Pantheon

USA, (2022–2023), 11 h 5 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Craig Silverstein

Mladá žena začne dostávat zprávy z neznámého čísla, které tvrdí, že je její zesnulý otec. Když se snaží odhalit pravdu, narazí na větší spiknutí zahrnující singularitu. (Shr1nK)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2022) (S01)

Pantheon je pro mě obrovské překvapení. Původně to byl seriál, o který jsem jen náhodou zavadil, a aniž bych o něm něco věděl si pustil první díl, prostě jen tak naslepo, snad jen proto že mě zaujal plakát. Ale už první epizoda mě dokázala  docela chytnout svým tajemnem a vzbudit můj zájem o to co bude dál. Ze začátku to nepůsobí nijak velkolepě, jsou tam jen lehce nastíněné cca dvě záhady, ale i tak to stačilo k tomu, aby mě seriál zaujal. Jenže to je jen pozvolný začátek a Pantheon je pak prostě díl od dílu lepší a lepší. Autoři postupně vykládají karty na stůl, ukáží témata, kterými se chtějí zabývat a vše působí pořád strašně zajímavě, logicky, realisticky. Zkrátka celou dobu věříte většině postav jejich motivace, vidíte, jak se dostávají k nejrůznějším rozhodnutím a chápete je, začínáte si k nim budovat vztah, a tak i emotivní stránka začne šlapat, protože to pořád působí celé i tak nějak normálně lidsky. Je to prostě seriál, který se postupně rozvíjí, vykresluje pořád víc a víc, přidává další zajímavé náměty k zamyšlení, různé odpovědi na kladené otázky, ale i dostatek prostoru pro diváka na přemýšlení. Je to inteligentní podívaná, kvalitní sci-fi, kde bez problémů věřím i tomu vědeckému základu, na kterém se staví. Dokonce i zakončení první série je dobře zvládnuté, protože mi dalo pocit jistého uspokojení nad vyústěním některých linek, ale zároveň ve mně vybudilo dostatečnou chuť po dalším pokračování, ke kterému to jasně směřuje. K tomu solidní animace a docela dobrý hudební podkres a máte vynikající zážitek. 9/10 ()

Season 2 (2023) (S02)

Druhá řada Pantheonu je rozhodně zážitek a poslední díl je vážně docela síla - po pravdě asi i hodně abstraktní a komplikovaný pro moje pochopení, ke kterému by určitě pomohlo, kdybych si seriál pustil celý ještě jednou, na což ale nevím jestli budu mít v dohledné době čas, možná jednou, až můj mozek nahrají do virtuální reality… Ze začátku mi to trošku drhlo, sice je seriál stále plný spousty zajímavých myšlenek a nápadů (někdy až přehnaně), ale při sledování prvních pár dílů jsem necítil to výrazné napětí a zaujetí, které jsem měl během první série, občas jsem si i připadal, jako kdyby seriál z části recykloval vlastní myšlenky, občas i trochu vařil z vody. Zkrátka prokousat se první polovinou mi zabralo tři dny a jak moje mysl bloumala po obrazovce a nebyla plně chycená příběhem, tak jsem občas vnímal i nějaké ty animační nedostatky, které bych normálně přešel. Druhou polovinu jsem dojel dneska na jeden zátah, protože se všechno pěkně zamotalo, většina toho, co se zde budovalo, bylo nějak zúročené (i když jsem musel hodně dávat pozor, aby mi to drželo pohromadě). Každopádně jsem si to nakonec užil a jak jsem psal, poslední díl je za mě vážně už hodně překombinovaný vším možným, ale i tak na mě udělal silný dojem, jako třeba závěr druhého Matrixu, když se Neo dostal ke zdroji… Pantheon je zkrátka pořád hodně zajímavá a inteligentní sci-fi, u které mě překvapuje, jak málo lidí o ní ví, a i když jsem si druhou řadu užil o chloupek méně než tu první (hlavně kvůli první polovině), stejně ho můžu vřele doporučit všem, co rádi přemýšlí. 8/10  ()