Maddie (Katie Chang) dostane záhadnou pomoc od někoho online – cizího člověka, o němž se brzy ukáže, že je to její nedávno zesnulý otec David (Daniel Dae Kim), jehož vědomí bylo po experimentálním destruktivním skenování mozku nahráno do online úložiště. David je první z nového druhu bytostí – „nahrané inteligence“ neboli „NI“ – ale nebude poslední, protože se rozvíjí globální spiknutí, které hrozí vyvolat nový druh světové války. (mikki089)

Jeoffrey

Pantheon je pro mě obrovské překvapení. Původně to byl seriál, o který jsem jen náhodou zavadil, a aniž bych o něm něco věděl si pustil první díl, prostě jen tak naslepo, snad jen proto že mě zaujal plakát. Ale už první epizoda mě dokázala  docela chytnout svým tajemnem a vzbudit můj zájem o to co bude dál. Ze začátku to nepůsobí nijak velkolepě, jsou tam jen lehce nastíněné cca dvě záhady, ale i tak to stačilo k tomu, aby mě seriál zaujal. Jenže to je jen pozvolný začátek a Pantheon je pak prostě díl od dílu lepší a lepší. Autoři postupně vykládají karty na stůl, ukáží témata, kterými se chtějí zabývat a vše působí pořád strašně zajímavě, logicky, realisticky. Zkrátka celou dobu věříte většině postav jejich motivace, vidíte, jak se dostávají k nejrůznějším rozhodnutím a chápete je, začínáte si k nim budovat vztah, a tak i emotivní stránka začne šlapat, protože to pořád působí celé i tak nějak normálně lidsky. Je to prostě seriál, který se postupně rozvíjí, vykresluje pořád víc a víc, přidává další zajímavé náměty k zamyšlení, různé odpovědi na kladené otázky, ale i dostatek prostoru pro diváka na přemýšlení. Je to inteligentní podívaná, kvalitní sci-fi, kde bez problémů věřím i tomu vědeckému základu, na kterém se staví. Dokonce i zakončení první série je dobře zvládnuté, protože mi dalo pocit jistého uspokojení nad vyústěním některých linek, ale zároveň ve mně vybudilo dostatečnou chuť po dalším pokračování, ke kterému to jasně směřuje. K tomu solidní animace a docela dobrý hudební podkres a máte vynikající zážitek. 9/10 ()