Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

cheesephobia

tento film sa môže zdať nezmyselný, ak nepoznáte pôvodný príbeh, podľa ktorého bol natočený. bola to krátka poviedka Johna Hilla, syna kráľa hororu Stephena Kinga. ak si pamätáte na román To od Stephena Kinga, bol tam zlý klaun, ktorý unášal deti. román výrazne ovplyvnil Johna Hilla a bol mu aj venovaný (a ostatným Kingovým deťom). záporák vo filme je odrazom tancujúceho klauna Pennywisea v Hillovej fantázii. nedostatok našej obľúbenej "motivácie zloducha" sa dá vysvetliť tým, že niektorí ľudia sú jednoducho zlomyseľní. v autorovom detstve bolo unesených alebo zabitých veľa detí a môžeme si domyslieť, že rodičom týchto detí by bolo jedno, prečo sa to stalo. chceli len, aby ich deti boli v bezpečí a zdraví. naozaj sa príliš zameriavame na záporákov, chceme vedieť, prečo robili hrozné veci (vezmite si napríklad, aké populárne sú seriály o Jefferey Dahmerovi a iných maniakoch). film nie je zlý, ale mohol byť lepší s trochu viac detailov. a na záver, odporúčam prečítať poviedku Johna Hilla aby pochopiť viac, než vidíme na obrazovke. непогано, 5 мертвих дітей із 10. ()

Little_Sawy

Taková delikátní záležitosť která je skvĕlě a hlavnĕ napínavĕ natočená, takže jsem sledovala a mé napĕtí by se dalo krájet, když jsem čĕkala každou chvíli co bude následovat dál. Medzi hlavné postavy se kterými budeme disponovať jsou sourozenci Gwen a Finney ...mega divný jméno..já bych mu žíkala posero..protože byl posrán až za ušima když, borec s jeho partou mu chtĕli uštědriť malou lekci. Ve mĕstĕ záhadnĕ, začnou mizet dĕti, i když některý jsi to vyloženĕ zasloužili. Jenomže Finn bohužel moc mozgu nezdĕdil, tak se skámoši s jedným borcem s šatkou, který bude jeho anďĕl strážny. Buddhožel, dlouho létat nebude. Když Finneya unese magor na černé balónky kde ho vtáhnou do dodávky a následnĕ se probudí v temný ošarpaný místnosti, kde bude počuť hlasy, černej telefón, a to né všechno se bude dít v jeho makovici..hlavně se mi líbila komunikace medzi mŕtvymi obětmi, skrze černej telefón, kterej údajně dle Grabbera, nefunguje.. Jo, Bavilo. I když se mělo jednať o horor, já byla spokojená, nebyla tam krv, ale to napĕtí, to já zbožňuju. ()

Milo384

Celou dobu jsem si říkal, že mně to připomíná knížky od S. Kinga, pak se kouknu zde a předloha podle povídky Joe Hilla. Takže tušení správné. Jinak k filmu - je to dobře natočené, dětské postavy jsou sympatické. Po celou dobu napínavé. Je zde i dobře použité nadpřirozeno. Přímo horor to není, ale já jsem spokojený 3-4* ()

CheeseFigure

Rozvláčny úvod, fajn stred, skvelý koniec. Chválim niektoré zábery, vývin hlavnej postavy a to, že otec alkoholik je komplexnejší, ako len, že je to otec alkoholik. ()

Marcecek

Sinister je pre mňa osobne jedným z najlepších duchárskych hororov vôbec, takže ďalší podobne ladený film od Scotta Derricksona som logicky nemohol nechať nepovšimnutý. Preskočím hneď k hodnoteniu, nejedná sa až tak o kvalitný film ako spomínaný Sinister, Derrickson stále odvádza kus kvalitnej práce, ale proti predchodcovi, ktorý nastavil laťku dosť vysoko, tu chýba to drsné čisté napätie a atmosféra, celkovo som sa zľakol asi tak dvakrát, na druhú stranu som sa ale nenudil, to určite nie. Záporák nič moc, nedozvieme sa ani, prečo robí, to čo robí, ale treba mal zlé detstvo, asi je to na divákovej predstavivosti. Dej je priamočiary, ničím neprekvapí, koniec trochu urýchlený, ale celkom uspokojujúci, striedajú sa tu prvky trileru a duchárčiny, gore momenty, teda až na jeden, nečakajte, v tomto druhu filmu o to vôbec nejde. Páčil sa mi herecký výkon hlavného detského hrdinu, tak som zvedavý, či o ňom ešte budem počuť. Jedná sa o kvalitný film od talentovaného režiséra, nesiaha síce do úplných výšin kinematografie, ale v rámci nových trilerov, hororov patrí určite k tomu lepšiemu. 75% ()

