Pam a Tommy

• Česko Pam a Tommy (viac)
USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvorcovia:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (viac)

Seriál Pam a Tommy sa odohráva počas divokých prvých rokov internetu a je založený na neuveriteľnom skutočnom príbehu sexuálnej kazetovej videonahrávky Pamely Andersonovej (Lily James) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video, ktoré z domu páru ukradol nespokojný dodávateľ (Seth Rogen), bolo najprv len undergroundovou VHS kuriozitou pre zvedavých, ale stalo sa globálnou senzáciou potom, čo sa dostalo v roku 1997 na internet. Príbeh lásky, zločinu, varovný prst i ponaučenie v jednom. Tento osemdielny pôvodný limitovaný seriál skúma prieniky súkromia, technológie a životov celebrít, pričom pátra po počiatkoch éry reality show ako žánru súčasnosti niekam k ukradnutej videokazete, ktorú zhliadli milióny ľudí, no pôvodne bola určená iba dvom divákom. (Disney+)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (9)

Pam a Tommy (2022)

Tommy chce akcičku ve sprše a k tomu pořádnej výhled. Pár hřebíků tak musí ven a celá postel posunout. Na prachách nezáleží. A jestli on náhodou nemyslel vodní postel? A nevypadá ta borovice příliš levně? Hvězdy zasraný. Neurvalého bubeníka už má plné zuby truhlář Seth Rogen, kterému se doma hromadí nezaplacené složenky. A tak to celé začne. Upřímně jsem původně nechápal, proč se má zrovna tahle story okolo nechvalně proslulé sexuální nahrávky dočkat zpracování, navrch v osmi epizodách. Ale ono to funguje. Tedy zhruba polovinu série. Tehdy se vracíme do dob, kdy odstartuje jedno bouřlivé vášnivé vzplanutí, i kdy vezme Pamela ve společném hnízdečku lásky spontánně do ruky poprvé kameru. On je hlučné hovado, společně si přejí miminko, ona pak trochu toho hereckého prostoru. A samotná cesta skandální pásky k divákům je „nečekaně“ trnitá. Naštěstí to není jen o jednom uniklém sexu, stylový kousek tvůrci vyprávějí se značným nadhledem, přisprostlou zábavou a skvěle napsanými postavami. Ostatně režisér Craig Gillespie už třeba dramaty Lars a jeho vážná známost nebo Já, Tonya prokázal, že mu práce s bizarními postavami jde a že mu retro atmosféra poměrně sedí. Maskéři samozřejmě na jedničku podtrženou. Bohužel někde po půli série intenzita předchozích epizod mizí a i z hlediska tempa začínáme lapat po dechu. Sebevědomé hovado Sebastian Stan přitahoval víc pozornosti zejména v první polovině série, kdy jeho pověstná neurvalost prostě bavila, pak otěže převzala zase spíš Lily James, která vystihla Pamelu skvěle. Místy je opravdu k zulíbání, trefila gesta, intonaci. Každopádně se mi líbilo, že se scénář slavnému páru postupně dostával pod kůži a dodal jim patřičný lidský rozměr. ()

Vŕtanie a búchanie (2022) (E01)

Tommy chce píchačku ve sprše a k tomu pořádnej výhled. Pár hřebíků tak musí ven a celá postel posunout. Na prachách nezáleží. A jestli on náhodou nemyslel vodní postel? A nevypadá ta madagaskarská borovice příliš levně? Hvězdy zasraný. Navíc když mají své vize. Upřímně jsem původně nechápal, proč se má zrovna tahle story okolo nechvalně proslulé sexuální nahrávky dočkat zpracování, navrch v osmi epizodách. Ale ono to funguje. Zatím. S neurvalým bubeníkem se dostane do konfliktíčku truhlář s ksichtem Setha Rogena, kterému se doma hromadí nezaplacené složenky. A právě jemu se první díl víc věnuje, zatím méně prostoru má ústřední pár, ale jak vidno, své bizarní předobrazy evidentně vystřihli k absolutní dokonalosti. Tohle má sakra styl. ()

Milujem ťa, Tommy (2022) (E02)

Ulítlá nostalgie pokračuje. „Slušňáci jsou vítáni!“ Nejlépe nějaký právník nebo účetní. Anebo taky ne. Mexický Cancún, kam jede Pamela pracovně, leccos zvrátí. „Otravuje“ ji totiž jistý výstřední bubeník, kterého si (ovšem) po čtyřdenní známosti (tyhle čtyři dny se proměnily v jeden velký mejdan) vezme za manžela a odstartuje bouřlivé střídání vášnivých vzplanutí a žárlivých scén. Ale ještě předtím vezme Pamela ve společném hnízdečku lásky spontánně do ruky poprvé kameru. Popelka Lily James je k zulíbání, démonický Sebastian Stan na přes držku. Ona trefila gesta a pohyby, on aroganci a neurvalost. Maskéři na jedničku podtrženou. PS: Samozřejmě všichni dobře víme, že Pamela vstupuje do manželských svazků opakovaně, někdy to klapalo (dokonce celé) měsíce, jindy se stihla rozvést jen pár dnů od sňatku. ()

