Sweet Tooth: Chlapec s parožím

• USA Sweet Tooth
USA, (2021–2024), 20 h 12 min (Minutáž: 38–58 min)

Svět zpustoší obří katastrofa a Gus, napůl jelen a napůl chlapec, se přidá k partě lidí a hybridních dětí, která hledá odpovědi na svoje otázky. (Netflix)

Recenzie používateľa rublik05 k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2021) (S01)

K mému velkému překvapení se ze Sweet Tooth vyklubalo příjemné fantasy, které má zajímavý námět, jeho zpracování je velmi kvalitní, místy je kupodivu docela drsné a napínavé, jindy zase dojemné či smutné, zde je nutné podotknout, že všechny polohy fungují dokonale. S herci jsem moc spokojený, nejvíce mě zatím baví Nonso Anozie, který je neskutečný sympaťák a jeho charisma je zcela odzbrojující, hlavní záporák je taktéž perfektní. Každá epizoda má hned několik zvratů, epizody jsou poutavé a díky solidnímu tempu rychle uběhnou. Příběh je složený hned z několika dějových linek, které se prolínají a postupně se spojují do dechberoucího závěrečného vyvrcholení, kdy závěrečný díl krásně chystá půdu pro následující sérii, na kterou se již teď moc těším. Pochválit musím i nádherný vizuál, efekty a výpravu. U počátečních epizod je však trochu problém se vyznat v dějových linkách, což výsledný dojem malinko kazí, i zpracování mohlo být více „dospělejší“, zejména co se těch drsnějších scén týče. Jinak ale spokojenost, seriál se mi moc líbil, užil jsem si ho a pokud bude další série, zlobit se určitě nebudu. 8/10. ()

Série 2 (2023) (S02)

Druhá řada je mnohem více cílena na mladší publikum, než tomu bylo v řadě předešlé, odpovídá tomu úroveň humoru a celkové pojetí příběhu, který je už jen minimálně drsný, postapokalyptická atmosféra je značně upozaděna, napětí prakticky neexistuje, příběh se primárně soustředí na hromadu otravných dětí, což mi šíleně lezlo na nervy, nemá ani tolik zajímavých momentů, tím pádem jsem se i dost často nudil. Na druhou stranu je série opět celkem pěkně natočená, několik dílů je fakt povedených, celkově je ale série mnohem průměrnější, první mě bavila mnohem víc. Uvidíme, jak se tvůrcům povede třetí, údajně prý závěrečná série. 6/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD