Neprivolávaj nič zlého

(festivalový názov)
  • Česko Nepřivolávej nic zlého (festivalový názov) (viac)

Dve rodiny sa stretávajú počas letnej dovolenky v Taliansku a zostanú v kontakte aj naďalej. Rodina z Holandska pozve rodinu z Dánska na návštevu a oni sa rozhodnú vyraziť. V žiadnom prípade ale nepôjde o príjemný víkendový pobyt. (Marceloo)

UNCIA

Vetší část filmu celkem zajímavé sociálně-psychologické drama - to mohlo být, kdyby se to nezvrhlo v logicky neskutečně chabý horor, kde se hlavní postavy plně odevzdají do rukou líného scénáristy, který měl prostě už napsaný konec, na který je jistě pyšný, ale už se nenamáhal s tím, jak k němu alespoň trošku uvěřitelně dospět. A tak ony postavy v jeden moment zbavil jak rozumu, tak jakékoli svévole a základních rodičovských či sebezáchovných pudů, jen aby je k tomu konci dotlačil. ()

Fibonacci

Dámska rodinka na čele so Sraľom Borosalkom, ktorého asi omylom zaradili k mužskému druhu, je neschopná života. Nevedia sa správať a doplatili na to. Naopak, holandská rodina vie presne čo chce. ..Prečo sa to ale všetko dialo, žiaľ, nám nevysvetlili ani na konci :D :D ..nuž malo to dier ako parkovací systém v Košiciach. A tie nepravdepodobné a nelogické reakcie, tých teda bolo, tak napríklad, na polceste odratí už domov si uvedomí malá agňežka, že nemá svojho ňusyho 🐇, jasné, tak tato ako spravny cicinbrus vracajú sa na miesto činu, mne sa vtedy tiež chcelo vracať. Samozrejme, všetci robíme chyby, ale oni su uy€baníiiiiiii (prečítať o 4 oktávy vyššie). Nemala toľko otravovať so zajom, takto bude držať jazyk za zubami. Namiesto filmu som mal radšej atukepilinibisa a bol by som postaranko. Stebielko hororovej scény ak by sa tam objavilo, ale toto bola slepá ulička sociálnej severskej drámy s prvkami imbecilizmu a kokotizmu. plytké ako tanier. #sklamany #klamany ()

Milo_harwey

Hned v počátku se objevila podmanivá muzika znamenající předzvěst něčeho.... čemuž se jevila i první scéna, ale ejhle, nic. Stále se nic nedělo, rodinky se potkají na dovolený, sem tam opět začne hudba a člověk něco očekává, co nepřichází, později se buduje sociální drama s nepříjemnými událostmi na návštěvě, spolu se společensky přijatelným stálým úsměvem (k čemuž se pak sám týpek vyjádří), za mě všechno fungovalo. Film podobný stylu slunovrat nebo i děsivé dědictví. Závěr je silnej, není pro slabé povahy, žena mi nadávala, co jsem to zas vybral a že se jí o tom bude týden zdát, tudíž pro ženy je závěr náročnější. Pro rodiče silný. ;) Odevzdanost a strach jsou silné prvky, člověk se tomu bude divit, ale nikdo jste v té situaci nebyl, abyste mohl soudit nebo pronášet hrdinské řeči typu "já bych tohle... já bych tamto...", třeba byste se zesrali ještě víc :) bohužel vysvětlení trochu vázne.... ale spokojím se s různými možnostmi výkladu konce (spoiler: člověk ti udělá jen to, co ty sám mu dovolíš X jsou mezi námi psychopati, co páchají zlo prostě jen tak X atd. :D) livingdead má výbornej koment :D souhlasím s JASM.... ()

Pelidor

Ani ne horor ,spíš thriller a drama. Ale každopádně je to film s pěkně hustou atmosférou o dánské rodině ,co si našla špatné přátele. Takže film byl  fajn ,ale pak mě napadaly otázky typu : To nemají v Nizozemsku sociálku? V Evropě se ztratí několik desítek středostavovských rodin a nikdo je nehledá? To se nikdo nesvěřil ,že jedou zrovna do konkrétní nizozemské prdele? A jsou v Nizozemsku opravdu tak odlehlá místa ,že by si tam nikdo nevšiml ,že se u jedné rodiny střídají děti jak na běžícím pásu? To se opravdu někdo  nechá svléknout a ukamenovat od někoho ,kdo není nijak ozbrojen a je ve stejné početní sile ,aniž by se pokusil nějak bránit? To jim to pořád takhle vycházelo a nikdy nenarazili na nějakého bouchače? Jo a pozor ,asi mám v komentu ,teda v recenzi spoilery. ()

Petra.Novak1

Tohle vůbec nebyl můj šálek čaje. Matka dobrý, Slunovrat ok, ale jak tohle může někdo srovnávat s Děsivým dědictvím? Myšlenka špatná není, nepříjemná atmosféra, která se stupňuje v návaznosti jak na kulturní rozdíly tak i chovaní hostitelů, ale —— SPOILER …………Věta ke konci filmu která mě dostala- Proč to děláte? Protože si mi to dovolil. Tos teda trefil! Říkala jsem si celou dobu, jak to někdo může záporákům takhle usnadňovat a dojít doslova jako ovce na porážku.To byl ten point co mi unikl? Tvl vy dva jste si to snad zasloužili. Budiž nám tohle výstrahou, že když Vašemu dítěti střihají jazyk a vyrvou Vám ho z náručí, je rozhodně lepší zkusit aspoň dloubnout někoho do oka, než počkat jak to dopadne a mávat pouze rukama nešťastně kolem sebe. Horizont událostí co konci předcházel už vůbec radši nekomentuju - když vidím mrtvé dítě v bazénu určitě to řeknu okamžitě manželce, zásadně se samozřejmě nerozděluju a nerozhodnost a neschopnost cokoli udělat pana otce mi přijde naprosto tragická. Chápu, že někdo by se tak zachovat mohl zvlášť když mu šlo asi o titul přizdisráč roku, ale konec mě zamrzel na srdíčku. Mělo to na víc. Jo a taky nemám ráda když se vlastně vůbec nedozvíme prapůvod a pohnutky toho zlounství. ()