Jane Fondová (2022) (E03)

Popelka Lily James je k zulíbání, démonický Sebastian Stan je skvělý. Přejí si miminko, ona navíc trochu toho hereckého prostoru. Jenže producenti chtějí vyslat do televizního světa co nejvíc jejího odhaleného pozadí. A Seth Rogen (truhlář Rand) zase jejich (ukradenou) skandální nahrávku, u které si bude chtít každý chlap rozepnout kalhoty. Ovšem cesta k divákům bude „nečekaně“ trnitá. Začínám mít nicméně obavy, zda téma dokáže obstát pro osm epizod. Zatím tu máme trochu na sílu přihozenou Randovu kamarádku, kterou léta miluje a pro kterou usilovně shání starý plovákový ventil na záchod. Nicméně režisér Craig Gillespie už třeba dramaty Lars a jeho vážná známost nebo Já, Tonya prokázal, že mu práce s bizarními postavami jde a že mu retro atmosféra poměrně sedí. ()

Majster Beta (2022) (E04)

Cleveland, Toronto, San Diego i Evropa. Video slaví úspěch, distribuce šlape. Brzy šlapat vodu bude i plod v děloze Pamely. Snad. A právě v souvislosti s těhotenstvím výstřední páreček zjistí, že jim v domě něco schází. Okruh podezřelých se ztenčuje. „Dal jsem mu brokádu do ksichtu a říkám, ať vysmahne z mýho pozemku!“ Takže se vlastně skoro nic nestalo, přemýšlí nahlas Tommy. Naštěstí to není jen o jednom uniklém sexu, stylový kousek tvůrci vyprávějí se značným nadhledem, přisprostlou zábavou a skvěle napsanými postavami. Ano, zejména šťavnatý bubeník vyvolává smích, ale tvůrci nezapomínají svým postavám dát patřičný lidský rozměr. ()

Strýko Jim a teta Susie v meste Duluth (2022) (E05)

Je fajn, že ač tvůrci neodbíhají od dramatických linií, neberou se nějak zásadně vážně. Nicméně intenzita předchozích epizod je pryč, ústřední duo prochází vážnější vztahovou krizí. Dvojice reaguje na nekontrolovatelnou distribuci sexuální pásky odlišně, zatímco ona věří ve hvězdnou kariéru (s filmem Barb Wire vyhlíží svůj první celovečerní úspěch), jeho kariéra bubeníka skupiny Mötley Crüe lehce stagnuje. A to se o historii kazety začnou zajímat noviny. A nejen ony. Ačkoliv tvůrci ústřednímu páru dávají patřičný lidský rozměr a nejsou žádnými bizarními karikaturami, dějově by to chtělo (zase) nakopnout, protože i z hlediska tempa začínáme lapat po dechu. ()

Pamela v krajine zázrakov (2022) (E06)

Ulítlá podívaná pokračuje. Jenže znovu je to trochu díl, u kterého dějově mírně tápeme. Tentokrát naivní puberťačka Pamela dostává vizitku, která ji může dostat do modelingového světa. Má doma žárlivého kluka a po pár reklamách čeká za dveřmi zajímavá nabídka z Playboye. Skočíme zase do „přítomnosti“ (rok 1996), kdy jsou její modelingová rozhodnutí zpochybňována, stejně jako historie sexuální pásky, která má být podle žalobce prostředkem, jak vydělat další peníze. Lily James vystihla Pamelu skvěle, u „soudu“ předvedla solidní rozsah, ukázala svou zranitelnost a sílu. Tvůrci servírují poctivý výlet do devadesátek se vším všudy. Ale pojďme ještě zabrat. ()

Ničiteľ svetov (2022) (E07)

Rand je v koncích. Kamarádka Erica ho vykopla, bývalý společník mu nebere telefony, pan Peraino chce přitom zpátky své investované prachy. Mohl by „pomoci“ Tommy, ale ten raději škrtne sirkou. Pamela nechce být jen tou, která kariéru strávila běháním v červených plavkách. S Barb Wire ale díru do filmového světa určitě neudělá. A sexuální páska prostě pořád hraje první housle. Popelka Lily James je k zulíbání, trefila gesta, intonaci, maskéři si zaslouží poklonu. Sebevědomé hovado Sebastian Stan přitahoval víc pozornosti zejména v první polovině série, kdy jeho pověstná neurvalost prostě bavila. Teď už byl víc umírněný, což je vlastně dost škoda. ()

Seattle (2022) (E08)

Kazeta se dosud šířila pirátskými kopiemi, jenže páska se nyní dostala na internet. Řešením by bylo odkoupení práv, čímž se šíření po internetu alespoň „dostane pod kontrolu“. Rozladěný pár má spojit společný výlet, ale davy lidí jim plány překazí. A nejen ty. Snaha o Randovo vykoupení na diváka udeří tak napůl. A vlastně i celkově ostatní linie, když se ze závěrečných titulků dozvíme, jak to celé (ač to předem víme) dopadlo. Nicméně se mi obecně líbilo, že se scénář slavnému páru postupně dostával pod kůži a dodal jim patřičný lidský rozměr. Herecky paráda, stejně jako dobový vizuál. ()

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD