Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

ŠpetaMarek

Téměř už vyčpělý recept na mix 80tek, Kinga a urban legend o černé dodávce (chcete-li sanitce). Jediné co mě na filmu šokovalo byla prezentace školy jako místa, kde je násilí na denním pořádku a je dokonce nutné pro přežití. ()

celticek

Jéééé. Tak to má být ten oslavovaný nový horor? Pěkná sračka. Dívat se na to dá dívat do únosu Finneyho. Tedy do doby, kdy má začít celé to gró filmu. Lekačky ani nejde nazvat lekačkami. Sprostá sestra je trapná postava, nikomu nejde nic věřit, Ethana jsem ani nepoznal. Rozhovory s mrtvými pomocí černého telefonu nebudu ani komentovat, ubohost. Co vlastně udělal hlavní hrdina tak zázračného pro svou záchranu? Zhola nic. Milovníci hororů - to nemyslíte vážně! ()

ANTYCHRYST

To je žert to hodnocení tady?? Dětský film.. nulová zápletka..žádný zvrat. Bez akce ..prostě nic..25 % k tomu hrozná rádoby oldskul hudba..tam se ztrácí děti v jedné a te same dodávce v jednom městě.. ale policajt nikde žádnej :) ()

Dejvecd

"I know that you are scared, but I am not going to hurt you anymore." // The Black Phone, alebo Čierny telefón je film, pri ktorom sa skutočne neviem rozhodnúť. Neviem sa rozhodnúť, či mu dať 8 alebo 9 z desiatich. Časť mňa je pre 9, pretože tento film skutočne má čo ponúknuť. Má stereotypného, ale na druhú stranu dosť sympatického hrdinu s ktorým môžu diváci dobre straniť a po celý čas filmu mu fandiť. Zároveň má skvelých hercov, hlavne teda Ethana Hawkea, ktorý za mňa v tomto filme stvárňuje jedného z najlepších záporákov posledných rokov. Má docela zaujímavý príbeh (musím sa však priznať, že zo začiatku ma ten koncept až tak nenalákal), ktorý je vo filme spracovaný dosť dobre. Okrem toho má film aj skvelú temnú atmosféru a veľmi silné emócie, ktoré so mnou hýbali až do samotného konca. Tiež sa mi páčilo, že vo filme sa rozoberá viacero zaujímavých tém, ako domáce násilie, šikana, súrodenecká láska, unášanie detí... To všetko robí z The Black Phone skutočne strhujúci a napínavý zážitok. Ovšem je tu aj druhá strana mňa, ktorej na filme vadilo pár vecí. Zhruba prvú polovicu vidím ako Finney (hl. postava) dostáva skutočne na držku a ja ako divák som s ním dosť súcitil. Avšak potom sa presúvame do podzemnej kobky (ktorá je mimochodom príkladom toho, ako dobre využiť malý priestor vo filme), kde sa zrazu Finneymu dosť darí. Ja osobne by som bol trochu radšej ak film predĺžili o nejakých 15 min. a dali hlavnej postave viacej scén, kde si v strašnom väzení nevie rady a upadá do čoraz väčších depresií. O to viac by potom diváka potešila časť, kde začne zvoniť telefón. Zároveň si myslím, že celá dejová línia okolo sestry mohla mať vo finálnom príbehu o dosť väčšiu váhu, pretože takto mi ku koncu prišla trochu zbytočná. Aj tak si však myslím, že The Black Phone je super film a tých 9/10 si skutočne zaslúži. Ja však dávam 8/10 ()

SAINTS

Čierny telefon je precízne spracovaným dielom a zasluži si našu pozornosť.Vznikol podla poviedky Joe Hilla,syna slávneho Stephena Kinga.Film vynika okrem orginálneho príbehu a skvelých hereckých výkonov tiež pestrou kinematografiou a hudbou,ktoré autenticky približuju 70.roky 20.storočia,do ktorých je dej zasadený.Derrickson aj týmto filmom potvrdil,že je kvalitným hororovým režiserom. ()

RigorMortis

U mně dobrý. Ak už si mám pozrieť horor (čo sa často nestáva), volím psychologické; nemám rád krváky typu "kopa krvi, zmysel žiaden a desať pokračovaní". Pár ľakačiek bolo, film skôr ale vsadil na atmosféru. Sedemdesiatky v USA, sympatický hlavný hrdina so sestrou s jasnovidnými snami a úchylák s čiernymi balónikmi a brlohom so stenami zo sadrokartónu. K tomu zopár odkazov na It. A Pink Floyd! Akurát záver mi prišiel trocha useknutý a nelogický. Normálny človek by mal po takomto zážitku pravdepodobne PTSD, hlavný hrdina si nakráča do školy ako najväčší frajer a všetci sú z neho vo vytržení. ()

Micoldee

Dvě lekačky a občas se objevující duchové dříve zavraždených dětí - taková lehčí verze režisérova předchozího snímku Sinister. No, vlastně o dost lehčí verze. Celá ta nadpřirozená dějová linie zůstala jaksi nevysvětlená a byla snad ve filmu až zbytečná. Ale jinak lehce morbidní a dost zábavný snímek. ()

Pitryx

Některé scény byly silné, některé okamžiky vypjaté. Bohužel to kazilo místy statické podání, takže jsem párkrát popojel na vyšší rychlost. Pro mne spíše zklamání na to, co se kolem toho nadělal za humbuk. ()

Midar

Scott Derrickson opět dokazuje, že je v hororovém žánru jako doma. Servíruje nám totiž suverénně natočený snímek s fajn retro atmosférou, bezchybnými hereckými výkony a pár poměrně chytře natočenými záběry. Co mu ale tentokrát extrémním způsobem podkopává nohy je pro celovečerní snímek slabá předloha a hlavně scénář, který nedokáže onu premisu efektně přetavit a rozvést do sto minut trvajícího atmosférického a napětí gradujícího nářezu. Černý telefon je tak nakonec jen nikam nevedoucí průměr natočený talentovanými tvůrci, kterým ale jako by došla chuť stvořit něco opravdu dechberoucího. Více zde. ()

koblenzer53

Tohle fakt ne, jediný zajímavý černý telefon byl ten, co byl vedle mě. Tohle byla opravdu nuda, nezaživné, nezajímavé, dost nereálných situací-zbytečná ztráta času.. Ani nevím, za co dávat tu jednu hvězdu.. Nejspíše za píseň na konci u titulků.. Už nikdy víc.. ()

hrumsrt

Osvědčená dvojice stojící u prvního Sinistera, kterého považuji za jeden z nejlepších hororů vůbec, to zkouší podruhé a tentokrát úplně jinak. Ethan Hawke je úžasný herec, i když mu ani není po většinu vidět pořádně do tváře, je vynikající. V hlase má přesně vyváženou tajemnost, děsivost ale i jakousi nejistotu. Příběhově mi to přijde poměrně prosté a prvoplánové, jelikož to za celou dobu ničím nepřekvapí. Místy až ubíjející tempo, ale v závěrečném aktu výborně vygraduje... Upřímně jsem to čekal propracovanější a daleko více hororovější. 60% ()

Hyperbolic

Na tenhle film jsem se těšil už od prvního traileru a jsem nadšenej! Správná hororová atmosféra, retro look a hodně disturbing momentů, při pár scénách se mi dělalo fakt zle. Ethan Hawke si zde i s maskou hraje tím svým stylem a ukazuje, jak dobrý herec opravdu je, už jen z jeho očí nebo pohybů. Detektivní zápletka solidní, snové střihy jakoby natočené starou kamerou přidaly na dobovosti a jde vidět, že se Sinister nezapře. Taky spousta odkazů na "To" od tatínka autora předlohy a to já rád, povídku si nejspíš budu muset přečíst. ()

mikki089

Nebudu lhát, začátek se celkem vlekl a příliš nezaujal. Ovšem pak se ro rozjelo a byl s toho fantastický horor. Vliv Stephena Kinga jde poznat. Skvělý film. ()

janahorova

Film docela naplnil moje očekávání. Sice klasické Kingovské téma, už trochu omleté, ale na mě stále funguje. Jen škoda, že záporák neměl větší hloubku (background), chtěla jsem vědět aspoň trochu z jeho "proč". ()

R.O.man

Volne pokracovanie IT, unosy deti, este aj ta jeho sestra v cizmach ako keby bola z oka vypadla tomu krpcovi. Ja tieto horory mozem, 90% 31.7.2022 ()

petrik11

Také mi to pripadalo celkovo nejaké umelé, niečo tomu chýbalo. Tá mystika bola skôr rušivá. Na druhej strane dobrý výber postáv, dej odsýpal a záverečný súboj bol OK. ()

adamix

Tradičný polohororový triler s démonickým únoscom detí a deťmi v hlavných rolách, ktoré sa mu musia vzoprieť, ak chcú prežiť. Úvod, kde sa zoznamujeme s postavami až po konečný stret so zabijakom strašne dlhý, nehovorím však, že to je nejaká závada, pretože máme aspoň možnosť zoznámiť sa s druhou najlepšou postavou v celom filme a tou je Finneyho sestra hraná Madeleine McGraw. Záporák je desivý, rovnako ako bol aj Buffalo Bill v Mlčaní jahniat, akurát jeho prítomnosť je tu minimálna a rýchly spôsob, akým skončí, je na zaplakanie a to ani nehovorím o minimálnom bodycounte (až jednom okrem samotného vraha). Nápad dobrý ale nevyužitý, ale pekné, ako Derricson narába so svojimi postavami, len by to chcelo čosi viac a niečo úplne inak. Za mňa 65%. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)