Zaks

Miestami boli prvé 2/3 filmu až parodické, potom prichádza dlho očakávaný obrat, ale nič prekvapivé sa nedeje a správanie dánskych hostí bolo v tejto fáze už dosť nelogické, len sa podriaďovalo divnému scenáru. ()

Duffman 97

Speak No Evil to bude mít u diváků těžké. Na jednu stranu jde o skutečně dobrý hororový thriller s podmanivou hudbou, skvělými herci a solidní režií. Jde ovšem o specifický snímek, který se nezavděčí mase diváků. Pokud čekáte lekací a krvavou blbinu, jděte jinam. Snímek pomalu buduje atmosféru, která houstne. Také začíná jako rodinné drama o stereotypu aby se v druhé polovině přelil do psychologického thrilleru. Co filmu totiž jde ? Že do rozuzlení nevíte na čem jste. Co je s klukem ? Neděje se to nějaké postavě v hlavě ? Kdo jsou ti zlí ? A je vůbec někdo zlý ? Na to už odpoví snímek sám. ()

lineker

Tafdrup nás celý film vede na úzkých horských cestách nepříjemných pocitů aby nás ve finále za ikonického hudebního doprovodu Lamento Della Ninfa nekompromisně svrhl do propasti. Tyhle filmy prostě miluju. ()

nightowl

Filmy, ktery vas donuti k zamysleni. Je to budicek pro vsechno nekonfliktni pacifisty, kteri si nechaji srat na hlavu. Kam az to muze zajit, je ve filmu krasne zobrazeno. ()

galaxy84

Horory mám rád. Občas se najde snímek, ze kterého je mi ale blbě tak, že bych si ho raději nechal ujít. Podobně jako u Slunovratu i tahle záležitost mi trochu přehodila žaludek. ()

Keledaia

Ja porad nechapu jednu vec, proc se nebranili? Jako jsem blba nebo? Meli tolik prilezitosti je oba dva vzit panvickou a zabit a zakopat a nikdo nic neudelal? Jako vzit si takovyho troubu v prvni rade, ta zenska asi moc rozumu nema, ok, ale ze bude cucet jak mi kradou a tyraj dite, jako, vrchol stupidity. Kdyz se te nekdo zepta jak si umrel a ty reknes *dobrovolne sem se svliknul a nechal se ukamenovat po tom co jsem je nechal ukrast mi dite a dat mi manzelce pres drzku a neudelal sem vubec nic, jen jsem cumel jak vocas*? Nedava to vubec smysl, chapu ze to jako byl whole point toho konce, ale bylo to totalne stupidni. Celej film fajn a az pak k tomu konci strasna pitomost. Normalne mela pani manzelka tu zrudu zabit kdyz sedela hodinu vedle ni v aute a evidentne bylo neco hodne v neporadku, absolutne nechapu ze se nekdo jen diva jak mu tyraj dite. Zaslouzili si co dostali, presne jak typek rekl *delam to protoze me nechate*. ()

Dalajlada

Velmi dlouhou dobu to vypadalo na tradiční sociologicko-psychologické drama o různých přístupech k životu různých národů. Atmosféra se parádně gradovala a nenechala člověka na pochybách, že to nebude jen tak. Nepříjemné "rozuzlení", ale vygradovalo ve velmi surový závěr. ()

1308boddah

Film se táhne, záběr na silnici, záběr na pole, do toho hororová hudba, až se člověk začne smát, to ale nebylo v plánu. Tudíž se snaha o budování atmosféry míjí účinkem. Postavy se jako vždy chovají stupidně, ale jinak bychom nedošli k trapnému závěru. Snaha o nějaké poselství byla, ale tenhle film ho nepředal. Všudypřítomná árie (spíš neposlouchatelné áááíííááíí) tahá za uši a i to, co se mohlo povést zazdí. ()

Dakota1978

Byly to tak 3,5*, ale protože to bylo tak skvěle natočené a naštvalo mě až posledních 15 min, tak jsem dal 4. Bezchybně budované napětí jako v bublajícím hrnci s občas se nadzvedávající pokličkou. Parádně vyobrazená třaskavá atmosféra přítomnosti 2 rodin, kdy jedni rodiče jsou za každých okolností korektní slušní demokraticky smýšlející středostavovští zmasírovaní filozofií "dítě za každou cenu vládne všem a všemu" a druhá, jak se v závěru ukáže, bezcitní samoúčelní dravci. Na závěru mi nevadilo, že jde o dravce, ale nebyl vyobrazen motiv..., protože jinak byl celý snímek vyprávěn s citem pro detail. Budování dramatu na jedničku... Kdo rád severské psychodrama s brutálním sadistickým koncem, vpřed! ()