Mladý Gus s jeleními parohy, který padne do zajetí Posledníků, se rozhodne pomoct novým hybridním kamarádům utéct dřív, než bude pozdě. (Netflix)

VanTom

Několik drsných momentů (války, nemoci, smrti) poměrně kontrastuje s jinak vyloženě rodinným zaměřením – tenhle postapokalyptický příběh o devastujícím viru a hybridech lidí a zvířat dává najevo, že by mohl snadno přepnout do hororové, bezvýchodné deprese; ale že to nikdo nechce. Proto jsou zvířecí děcka veskrze roztomilá a akce naivní, bezkrevná (pominu-li její rozpačitou realizaci nezkušenými režisérkami, ta závěrečná mi třeba připomněla útočení Imperiálních vojáků na lesní domovy plyšových Ewoků). Nicméně celkově si mě odhodlaný Gus plný optimismu a krásná výprava / příroda (tedy bez digitálních buvolů) snadno získali. ()

rublik05

Druhá řada je mnohem více cílena na mladší publikum, než tomu bylo v řadě předešlé, odpovídá tomu úroveň humoru a celkové pojetí příběhu, který je už jen minimálně drsný, postapokalyptická atmosféra je značně upozaděna, napětí prakticky neexistuje, příběh se primárně soustředí na hromadu otravných dětí, což mi šíleně lezlo na nervy, nemá ani tolik zajímavých momentů, tím pádem jsem se i dost často nudil. Na druhou stranu je série opět celkem pěkně natočená, několik dílů je fakt povedených, celkově je ale série mnohem průměrnější, první mě bavila mnohem víc. Uvidíme, jak se tvůrcům povede třetí, údajně prý závěrečná série. 6/10. ()

Chrustyn

Jak mě první série překvapila, tak mě ta druhá zklamala. I přes dětský podtón, byla první série čistokrevným postapo seriálem o putování mutantního chlapce a jeho mužského kamaráda. Bylo to napínavé, výpravné a celkově zábavné. Druhá série je takovým útěkem z vězení a přišlo mi, že se výrazně více zaměřuje na dětské publikum. Mutantní osazenstvo je infantilní a hodně otravná dětská parta, kde se sympatie hledají těžké a i výprava šla dost stranou. Celkový dojem je výrazně komornější a méně zajímavý i přes konečné zúčtování, které otevírá dveře pro další sérii, která mě nyní už vůbec nezajímá. ()

ER

I když druhá série už nemá tu osudovost první a více se zaměřila na dětského diváka, kterého konfrontuje s problémy dospělých, potažmo vědcem, jenž chce zachránit svou manželku. Toto prolínání postav je trochu kostrbaté, divák vlastně ztrácí toho jasného favorita, což byla dvojice Gus a Obr z předchozí série, která ustoupila do pozadí. I tak jde dobrou podívanou. ()

AppleCore

Přestože je druhá řada pouhym mostem k mnohem většímu dobrodružství a příběh se omezuje převážně na ZOO, je Sweet Tooth pořád neskutečně zábavná a roztomilá show, která přesně ví, čím je a co chce vyprávět, aniž by si hrála na cokoliv víc. Tentokrát navíc tvůrci přitvrdili v brutalitě, čímž se o píď přiblížili jinak mnohem temnější předloze. Svoje chyby to má, ale to kouzlo a vypravěčství je hravě zadupávají do země. A ještě něco: Sweet Tooth je mnohem víc Last of Us než Last of Us! ()