Enola Holmesová (Millie Bobby Brown) vyšetřuje svůj první opravdový případ. Rozlousknout záhadu zmizelé dívky jí ale budou muset pomoct kamarádi a taky brácha Sherlock (Henry Cavill). (Netflix)

RAFT

Režisér Bradbeer natočil druhý díl filmu Enola Holmes .A jak se mu to povedlo je to podstatě uplně to samé jako první díl.Sice je ve filmu více Cavilla ,ten ve filmu má daleko větší prostor ,než v předchozím filmu. A najde se ve filmu mín akce ,než by jsme čekali .Žádná nuda se nekonala. A už se těším na další pokračování. Záporák ve filmu v podání Thewlis dobrej.Film je asi dělaný pro mladší cílovky ale, na špatné počasí si film užijete.Na další díl se těším možná závěr trilogie .Hudba dobrá.Za mě 60% ()

DadysGirl

Chtela bych rict, ze jsem celkem emancipovana i bych se povazovala za primerenou feministku. Taky uznavam, respektuji a prijmam vsechny mensiny. Ale mily Netflixy jdi uz s tema propagandama k sipku. Film je dejem, vykonem, obsazenim stredem. Ale Moriarty? A to neni jediny prohresek… jdu si pustit neco ze starych zapovezenych filmu… ()

Crosshair

Takhle fakt ne, velice nudne a dlouhe pokracovani. Film vam ve sve prvni tretine prozradi zaporaka ( ktereho jste stejne od zacatku podezrivali ) a nenabidne nic zapamatelneho, krome opravdu hrozne sceny uniku v kocaru. ()

Patrik_Sal

[RECENZE OBSAHUJE SPOILERY] Původně jsem chtěl dát hvězdy tři - Cavill si Sherlocka neuvěřitelně užívá a je to vidět, ale on je vlastně jediný důvod, proč tomu filmu dávat tři hvězdy. Enola a její mluvení ke kameře mi ve většině případech vadilo a bylo to takové dost trapné/nepřirozené (třeba Deadpool to zvládal mnohem lépe). Samotný příběh je OK a režije není špatná, jen to není nic moc pro mě. Tohle ale nejsou hlavní důvody, proč jsem nedal tři hvězdy, nejvíce mě zklamal konec, který mi přišel jako rychlokvaška s absolutním výsměchem Doilovu Moriartymu (Je to černoška). Na konci je malý cliffhanger s Sherlockem na další díl, kde se objeví Watson, který je také černoch (stejně tak, jako Inspektor Lestrade) a mně černí herci nevadí, ba naopak miluji třeba Samuela L. Jacksona, či Morgana Freemana snad v každé roli, ve které se objeví, ale oni se nestali mými oblíbenci proto, že je kvůli nějaké korektnosti obsadili do role, která byla původně bílá, navíc v době, kde ještě tolik černochů právo a uznání nemělo, natož být doktor a inspektor Scotland Yardu... takže to jsem si trochu poztěžoval, filmu dávám hodnocení dvou hvězd jako prvnímu, jelikož to není nic světoborného a jak říkám, Cavill to dost táhne nahoru, jen kdyby tam nebyl ten hrozný konec... ()

TheTeddy

Pravdupovediac, je to lepší film ako jednotka a zo začiatku sa mi to páčilo. Preto som dúfal že sa to podarí. LENŽE, potom sa na scéne objavila prehnaná politická korektnosť ktorá nedáva žiadny zmysel. Páčilo sa mi že sa tu použil najlegendárnejší nepriateľ Sherlocka Holmesa profesor Moriarty ale, na samom konci sa dozvieme že Moriarty je žena čiernej pleti, nie je profesor ale pracuje na nejakom ministerstve(nepamätám presne) a nevolá sa Moriarty ale Mira Troy, čo nie je vôbec úctivé ku knižnej predlohe a nedáva to zmysel keďže svet bol vtedy veľmi sexistický a rasistický. Sherlock Holmes nie je tá postava z kníh ktorú všetci milujeme keďže v knihách to je človek ktorý považuje fyzickú za nadbytočnú námahu a sem tam užije drogy a tu je to človek ktorý je na vrchole fyzických síl s čím mal problém aj prvý diel.  Hodnotím to 4,5/10. ()

