Eleanor Falco (Shailene Woodley) je policajtkou so sklonmi k sebapoškodzovaniu, avšak s nesmiernou inteligenciou, ktorú si všimne hlavný vyšetrovateľ FBI (Ben Mendelsohn). Práve preto sa ju rozhodne naverbovať do svojho tímu, aby pomohla svojimi nevšednými schopnosťami pre detaily dostať sériového vraha za mreže. (sochoking)

lektvar

Paradny start. A tym paradnym startom myslim 1h:30m. Realne ma prestalo bavit hladanie vraha, lebo ma rozobrali charaktery a uz som vedela, ze na konci z neho urobia svojim sposobom pozitivneho hrdinu. Do zaverecnych patetickych zvastov medzi podozrivym a policiou som si vlozila vlastne scenaristicke pasaze, co tomu dostcpomohlo, a dakujem ze mi na to dali priestor, ale od toho momentu uz to slo totalne z kopca.Bolo by to bolo za 3. Ale ja si z tohto odnasam odkrytie mojich profesnych zasti a dopisat si par viet v hlave k skvelemu filmu je minimum 😈 ()

dvurkarlin

Po dlouhé době silný krimi film, který ale hodně rezonuje s událostmi v Praze, možná by si ho mohli policisté shlédnout v rámci nějakého workshopu. Také se ptám, proč to ti lidé dělají. Tady je částečná, i když neomluvitelná odpověď. ()

Bublaga

Tahle žánrovka si s diváctvem hned od začátku nebere žádné servítky. Úvodní scény rozjede ve velkém a po celou dobu si zvládá držet vaši pozornost. Mrazivá, hutná atmosféra. Rozuzlení nepředvídatelné až do konce. Bavily mě netradiční úhly záběrů a změny perspektivy. Pasáž z jatek by mohla fungovat v reklamě na vegetariánství. Snímek samotný jako promo za zrušení Druhého dodatku k Ústavě Spojených států. V kontextu celého filmu je replika „Tahle planeta je jedno velký zasr*ný vězení!“ smutně trefnou obžalobou moderní společnosti. ()

Heywood

Shailene Woodley se rozhodla, že vypluje z koule "Divergence" a následných, aby neskončila jako nebohá Angelica. Tak do této krimi vrazila nejen své peníze, opustila svů sexy blonďatý účes, ale dala najevo, že není panenka na koukání, ale herečka. Mě tedy přesvědčila. Přemýšlím, kdy mě zklamal Ben Mendelsohn. Nikdy? Ani v té blbé verzi Hooda? Ani tam ne. Na filmu cením, jak se nebáli autoři ukázat, že možná ta policie není až tak blbá, ale když se do vyšetřování naserou politici, tak jsou z toho jen další mrtví. To bylo ukázkově poučné. Jinak kamera s ponurou atmosférou byla skvělá, vybraný vrahoun přesvědčivý a smutnost toho příběhu byla úderná. Zničené životy a poškozený malý chlapec na jedné straně, na druhé veřejnost, co chce další krev a zábavu na TV. Nedivím se takové společnosti, pro kterou jsou sociální sítě jejím životem: Tam se vyjma hory hnusu a mlžení politiků nic kloudného najít nedá. Ocenil jsem konec i urputnost hrdinky přijmout nevyhnutelné, ale klást si i tehdy podmínky. Žít svůj život znamená vědět, že nemá cenu jej prodat za 15 minut slávy, protože  touha po morálnosti za každou cenu se může stát fanatismem. Ten tam ostatně pár blbů předvedlo, ke své smrtelné škodě. Opět poučné, ale tentokráte tam nebyl "Něžný obr FLoyd", aby se z těch grázlů celá Amerika málem podělala dojetím. Tady postříleli policajti zlé bílé...Akorát se ničeho, na rozdíl do Floyda, předem nedopustili. Ale mávat policajtům bouhačkou před nosem??? Syrovost tohohle filmu za vysoké hodnocení stojí. Stejně jako debata, jaké všechny zbraně by civilní obyvatelstvo mělo vlastnit. Ale to už je jen sekundární pára nad hrnkem dobré kriminálky, která stojí za vidění a 75% ()

hony23

Amíky terorizuje šílený střelec, který za sebou nechává desítky mrtvých. K případu je přizvána i pochůzkářka, protože je taky trochu magor a mohla by tak pomoci najít pachatele. Odmyslíme li si tento nesmysl, první hodinu sledujeme solidní krimi drama. Bohužel v druhé hodině film začne ztrácet dech a do svého konce jen tak tak doklopýtá. ()

Kushina

Vcelku dost překvapivý film. Žádné přehnané akce, žádné přehnané příběhy, prostě jen strohý psychologický thriller, ve kterém spousta lidí najde od něčeho kousek pravdy. 70% ()

