Päť cudzincov cestuje v spoločne prenajatom karavane, aby sa dostali do spoločného cieľa. Keď padne noc, na ceste sa objaví mŕtve zviera a v snahe vyhnúť sa mu auto narazí do stromu. Keď ráno precitnú, ocitajú sa uprostred ničoho. Cesta, po ktorej išli, zmizla a okolo nich je len hustý les a malá čistinka. Čoskoro však odhalia, že toto miesto je spojené s hrozivým kultom a ich čaká boj na život a na smrť. (Arsenal83)

MikeZ

Solidní vykrádačka Rituálu a Slunovratu made in Italy. Jen ten meta komentář žánru a diváctví je 25 let po Vřískotu a Diplomové práci trochu ohraná písnička - finální tečka už je vyloženě chcípácká. 6/10 ()

Jaro.Krafcik

Taliani su majstri európy vo futbale. Skúsili natočiť aj horor. Celkom sa vydaril a aj by mohol patriť do červených čísel. Atmosféra v lese, vsadili na istotu. Klasický horor patrí k tým lepším celovečerným kúskom čo ponúka netflix. Ako spomenul najväčší filmový fanúšik ktorý už sleduje na novej telke, najlepší horor roka to určite nebude a dávno ho máme zvolený, ale toto bolo príjemne prekvapenie. Aj keď chýbal dabing a koniec bol dosť slabý. 3* ()

sedm.1

Já mám z tohoto Klasického hororu popravdě dost rozporuplné dojmy. Na jednu stranu totiž musím vzhledem k danému žánru pochválit spoustu zásadních věcí, které jsou pro funkčnost a působivost právě takovéhoto filmu zcela nezbytné, čímž mám tedy na mysli především výbornou, vážně působivou atmosféru, zajímavý vizuál, poměrně originální zápletku, v závěru disponující nečekaným zvratem, přecházející pak následně do povedené pointy, a opomenout nemohu ani sice krapet tuctové, i přesto ale rozhodně nenudící postavy, obsazeny navíc sympatickými herci, v čele s Matildou Ann Ingrid Lutz, která mě zatraceně nadchla už ve francouzké Revenge a ani zde rozhodně nezklamala. Na druhou stranu ale i přesto všechno výše zmíněné nemohu ani zdaleka tvrdit, že by mě tato podívaná nějak opravdu zaujala, či bavila, ovšem nedávám to ani tak za vinu nulovému napětí, či chybějící odvaze filmařů pustit se do více explicitnějších a nekompromisnějších krvavých efektů, jako spíš ale prostě jen zpracování, které jednak postrádalo koule a drive, ale hlavně měli sice tvůrci zkrátka docela dobrý nápad, ale jejich naprostá nezkušenost se podepsala na celkové nezáživnosti a neucelenosti výsledného produktu, z čehož tak vznikl film, který v mnoha aspektech nabízí podívanou, jenž se mohla zařadit mezi skutečně klasiky žánru, ale nakonec se tomu jistě tak nestane. Pro příznivce žánru se každopádně jedná o snímek, který stojí za pozornost. ()

borec999

Klasický horor bol všetkým len nie klasickým hororom. Odkazuje alebo lepšie povedané skladá poctu viacerým známym filmom žánru(pozor, skladá poctu nie bezmyšlienkovito kopíruje, to je rozdiel) a celkovo tvorí obrovský mix všetkého možného čo sme v hororoch videli. Veľa dejových liniek a motívov je len naznačených alebo nedokončených, no aj tak mám pocit že som približne pri všetkom odhalil čo nám chceli tvorcovia povedať/pripomenúť a vôbec mi tento štýl rozprávania nevadil. Úvodom film vyzerá ako Texaský masaker alebo nejaká iná vyvražďovačka, potom chytí nádych Slnovratu a končí ako niečo úplne iné. Skrátka ani na sekundu si nemôžete byť istý čo vlastne film chce v globále povedať, ako bude pokračovať, ako skončí a režisér sa s nami pekne zahráva. Spomínaný hlavný zvrat v závere sa mne osobne veľmi páčil a nemal som s ním žiaden problém. Čo je však najhlavnejšie- film je väčšinu stopáže napínavý, má výbornú atmosféru a viacero scén je vynikajúcich(scény s osadníkmi,sirénami,v podkroví, scény zahalené do červenej farby ala  Suspiria a podobne). Horor, ktorý zrejme plne docenia najmä milovníci žánru, ktorí v ňom majú čo to napozerané. Ostatní, ktorí do toho pôjdu naslepo ako do normálneho hororu ho zrejme naplno nevstrebú a príliš spokojní nebudú. Ja však ďakujem Talianom, ktorí mi pripravili zatiaľ jeden z najlepších hororových zážitkov tohto roka. 75-80% ()

