Šťastně až do smrti

• Dánsko Kærlighed for voksne (viac)
všetky plagáty

Tenká hranice mezi láskou a nenávistí se prolomí, když žena odhalí manželovu nevěru. Oba pak podniknou extrémní kroky, aby získali, co chtějí. (Netflix)

herr_carter

Od skvělých a bravurně natočených filmů Žena v kleci, Zabijáci a Vzkaz v lahvi a vlastně obecně od filmů, kde se motá Nikolaj Lie Kaas jsem asi neviděl kvalitní severskou kriminiálku. Tak konečně teď. Parádní stylová kriminálka s naprosto famózně hnusnou Sonjou Richter v hlavní roli. Film je ve svém gradování už trošičku přetažený za vlasy, pořád to ale Dáni zvládají většinou s grácií sobě vlastní, narozdíl od svých západních kolegů. Milovníkům studených a drsných psychologických krimi mohu jen vřele doporučit.....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Šťastně až do smrti je taková vzdálená dánská variace na Válku Roseových, samozřejmě jen v krapet víc ostřejším podání, kde navíc není ani příliš místo na nějaké to odlehčení, tohle je totiž čistý, přímočarý thriller, který každopádně funguje opravdu skvěle a já mu vlastně nemám ani příliš co vytknout. Zápletka je zajímavá, nápaditá, skutečně nepředvídatelná, a párkrát mě dokázala dokonce i svými zvraty zatraceně překvapit a hlavně žánrově pobavit, prostě skvělá věc, jíž nechybí ani spád, tvůrci na nic moc dlouho nečekají, jdou přímo k věci a je to fakt jízda. Na celou nastalou situaci ve filmu jsem pak přesvědčený, že navíc budou mít rozdílné názory i obě pohlaví ve skutečnosti, já jsem samozřejmě na straně chlapíka a upřímně z té ženské, v podání zatraceně přesvědčivé Sonji Richter, mi běhal až mráz po zádech, ty vole, tohle mít doma, tak se tam normálně bojím chodit 8D. Herecky fajn byli jinak ale samozřejmě i všichni ostatní, takže i po castingové stránce se zadařilo na výbornou. Dále se tu povedla i poměrně syrovější atmosféra, momentů napětí se zde též pár vyskytne a i emoce lze považovat za funkční, prostě v pozici toho chlápka bych fakt nechtěl být. No a jelikož i samotný závěr nepovažuji za vůbec marný, spíš naopak, musím tuto podívanou vážně pochválit a upřímně doporučit. ()

coscarelli

Príjemná severská manželská veselohra s pár škaredými komparzistami , na čele s bielou verziou LLCool J-om. Pár prekrútiek na papieri, vyžmýkaných do absurdu, ale nevadí, niesom realista + záver na ktorý sa vlastne ani nehnevám. Tak či onak, nenapadlo by mi , že by to malo mať nejaký. ()

borec999

Pred 10 rokmi by som písal, že ide o triler plný nečakaných zvratov, dnes väčšina z nich pôsobí predvídateľne. Zlý film však Loving Adults nie je, že ide o film z Dánska cítiť (v dobrom slova zmysle), odohrané aj natočené to je plne profesionálne. Na jedno pozretie absolútne postačujúce, od vyššieho hodnotenia ma zrazilo len to, že ma film ničím extra za svoju stopáž neprekvapil ani nestrhol a tým, že záver bol podľa mňa už zvratmi predsa len až príliš prekombinovaný. 55-60% ()

klukluka

Čistá práce. Jasně, není to žádnej Dostojevskij, útočí to na první signální a je to na jedno použití, ale je to řemeslně dokonalý. ()

Hanys_

Místy sice trošku nelogický, ale zato atmosférou hodně vtahující a nepříjemný thriller. Ke konci už sice moje nadšení opadávalo, ale tři hvězdy by tu asi byly málo. 7.5/10 ()

jakeer

Nie je to typický dánsky film, nie je to celkom realistické, no ako triler to funguje vynikajúco. Celý čas to drží výbornú atmosféru a herci hrajú veľmi dobre. Ako milovník žánru dávam protekčných päť hviezd. ()

Zyne

puvodne 4, ale pak se mi rozlezelo, kolik hlouposti tam vlastne je - predevsim ze strany policajtu (priklad bez spoileru, kdy prijedou a ani se nezeptaji, kde je zena, kdyz jim volala ona...jsou tam ale i dalsi veci). jinak to ma atmosferu, vtahne to a celkove je to fajn. ale u thrilleru, ktery jede v takto vaznem stylu, jsou ty policejni chyby do oci bijici a zpetne trochu iritujici ()

Untentrauer

V tomhle filmu není nic jednoznačné. Dokonce ani to, když manželka přistihne manžela, jak hobluje v kanclu svou kolegyni. Z klasické “rodinné” zápletky se postupně stává velmi zamotaná záležitost. Autoři se zde velmi snažili a nutno podotknout, že zdařile postavit proti sobě dvě pro diváka vyrovnané strany - nevěrný manžel, kterému se zapalují na stará kolena lýtka a psychopatická maniakální manželka s temnou minulostí. Pokud film budeme brát pouze okrajově a budeme se držet autory vytyčené laťky, pak si ho opravdu vychutnáme nejlépe. Pokud se do filmu ovšem ponoříme hlouběji, vyplave na povrch smutná a jednostranná pravda a vložený námět k zamyšlení - manželka a její povaha v tomto filmu není ničím jiným, než produktem mužského chtíče. Je to vlastně oběť, zlomená žena, se kterou si muži jen zahrávali a když se jim to hodilo, tak ji odkopli a tím i vlastně “nakopli” to, co se skrývalo hluboko v jejím nitru. ()

nonick1

I přes řadu nevěrohodných a s blížícím se závěrem až nereálných momentů jde o poutavě natočený a napínavý thriller o milostném trojúhelníku, jehož aktéři jsou ochotni jít doslova přes mrtvoly. ()

fleurette

Slibný začátek, klasický příběh rozpadu manželství, který se ale změní v překombinovaný a nesmyslný příběh, kde nedává sebemenší smysl jednání postav. ()