Osem hôr

• Česko Osm hor (viac)

Pietro je chlapec z rušného talianskeho mesta, Bruno je chlapec z Bohom zabudnutej alpskej dediny. Jeden sa každé leto vracia do hôr s rodičmi, druhý kopce nikdy neopúšťa. Zdieľajú lásku k majestátnym vrcholom, zložitý vzťah k vlastným otcom a časom si obaja  nechajú narásť husté brady. Tak ako príroda rastie, oschýna a znovu rozkvitá, mení sa aj ich priateľstvo. Strata v Pietrovom živote ho po mnohých rokoch zavedie naspäť na vidiek a opätovné stretnutie s Brunom zmení jeho pohľad na svet. Za adaptáciu rovnomennej knihy Paola Cognettiho o prerode chlapcov na mužov, hodnote priateľstva a hľadaní zmyslu života v tichu spektakulárnych Álp či Himalájí získali Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivale v Cannes. (ASFK)

lu1

Jedinou hloubku, krásu a sílu má ve filmu příroda, a to ještě v nešťastném podání 4:3. Jinak za mě promarněná příležitost k předání silného příběhu. Souhlasím s Lukrecie, taky se mě film vůbec nedotkl a navíc jsem měla silnou nesympatii ke ztvárnění role Pietra, přišlo mi to úplně ploché, ale to může být samozřejmě můj problém :) ()

borifield

Hudba a vizual se mi moc líbil. Přátelství je něco co se těžko přenáší z plátna do nitra diváka, ale já to cítil a asi jsem chtěl takové přátelství mít taky, proto jsem si film užil. ()

kodwin

Trochu zklamání, ale nechci to úplně hatit. Víc mě bavila linka s otcem než o přátelství. Celkově roztahané a trochu nudné. Hezká příroda, dobrá, ale nedotažená myšlenka ... ()

Belphegor

Snímek vypovídá o znovunalezeném přátelství dvou můžu v alpských horách, kde se každý rok potkávají v chalupě, kterou společně postavili. Pomalé tempo by někoho mohlo odradit, ale mě snímek vtáhl, i když není vůbec krátký. Příběh je jednoduchý s komorními myšlenkovými tóny a řeší se především život dvou aktérů, jejich vztahu k horáctví a nalézání sebe sama. Velmi dobře z toho dýchá atmosféra v podstatě úplně jiného světa a jiných problémů, které ve mě zanechaly hluboký pocit a úctu k lidem, kteří se rozhodli takový život žít. Vyvolává to ve mě touhu po cestovní a osvobození z civilizace, podle mě film vyhrál cenu poroty v Cannes festivalu zaslouženě. Delikátní a kouzelné. ()

Tysca

Kniha mě kdysi uhranula a film to nezkazil. Žasnu. (A proto ani hudbě u závěrečných titulků se nepodařilo mi dojem otrávit:)). ()

MartyFeldman

Životný príbeh dvoch kamarátov podaný na pomerne rozsiahlej ploche s krásnymi zábermi prírody. Dej plynie pokojne, až tak, že na niekoho by mohol pôsobiť nudne. Kľúčové životné zvraty sú naoko podané viac-menej akoby sa udiali len tak mimochodom. Žiadne akčné zvraty. Len pokorné zmierenie sa so životom a jeho zákrutami. ()

Xarxees

Za mě dobrý...👍Není to jen příběh o horách, ale také o hlubokém přátelství a hledání smyslu života. Formát 4:3 nijak nevadil a dlouhá stopáž také ne. Když člověk čeká míň, tak dostane víc a to platí i u tohohle filmu. ()

StaryMech

Líbivé, neprocítěné zboží s "poselstvím". Doteď jsem měl za to, že podobné anglicky zpívané songy do svých výtvorů pouští už jen čeští režiséři/české režisérky. Doporučuji příspěvky Othella, J*A*S*M, Marigolda a Andertona. ()

cenitel

Za mě celkem zklamání, už po prvních s, mě naštvalo rozlišení zobrazí poměru stran. Působí to na mě velmi nudně a italské hory nejsou až tak vyobrazený, přijde mi to film jak z 90. let, co do kvality obrazu. Čekal jsem od toho kin. scenérie jak Zkrocená hora. Italové neumí točit snímky. Vyhrát si s přírodou, použít kvalitní hudbu. A celé to mělo velmi nízký rozpočet co do kvality. To se vám i více líbí české Želary. 77% moc nechápu, 65% max. Člověk u toho málem usne. A zbytečně dlouhá délka k celému pointu, USA snímky tam to člověk pochopí. Kdo má rád hory jako já a miluje přírodu, více ho chytne film Divočina s Reese Whiterspoon. A spousta dalších podobných - Arctic: Ledové peklo, Proti Ledu - zase snímek z úplného severu. Či Everest, Broad Peek, Země, Za mě místní krajina špatně zachycena na rok 2022 - natáčení. Italové zkrátka neumí filmy. ()

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

21.06.2022

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

28.05.2022

75. ročník prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému konci a dnes večer proběhl zakončovací ceremoniál celé letošní filmové akce, kde byli mimo jiné oznámeni vítězové… (viac)