HanzoBureshi

Detektivka v moderní době, která ale vypadá jako detektivka z 80. let. A to je sakra cool! Shailene Woodley rozhodně nebyla vůbec špatná a byla docela sympatická. Ben Mendelsohn je vždy dobrej a zde to též platí. Kamera byla výborná, hudební téma také občas někdy překvapilo. Příběh byl trochu jednodušší, ale pořád lepší, než ty složité, ve kterých se může někdo ztratit. Na krimi žánr je tu docela i dost překvapující akce. Není to detektivka, která nějak dost zazáří, ale v poslední době je rozhodně jedna z těch lepších. Mé hodnocení: 7/10 ()

angeline

Překvapivě solidní thriller starého střihu, který sice nepřináší žádné překvapivé nové postupy a recykluje obvyklé archetypy, ale udržel mě v napětí až do typicky amerického závěru – k tomu dobré obsazení a slušný scénář, co víc si přát. ()

Grázl83

První půlhodina skoro dokonalá. Temná, drsná, zajímavá, originální. Potom lehký propad, ale pořád to udrželo napětí, byť finále bych si dokázal představit trochu lepší.  Celkově velká spokojenost a doufám, že Szifron zase brzo něco natočí, má velký režisérský um a některé záběry kamery byly boží. ()

halberdier

Po delší době povedený krimi thriller kráčející ve stopach Sedm a podobných filmů. Úvod filmu je úderný a následně pátrání po pachatele dokáže navodit slušnou atmosféru a závěr filmu i trochu zamyšlení. Pomáhají tomu solidní herci (i když Shailene Woodley mě příliš nepřevědčila) a únosná délka filmu. ()

Bolex

Úvod vás úplně ochromí. Koukáte nevěřícně na něco děsivého a pak si uvědomíte, že v USA se to dost možná stane... ()

Tranda

I přesto že v zámoří zcela prošuměl a nenabral ne tak úplně oslnivé přijetí (CSFD vs Metacritic) tak to považuji za jeden z těch nejlepší překvapení roku, a nebojím se říct, že film bude na konci roku figurovat v top 10. Samozřejmě se tu hodí film přirovnávat k Mlčení jehňátek/Se7em, i když je to jiná liga, ale kdy naposledy jsme tu měli takhle povedenou detektivku, která si ještě k tomu nehraje na klasickou žánrovku se sociálním přesahem. Možná divákům chybí akce a nudí policejní tlachání o byrokracii a práci ale mě nadruhou stranu strašně zajímalo a bavilo. I když film neláká s all-star celebritami/herci, tak má ale sakramecky skvělou Woodley jenž ji sekunduje ještě lepší Mendelsohn nejspíš v životní roli ? Jsem rád, že jsem a film narazil úplnou náhodou a šel do to bez žádných příprav a přál bych si víc takových povedených filmů, alespoň 2 za rok :D Tak i tak bych chtěl ale Szifrona mile přívítat v Hollywoodu a popřát mu, že to vůbec do toho Hollywoodu dotáhnul a hlavně ať tam vydrží. 8/10 ()

redsparrow

Začíná to jako solidní thriller, ale velice rychle se z toho stane trapné melodrama s úplně samoúčelnou a zbytečnou buzna vložkou a blboučkým scénářem i vrahem. ()

jarmil8

Nadějný thriller ve stylu Mlčení jehňátek. Tvůrci si však s obsahem přiliš hlavu nenamáhali. Vše se prostě nějak děje, lepší je neptat se jak. Lammark pro padne kouzlu Eleanor okamžitě a stane se prakticky přes noc členkou jeho týmu, jednou ze dvou, komu naprosto věří. Postava Eleanor ja sama o sobě strašně nevěrohodná. Závratně bystrá, prakticky nedělá chyby, ty dělají ostatní. Když se částečně odhalí její minulost je k sice politování, ale jinak kráčí středem jako morální etalon. ()

WugWugs

Mne príde, že vekom hlúpnem. Logicky by som mal byť teda tolerantnejší k žumpám. Prečo to nefunguje? Lebo kanadský Bolek Polívka je borcom triatlonu v medzimrakodrapovej nočnej strelbe! Na papieri tie zúfalé dialógy a nezmyselné scény možno vyzerali cool. Neviem sa rozhodnúť, či výraz vyoraná myš hlavnej hrdinky je subtílna herecká reakcia po čítaní scenára, alebo je to naozaj "hrané". Keby skončil 5 minút po začatí, bol by to aspoň zaujímavo výzerajúci, trestuhodné nedokončený film, a nie 110 minút ako za trest. ()

Dusty56

Luxusní začátek, bohužel postupem času šla kvalita filmu dolu a závěr už byl takový o ničem. Také byl velký rozdíl mezi scénami týkajícími se případu a těmi "osobními", které nudili. Shailene Woodley upřímně moc nemám rád a tady se mi potvrdilo proč, byť třeba v úvodu hrála slušně. 60% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD