Pantheon - Season 2

(séria)
USA, 2023, 5 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Jeoffrey

Druhá řada Pantheonu je rozhodně zážitek a poslední díl je vážně docela síla - po pravdě asi i hodně abstraktní a komplikovaný pro moje pochopení, ke kterému by určitě pomohlo, kdybych si seriál pustil celý ještě jednou, na což ale nevím jestli budu mít v dohledné době čas, možná jednou, až můj mozek nahrají do virtuální reality… Ze začátku mi to trošku drhlo, sice je seriál stále plný spousty zajímavých myšlenek a nápadů (někdy až přehnaně), ale při sledování prvních pár dílů jsem necítil to výrazné napětí a zaujetí, které jsem měl během první série, občas jsem si i připadal, jako kdyby seriál z části recykloval vlastní myšlenky, občas i trochu vařil z vody. Zkrátka prokousat se první polovinou mi zabralo tři dny a jak moje mysl bloumala po obrazovce a nebyla plně chycená příběhem, tak jsem občas vnímal i nějaké ty animační nedostatky, které bych normálně přešel. Druhou polovinu jsem dojel dneska na jeden zátah, protože se všechno pěkně zamotalo, většina toho, co se zde budovalo, bylo nějak zúročené (i když jsem musel hodně dávat pozor, aby mi to drželo pohromadě). Každopádně jsem si to nakonec užil a jak jsem psal, poslední díl je za mě vážně už hodně překombinovaný vším možným, ale i tak na mě udělal silný dojem, jako třeba závěr druhého Matrixu, když se Neo dostal ke zdroji… Pantheon je zkrátka pořád hodně zajímavá a inteligentní sci-fi, u které mě překvapuje, jak málo lidí o ní ví, a i když jsem si druhou řadu užil o chloupek méně než tu první (hlavně kvůli první polovině), stejně ho můžu vřele doporučit všem, co rádi přemýšlí. 8/10  ()

JamesSi

Pantheon je o tom o čem by měla sci-fi být. O tom jak technologie dopadají na lidstvo a lidskost. Všechny ty absurdity a emotivní situace, které to přináší. Ale musím uznat, že jsem trochu rozpolcený ohledně posledních dvou epizod. Tahle série vyšle několik dost odvážných tahů na bránu a nejsem si jistý zda-li všechny vyšli. Časový skok a naprostá změna stylu v posledních dvou epizodách by vydala na celou další řadu. A celkem škoda, že třetí sérku nedostaneme. Nejen kvůli tomu, že seriál moc lidí nevidělo, ale taky kvůli tomu, že netuším jak po tomhle konci pokračovat. Tak abstraktní a zvláštní konec jsem neviděl od Darku nebo 2001. Dobrá věc je ta, že je seriál uzavřený a jen si říkám, že poslední dvě epizody byly dost rychlé a plné expozice. I tak Patheon řadím mezi jeden z nejzajímavějších sci-fi počinů posledních let. Málokdy dostaneme docela chytrou science fiction, která se nebrání docela ožehavým tématům (např.: konflikt Írán/Mossad v téhle sérii, dezinformace, ruští hackeři, fyzická smrt/digitální "nebe"). ()

Philcze

Existenčně nejtíživější věc od Interstellaru. Možná ještě hrůznější je ale uvědomění, že tohle je bez debat mistrovské dílo moderní science fiction, které ale pro hrst dolarů z daňových odpisů uniklo očím veřejnosti. Už rozumím, jak musel v devadesátém sedmém člověku, pun somewhat intended, vypálit mozek End of Evangelion. ()