Věříme v Boha

(neoficiálny názov)
  • USA In God We Trust
všetky plagáty

Robert (Speight) je sražen džípem a zemře. Ocitá se v místnosti s počítači, kde jsou vedeny pohovory s mrtvými. Každý člověk je totiž za svoje skutky během života hodnocen body, které se mu buď přičítají nebo odčítají podle povahy skutku. Byť nespáchal za dosavadní život nic zásadního, dostal se Robert poměrně výrazně do záporných čísel a jeho další osud je zpečetěn. Podaří se mu však využít nepozornosti „operátora“ a unikne do výtahu. Vrací se zpět na Zemi, ale uvědomuje si, že jeho čas zde je díky pronásledovatelům velmi omezen. (J.Connor)

Big Bear

No, tomu říkám prvotina! Ta jednohubka se rozpustila v ústech dřív než bych chtěl a těch 16 min. bylo zatraceně krátkých. Milé, vtipné, mysteriózní... Pro ty co to neviděli, jedna rada: Konejte dobro, milujte a nezapomeňte tančit ! 5 bodíků plus do skóre Jasona Reitmana ! * * * * * ()

Madsbender

Tradične geniálny satirický Reitman - až na to, že tento je prvý a najkratší, pričom má v sebe všetko to, čo robí jeho filmy tak skvelými. 95% Video tu (s českými titulkami). ()

Frajer42

Nápad s bodíky je pěkný. Usmát se během té čtvrthodinky asi dvakrát taky dá, ale nijak zásadně mě snímeček neoslovil. Čekal jsem mnohem hlubší poselství, respektive alespoň nějaké. Dočkal jsem se pouze toho starého otřepaného, že bychom se k sobě měli chovat pěkně + tvůrci z vlastní iniciativy dodali, že je ještě třeba hodně tančit. Dost o ničem. ()

Mariin

Ale to je plytké! Optikou počítačové hry na nejvážnější otázky života a smrti. Žid Reitman si troufl udělat z vážného tématu komedii...Samozřejmě podle svých představ. ()

Stanislaus

Skutečně svěží a bombastický krátkometrážní zázrak těžící zejména z kvalitního příběhu, který je sice v podstatě prostý, ale v reálu neuvěřitelně chytlavý. Osobně bych radši ani vlastní skóre nechtěl vidět, protože jak se znám, tak bych už teď hrdě útočil na absolutní nulu. ()

KrestanFilms odpad!

Naprosté antikřesťanské dílko. Právě díky této představě (dobré skutky musí převážit ty špatné) končí spousta lidí v pekle. Na jednu stranu ano: Víra bez skutků je jalová (Jakub 2:20). Ale to není podmínka pro spasení, to je pouze ovoce víry. Faktor pro cestu do nebe je:  Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život. Kdo v něho věří, nebude souzen, ale kdo nevěří, je už odsouzen, protože neuvěřil ve jméno jednorozeného Božího Syna. (Jan 3:16,18) Princip jednoduše ztvárnila jiná skupinka lidí - mrkni na youtube (pár minut) ()

evapetra

Téma zajímavé a slibné, ale zpracování se mi příliš nelíbilo. I přes ten omezený prostor, který kraťas má, jsem přece jenom očekávala, že filmík bude mít buď alespoň nějakou hloubku a nebo to bude o něco větší sranda. ()