musí kazit větami: "Kdyby byl ve stejné situaci tvůj syn černoch, byl by mrtvý"? Pravidlem téměř každého zaoceánského filmu ze současnosti je "černo-bílé" manželství. Nemají to ti Amíci už povinné? Ani bych se nedivil. ()

Olík

Zločin a trest na severozápadě aneb od Slečny Drsňáka po jednu z nejkomplexnějších hereček své generace. I když se jedná o většinou tuctovou produkci poskytovatele online zábavy Netflix, musím říci, že tady se práce docela povedla. Pominuli některé nelogičnosti a svým způsobem rutinní zpracování, tak Sandra Bullock na jedničku (maskéři měli hodně co dělat, aby výsledkem byla strhaná žena a dost možná se ani tak úplně nepovedlo), vedlejší postavy pomáhají ději, co síly stačí a Nora Fingscheidt dávkuje emoce směrem k závěrečnému bodu zlomu. Takže když se znovu vrátím k tomu, že jde o Netlix produkci, tak se určitě bavíme o tom lepším z ní. ()

katmandzoo

Jeden z mála vydarených filmov Netflixu, ktorým som dal bez váhania plné hodnotenie. Výborný námet, excelentné herectvo Sandry Bullock, skvelo prepracovaný scenár a dialógy. No asi najviac (čo je žiaľ smutné) sa mi na filme páčilo trefné vyobrazenie dnešnej doby a problematiky medziľudských vzťahov, v ktorých dominuje množstvo predsudkov, odsudzovania, zlosti, závisti a pomstychtivosti. Proste, treba vidieť. 5/5 ()

Razzor_82

S dovolením přidám jednu recenzi psanou v nemilosti. Povrchní americké drama, které se snaží zabrnkat na city lítostivým příběhem. Botoxem zamrzlá tvář Sandry Bullock je opravdu velmi nepříjemná. Spoiler. Hlavní hrdinka je nucena žít život s cejchem vraždy, kterou ale spáchala její pěti letá sestra. Ta namířila brokovnicí na policistu a kupodivu se trefila i bez lekcí střílení. Takže vzala vinu na sebe a odkroutila si 20.let. Další stupidní lahůdkou byl únos dívky, kterou se nikdo neobtěžoval předem identifikovat. Konec měl zřejmě těžce dojmout ale bylo to pro mě jen vysvobození od velké nudy. Bez napětí , lidskosti a citů. Prostě děsivě toporné drama Made in Netflus. 4/10 ()

Kingjiri

Přezíravej až nevraživej přistup okolí ke člověku propuštěnýmu z vězení je podle mýho jeden z hlavních faktorů, kterej mnohdy znamená téměř nemožný plnohodnotný zapojení propuštěnýho trestance zpátky do života. A nakonec to taky často znamená jeho návrat za mříže. Jsem teda rád, že na tohle téma vzniknul biják, ale to jsem fakt jedinej, komu přišlo víc než nešťastný, že si pro ilustraci potíží bývalýho trestance zpátky mezi lidma vybrali tvůrci zrovna trestnej čin úmyslný vraždy? Ono je teda hezký, že to nakonec bylo (uplně) jinak, což taky vyústilo ve vcelku sympatický finále, nicméně nikdo z okolí o tom nevěděl. A ruku na srdce, člověku se dá odpárat téměř všechno, ale úmyslná vražda asi fakt ne. Takže v tomhle případě se výpovědní hodnota snímku uplně minula účinkem. Sandra Bullock byla jinak hodně dobrá, jenže scénář spolu s delší stopáží vzhledem k poměrně stručnýmu ději, hrály proti ní. Se svižnějšim tempem vyprávění a hlavně přijatelnějšim trestnym činem, kterej hlavní hrdinka provedla, by šlo o skvělej biják. Ve výsledku teda spíš nuda a kvůli špatně uchopenýmu silnýmu tématu nakonec s naprostym mininem emocí a soucitu s hlavní hrdinkou, dvě silnější hvězdy. ()

Jakubik

Povedený kousek z produkce Netflixu. Pěkné ponuré drámo se slušným příběhem a příjemným hereckým obsazením. Za mě slušný nadstandard a to nejen z produkce Netflixu… ()

tomik99

Typický film z produkce Netflixu, který nijak nevybočuje z toho, co už od nich dobře známe. Sandra Bullock předvádí uvěřitelný výkon ve vážně pojatém filmu. Přesto jsem se nedokázal až tak úplně do postavy vcítit a soucítit s ní. Svým způsobem stále hrála poznamenaného blázna z vězení, který se nikdy nenapraví. Pojetím a příběhem rozhodně zajímavý počin, dnes si ho ale pustíte a zítra o něm už vědět nebudete. Jako jednorázovka fajn, ale toto Netflix nespasí. Stanice nutně potřebuje hit, o kterém se bude denně mluvit a na čem se dá stavět. Tyto rychlofilmy jsou fajn pro střední generaci, ale slávu jim nezaručí. ()

Rettry

I když jsem plottwist odhadl tak po 15 minutách, stejně mi stalo za to to do koukat. Takový tak akorát drama pro člověka co potřebuje akci a pro člověka, který jo až tak moc nemusí. ()

Kalimero13

Uf, ono to na papíře může vypadat skoro jako běžné nedělní TV drama, ale ať už je to z jakéhokoliv důvodu, ten film na mě měl obrovský emoční dopad. ()

Rebeca

Ač s časovým odstupem snižuji hodnocení o * (předvídatelnost, přílišná snaha dojmout) , Sandra Bullock mě hodně (pozitivně) herecky překvapila... ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)