HonzysKISS

Na začátku to vypadá jako opravdu klasický horor. Čekáte, že se parta děcek ztratí na dovolené, kde je postupně bude mučit banda úchylů. Ono to tak vlastně je, ale „klasicky“ přišlo velké zklamání, že se vše odehrává za kamerou. Nejde vidět nic. Smůla. Od poloviny filmu je to pro mě zklamání. Přitom natočené to je vážně dobře. Taky to podle mě zkazil závěr. Kde už to vypadá spíš komicky a působilo to jako nějaká parodie na tarantinovky. Jako má to být urychlená cesta z hororového žánru do jiného, ale na mě to nezapůsobilo. Alespoň má ta jedna holčina pěknou prdel. 50/100 ()

b.dragonfly

"Tohle není les". Příjemné překvápko, u kterého jsem si předem ani nepouštěla trailer, abych nebyla zklamaná. Jak už tady všichni psali, pocta všem Masakrům, Pachům krve atd., atd., mně ale úplně nejvíc potěšila Matilda Lutz (která mě ve filmech docela baví) a její Revenge scéna s puškou. Sežrala jsem jim i legendu o Ossovi, Mastrossovi a Carcagnossovi, i když je vlastně v reálu pravdivá. Bavilo! ()

Untentrauer

Mám rád béčka, ale tohle je déčko…Je urážka, že se to jmenuje klasický horor. Název “klasická sračka” by byl trefnější a ihned by bylo všem jasné, na čem jsou. Zde je opravdu vše špatně. Od rozpočtu (chápu, že klasické horory se točili s kamerou v lese na chatě u kámoše, ale tady to smrdí.), přes herce, kameru a totálně vykradený scénář (Texaský masakr, Leatherface, Slunovrat). Je to prostě šíleně laciná a špatně napsaná a zahraná blbost. Udělali by nejlépe, kdyby to pojali jako found footage…. hvězdičku za to, že chápu, že každý nějak začínal a za to mlaskání, ovšem jinak toto není ničím byť trošičku nápaditý, nikde není ani jeden malinký originál (až na to mlaskání), který by do toho vnesli pro ukázku svého nadání a tak je tento film zbytečný…. ()

Warhorr

Tak to je mazec. Pro mě zatím aspirant na horor roku. Partička lidí cestuje v karavanu. Během jízdy lesem se jim stane nehoda. Všichni se posléze, i s autem, probudí na jiném, neznám místě. Po chvíli zjistí, že ono místo obestírá tajemná legenda a show tak může začít. Co je však na tomto snímku nejzajímavější je to, že se odkazuje na několik známých hororů a v určitých scénách si může člověk něco připomenout. Hudba a prostředí - Čarodejnice. Nehoda na silnici a vrakoviště aut - Pach krve. Vrácení se na stejné místo - Blair Witch. Sláma - Wicker man. Siréna - Silent Hill. Obecenstvo - Slunovrat. Brokovnice a dívka - Mučedníci. Asi by se ještě něco našlo ale vzpomněl jsem si na tyhle. Někdo si hned řekne, že je to všechno jen nějaká kopírka či vykořistění. Jenže všechno není na první pohled jasné jak se může zdát a má to své opodstanění. Na to si však člověk musí počkat na poslední minuty. No a konec je suprový. Tady prostě není o čem, plný počet bodů. Poprvé v životě, co mě Netflix kurevsky překvapil. Jen tak dál. ()

bozka10

Celkom osviežujúce prekvapko.Netflix naservíroval pekný memory horor s množstvom odkazom na staršie kultové veci doprevádzanú parádnou sirénou zo Silentu.Atmosféra luxusná,remeselne na vysokej úrovni,ale jedna vec mi tu bije všetky superlatívy.Kde je gore sakra?!Tak skvele rozbehnuté akcie a finalizácia nič,pri takom potenciále by som si predstavoval že sa rejžo nehá trochu uniesť a vypustí tam nejakú nechuťárnu a zaleje to litrom krvy, pretože niektoré okamihy si to doslova pýtali.Ale napriek tomu som sa bavil a je to tento rok vysoký štandard. ()

