Kriminalisté z pražské mordparty intenzivně pokračují ve vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové. Dvojčata sledují jednu stopu za druhou, vyslýchají svědky a splétají nitky, které postupně zase rozplétají. Docent Stehlík i kriminalistka Fousová se zdánlivě marně snaží v práci ukázat, že také patří mezi ty nejlepší. Šéf Šera občas uzná, že docentovy poznatky k něčemu jsou, ale Fousovou stále vnímá jako chodící katastrofu. Stehlík věří tomu, co vypátral nejen v archivu, a myslí si, že kriminalisté mají před sebou sérii vražd dívek, které nikomu nechybějí. Na rozdíl od Fousové i ostatních si docent uvědomuje, že jejich protivník nebude žádný amatér. (Česká televize)

ghatos

Jednotlivé charaktery policistů jsou přepálené. Moc se tlačí na pilu a někdy je to až otravné. Jinak Ramba řve (tak jako Vetchý) pořád a taky nemá moc chytrou roli. Tady to scénáristicky pokleslo. 65%. ()

Anet21

⚪Kvalitou podobné ako prvý diel. Trojan štandard, Ramba (a trochu už aj Vetchý) stále k nevydržaniu, to afektované prehrávanie reže oči. Prichádza k posunu v deji, ktorý snáď každý pozorný, prípadne divák žánrovky očakával, len škoda, že v závere dielu sa vraj inteligentným postavám mení charakter len preto, lebo to potrebuje dej a scenáristi (konkrétne samotná Ramba, ktorá je vraj obozretná pozorná policajtka, no potom si príhodne neuvedomí ani podľa popisu nad číslom, na ktoré volá, ani skrz správanie páchateľa, že je páchateľ.)⚪Dobre nakrútená žánrová klasika, s uchádzajúcim tempom. Žiadne utrpenie, ale ani najväčší hit dekády.⚪ ()

EllienPM

Hudba pana Gregora na začátku epizody byla k nesnesení, infantilní. Vlastně je fajn oddechnout si od Prvního oddělení, které leccos svazovalo, zejména nutnost držet se zpracovávaného případu a vyřešit vše v rámci jedné epizody. Stopáž mi nevadí v žádném případě. Jen škoda té nevyváženosti a nedokonalosti z detektivního/krimi hlediska. Agatha byla jen jedna. ()

ArthasKarfa

Na rozdíl od předchozích sérií tady se to točí kolem lesa, jednoho bezduchého úchyla a několika poměrně předvídatelných postav, nerozhodný docent, uřvaná kapitánka a vedoucí, který všechny a všechno zpucuje a sám jen sedí za stolem a rozhoduje. Málo tajemna a vyšetřování se stále dokola točí kolem jednoho nepřihlášeného nájmu a lidí, kteří tam bez souvislostí nějak zapadají. Chybí tomu nějaký dynamika a nebo detaily. které člověka nutí přemýšlet. Pachatel bez vlasů a obočí, je vlastně jediné netypické co zde uvidíte. ()

IvcaSammet

Druhý díl byl pro mě dost velkým zklamáním. Nejen, že postava Terezy Ramby je ještě víc nesnesitelná než v prvním díle, navíc je k tomu ještě úplně blbá. Taky mi vadí, jak byly "dvojčata" v prvním díle neustále chválení, přitom ale celou dobu zatím jenom sekají jednu chybu za druhou. Celé to zachraňuje jenom postava Docenta, což ale bohužel nestačí. Dvě a půl hvězdičky, začíná mě hodně mrzet, že si to Strach nenapsal celé sám. ()

LachtanShows

Dlouhou dobu je prostřední etapa Docenta spíše na 3*, poslední třetina ale šlápne do pedálů a byť nepřináší žádný neokoukaný formát, divákovi dává jasně najevo, že musí být i u závěrečné epky. ()

Chudobka

Druhá epizoda byla o něco málo lepší než ta první. Ale... Šéf řve pořád stejně a kapitánka (nechápu, jak k té hodnosti přišla) je neuvěřitelně hloupá a chová se jako blázen. Uvítala bych drzou rebelku, ale to, co předvádí Tereza Ramba, je nesnesitelné. Ani se mi nechce věřit, že to natočil Jiří Strach. Není mi jasné, čím pana režiséra Ramba zaujala, že ji obsadil a nechal ji takhle přehrávat. Celou dobu jsem si přála, aby ta ženská oněměla. Bez té trapné žvýkačky by to asi taky nešlo.  Trojan už se nechová jako úplný trouba, to je pokrok. Šéf pochopil, že ty jeho psychologické rozbory nejsou úplně k zahození. Sláva! Příště nás možná čeká happyend. ()

kumite

Tak tenhle uřvaný seriál se Strachovi bohužel fakt nepovedl. Jak správně řekl jeho tata Švehlík, Trojan je hňup. Copak tohle by fakt mohlo být docentem ? Dvojčata jsou idioti a ne elitní duo vyšetřovatelů (asi záměr), Vetchý je uřvaný magor, který už měl být po psychotestech dávno vyhozený od policie a Voříšková hraje uřvanou, hysterickou a afektovanou krávu. Budiž, možná obraz české policie. Ale ta logika ... Např. recepční v penzionu jim šel dohledat zapsané jméno chlapa z auta, který se chtěl ubytovat a o minutu později policie řeší, jak vypátrat jeho totožnost. ()

ANTYCHRYST

Rozhodně lepší nežli první díl.. Tady už je poznat Strachova práce hlavně ke konci..Bobulka ta tam má teda roli..neskutečná Čubka odrzla..nechutna..Trojan mi tam prijde nevyužitý a jeho role téměř zbytečna..65% bohužel pořád ro připomíná případy 1. Oddělení ( ty mám hodně rád) ()

Taffey

Zdlouhavé, lék na insomnii. Velmi neprofesionální jednání kriminalistů. Velmi slabá práce . včetně režie, kamery a všeho ostatního. 4,5 hodiny na tak banální příběh je opravdu příliš přehnaných. Celé se to mělo sfoukniut za jeden dil. ()

subic

Někdo žere Ivana, někdo žere Ondru, tomu už by v reálu musela prasknout cévka v mozku, mně se líbí ostrá Tereza Ramba. Jeeenže ten konec v jejím podání byl takový dost naivní. A kdo by to byl řekl, že padouch bude Marek Holý, daleko známější je spíš jeho hlas než tvář, tak tady dostal záporáka. A starej Švehlík si tu střihnul jako duchna na lavičce sledku. 7/10 ()

Agáta

Návodná žvýkačka coby drobečky, které trousil Jeníček, když s Mařenkou neomylně směřovali do chaloupky ježibaby... ach jo, proč je to o vršení přehmatů, nelogična a řvaní ve všech možných podobách a situacích? Bohužel na žvýkačkové rozuzlení už nemám náladu... ()