Pan_Jouda

Mírně nadprůměrný thriller a drama (horror to není) se zajímavou zápletkou a to celé v potemnělé atmosféře. Je to super a v kině jsem peněz nelitoval. I přesto tomu ale něco chybí a závěr by si to možná zasluhovalo také lepší. Tak jako tak, synek (Joe Hill) zdědil po otci (S. King) talent a příště to snad už bude pecka. Fandím mu a budu jeho tvorbu dále sledovat :) ()

Kubasino

Už jen tou hudbou to má takový vibe à la Stranger Things. Jenže je to bohužel mnohem nudnější. Strachu si opravdu neužijete, tohle je atmosférická záležitost a zajímavé nápady jsou zatlučeny v zárodku. Dokoukat jsem to chtěl a to samo o sobě mi stačí na ty 3 hvězdy. Podruhé ale nehrozí. ()

HarryCameron

Napriek tomu, že asi 2 - krát so mnou cuklo počas sledovania, nepovažujem tento film za horor, skôr za krimi thriller so zaujímavým konceptom, kde pomoc prichádza cez "nefunkčný" čierny telefón. Hviezdu navyše dávam paradoxne - vzhľadom na žáner- za zobrazenie súrodeneckeho vzťahu a hlavne za hlášky, ktoré tam dávala sestra hlavného  hrdinu : "Jesus, what the fuck ? I ask you for help, and you give me these clues that don't mean anything." ()

Zuzi.Bell

Samo o sobě mám ráda filmy,kde se vracíme zpátky do minulosti. Má to prostě šmrnc a automaticky mě to baví.  Hlavni hrdina - včetně sestry - skvělý výkony. Celkově má film napínavej děj,dost vtipných hlášek a taky si člověk uvědomí,kolik asi dětí zažívá za zavřenýma dverma peklo od těch nejbližších :/ ()

Gwyynbleidd

no cakal som od derricksona ovela viac. zbytocne natahovane, v podstate cely dej by sa vosiel do nejakaych 20-30min. btw, toto ma s hororom spolocne velmi malo. ()

karl173

Černý telefon je film, který má fajn nápady, dobře se na něj kouká a dobře odsýpá. Ale pokud jste viděli trailer, už nemá čím překvapit. Zápletka působí jako krátká povídka, která není příliš domyšlená a chybí jí větší hloubka. Navíc jisté nelogičnosti a závěr filmu lehce podtrhává nohy a tak se z toho stává jen lehce nadprůměrná věc, která je navíc spíše thrillerem než hororem.  Přesto ale jako odychovka to funguje dobře. ()

electricoo

Pětihvězdový horor? Ehm, ani omylem... Pominute-li Ethana Hawka (který ale ve výsledku zase tolik prostoru, kolik by si člověk přál, nedostal), a jednu "jakžtakž" hororovou scénu, zbyde vám vlastně dost neoriginální, nenápaditý a ničím nevyčnívající "horor", který zapomenete velice krátce po jeho skončení - jednoduše pro to, že v něm nic k zapamatování není. 55 % a jedno z největších hororových zklamání roku. ()

Andrew88cz

No na to, jak kolem tohoto filmu bylo povyku jak to bude skvělej film... Za mě teda průměrnej thriller, kterej neoslní ničím novým. Klasická zápletka o únosu, téměř žádná akce, film hraje především na emoce a pouto dětí k rodině na úkor týpka, kterej se baví vlastní hrou spojenou s únosem a týráním dětí kde ovšem ani zde nepřichází žádné zásadní scény, co by nějakým způsobem "zvedlo diváka ze židle". Vše jede pouze v duchu "nečekaných" telefonátů mrtvých obětí, které se snaží dostat posledního přeživšího pomocí rad a zkušeností ven na svobodu. Za mě docela velký zklamání, čekal jsem daleko víc. (5/10) ()

Duffman 97

V rámci žánru jde o příjemné osvěžení, které nesází na přihlouplé lekačky, scary domy nebo rádoby strašidelné panenky.Scott Derricson má řemeslo v malíku a servíruje nám tu solidní psychologický horor s výborným obsazením.Dětští herci byli skvělí a Ethan Hawke si roli psychopata vyloženě užíval.Za mě mohu doporučit. ()

MichalZL

Rozhodne to mohlo dopadnúť lepšie. Zápletka je zaujímavá, tých pár jumpscarov funguje a zo záporáka určite mrazilo. Väčšinu atmosféry a všetok strach, ktorý som mohol cítiť však zabil ,,herecký výkon" hlavného detského protagonistu. Tam, kde by bolo na mieste zúfalstvo, strach a napätie pôsobil Finney väčšinu času ako otrávený pubertiak po hádke s rodičmi: mierne naštvaný ale hlavne prehnane istý sám sebou. No a podobne sklamali aj ďalší detskí herci, či už Finneyho spolužiaci alebo hlasy zo slúchadla. Herecký talent aj trochu srdiečka však do filmu priniesla Madeleine McGraw hrajúca sestru protagonistu: mám dojem, že ak by hrala hlavnú úlohu ona, film by bol o triedu lepší. Tešil som sa na horor roka, nakoniec dávam len slabé 4* ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)