TheSpearCZ

Z Classic Horror Story jde cítit, že tvůrci opravdu chtěli za každou cenu uctít nejen absolutní hororové kultovky, ale i ostatní kinematografii, což mě ale tady prostě přišlo až moc na sílu, ne že bych měl něco proti uctívání kultovek, to vůbec, ale když si teď po zhlédnutí připomenu těch naprosto geniálních prvních 50 minut, kde už jsem slavil, že tohle je po dost možná dlouhých pěti letech horor, který si od začátku do konce užiju a tím pádem i horor roku, tak jsem ve výsledku vnitřně zklamaný, protože tohle byl doslova klasický příklad toho, jak se má horor dělat - Úvod hned naladí na to, co má přijít, hlavní postavy jsou dobře vyvážené (Matilda Lutz je sakra velká šťabajzna!) a první zabití je i vrchol filmu, ale od té 50 minuty jakoby tvůrcům přeplo a zjistili, že málo poctili celý kinematografický svět, a tak přejdou na ideu (hlavní zvrat), který nemohl čekat snad naprosto nikdo, no a od té doby to jde i kvalitativně dolů, neberte mě špatně, pořád se na to dá koukat a já si to i užíval, ale oproti tak dobrému začátku, to prostě strádá, to máte jako když koukáte na áčkové Conjuring a v půlce přejdete na amatérský Blair Witch - obojí můžete mít rádi a může to být dobré, ale kvalitativně jsou to dva naprosto odlišné filmy a přesně takhle si myslím, že se tenhle film dá rozebrat. Jak tedy říkám, vnitřně jsem zklamaný, protože ten film měl fakt sakra velký potenciál, ale musím uznat, že i na tu druhou (komickou) část se dalo koukat. Lepší 3* ()

Thomas_xxxxx

Miestami  mi to pripomínalo formou Midsommar (hlavne zábery na lúke pri stole). Celkovo nadpriemerné, aj keď to malo nejaké hluché miesta. Za mňa celkom pozitívny prínos z Talianska. ()

petikacka

Užuž jsem to chtěla setřít a začít vyjmenovávat předlohy, které film kopíruje, ale pak najednou....Najednou přišel konec po konci a ten se tomu všemu vysmál a tím mi vzal vítr z plachet. Ono je to vlastně geniální, přiznat se k tomu všemu ještě dřív než se jeden dodívá. Já osobně jsem nadšená a celý film vůbec neberu jako horor, ale jako  nedávnou a možná ještě i současnou podobu Kalábrie a jejího režiséra N´dranghetu. Ten nepoměr mezi vnitrozemím, kde lidi málem chcípají hlady, protože tam není práce a mladí prchají do ciziny nebo na bohatší sever  a přímořským územím kam jezdí turisti a bohatší Italové je propastně rozdílný viz. závěrečná scéna. Přijde mi jako sqělý nápad natočit projednou o tomto palčivém sociálním problému ne mafiánský film, ale Klasický hororový příběh. Paráááda! Za mě 98% ()

Aurus

Tenhle horor měl hodně pěknej a atmosféryckej začátek ale od 20-25 minut to šlo pomalu dolů a potom mě to hodně překvapilo a konec to zkazil. Příběh je docela dobrý, postavy ujdou, hudba je docela ok, atmosféra tu není vůbec špatná, napětí je zde párkrát za film, vraždy jsou docela dost dobré a docela i brutální, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je dobrá. Tento film by byl pro mě lepší kdyby neměl tak divný, nepochopený a docela i debilní konec, jen si přečte zprávu a jde spáchat sebevraždu. Vím že měla ta naše hlavní postava mít operaci ale když se to zpoždilo jenom o den tak bych přece na jejím místě zavolal policii a šel na tu posranou operaci. Za mě čistě průměrný hororový film, 5/10. Je to škoda, mohlo to být mnohem lepší. ()

Rockerman

V první půli to vypadalo, že míříme do první ligy. Dobrá atmosféra. Paradoxně ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že všechno je trochu jinak a ke konci čekalo hezké překvapení, film ztratil na zajímavosti. Italská hádka a střelba z brokovnice, kterou nikdo neslyšel srazila tento pokus se zajímavým nápadem do ligy druhé. ()

helloween93

Hororový meme roku 2021, slibně rozjetý folk horror s atmosférou Midsommaru je v posledně třetině thrownut z okna a twist, který si tvůrci připravili byl sice částečně zábavný, ale po předchozím budování napětí fakt působí jako meme, což byl asi účel, vysmát se hororovému žánru, ale já chtěl vidět jiné rozuzlení. 2* ()

kkarx

Já byl po dlouhé době skutečně hororem pobavenej. Mám rád tyhle mysteriozní filmy, atmosféra skvělá a konec byl taky zajímavej. Takže za mě naprostá spokojenost. ()