koty2201

Pokračovanie mladej detektívky a sestry Sherlocka Holmesa, Enoly je ďalším príjemným pokračovaním tejto detektívnej série. A nenahneval by som sa, keby to malo aj tretie a zároveň zrejme posledné pokračovanie. Vzhľadom na záver, pokračovanie si to pýta.  Film ponúka v praxi to isté, čo prvý diel a ten bol celkom solídnou zábavnou detektívkou. Takže síce táto séria nič výnimočné v rámci svojho žánru neprináša, ale je to dobrá jednohubka, ktorá neurazí. Dokonca mi tentokrát nevadili určité neduhy, ktoré mal prvý diel. Detektívna časť filmu tu je zvládnutá o niečo lepšie ako v prvom dieli a aj samotný prípad je zaujímavejší. Aj napriek tomu, že samotnú záhadu nie je ťažké odhaliť pomerne rýchlo. Taktiež aj tá atmosféra 19. storočia mi prišla vybudovaná krajšie spoločne s hudbou, ktorá to dobre doplnila. Čiže opäť niečo na jeden večer, z čoho nebudete sklamaní. ()

ACDCKL

O trochu lepší než první díl. Více Sherlocka v ději rozhodně přispělo filmu, zábavnější děj. Ale pořád je to průměr, který pobaví, ale nijak nevybočuje. Je tu však jedna věc, svět potřebuje Sherlocka, pořád je to tahák jak ve filmu, tak v seriálu. 3*. ()

Arkagas1989

Další Enola a další zapeklitý případ, kterého se chopí v podstatě ze zoufalosti, protože jinak by svou detektivní kancelář mohla rovnou zabalit.  Případ zmizelé dívky ze sirkárny a jeho rozluštění je navíc inspirován skutečnou událostí a to celému příběhu dodává ještě větší jiskru. Komu se nelíbila jednička, tomu se nebude líbit ani dvojka a naopak. Pro osobně je Enola skvělým odpočinkovým dílem s hvězdným obsazením, které snad ani nemůže zklamat. Miley pro mě nebude do konce života jen jedenáctka, ale mladá herečka, která má slušně našlápnuto a ví jak hrát vedle takových jmen jako Henry Cavill nebo Helen Bonham Carter.  Enola je skvělým oddechovým filmem, na který je radost se koukat, není to stupidní, zabaví a ještě si při tom skvěle odpočinete. Jako pohádka pro dospělé a lehce akční film pro děti to na mě prostě funguje a těším se na další díl :) Moje hodnocení: 8/10 ()

Mistr_Moon

Je to takové naivní, občas to nedává smysl, z Moriartyho je černoška a z Watsona zase Indián. Na druhou stranu pořád se to hýbe a Millie má dost charisma na to utáhnout skoro celý film sama. ()

bigjames

Trošku průšvih. První polovina filmu mě ještě docela bavila, dokázala nabídnout celkem slušnou zábavu a i některé zajímavé scény či dialogy. I tak ale dokázala působit trochu zmatečně a zbytečně komplikovaně. Snímek se poté postupně změní v směsku již mnohokrát vyřčených klišé, především v některých akčních scénách je to až bolestné a akce obecně mě tentokrát mnoho nezaujala. To platí i o postavách, osud většiny z nich je divákovi absolutně lhostejný, po herecké stránce je v pohodě výkon hlavních hvězd, ale zbytek osazenstva ani nemá pořádný prostor se předvést. Co se mi líbilo poměrně hodně byl vizuál i kamera - tady byla vidět jistá kreativita, to však nestačí. MBB mám rád a i v tomto filmu mě bavilo jí sledovat a hrozně rád bych tomuhle dílu odpustil víc. Ale to se stalo už u prvního dílu a napodruhé to neprojde. ()

cerdax2

Z Enoly se stala jeste vetsi hnedola nez posledne. Prehlidka vsech barev tu je nezbytnosti, pribeh naopak otravnou zbytecnosti. Tak jako Arnie ci Silvestr nemohou hrat Sherlocka, tak Henry mu dela stejnou medvedi sluzbu, a pokud to nekomu pripada malo, tak jako tresnicku (na dortu) na konci ziska multi-kulti Watsona (rozumej "Brita" puvodem z nektere z kolonii). Uz se tesim na film o britske historii, kde kralovna bude dama z Afriky s cinskou sestrou a eskymackym bratrem ;). 50% ()

mata77

Millie Bobby Brown má v sebe energiu mladej herečky a svoj vlastný entuziazmus ochotne prenáša aj do filmu. V porovnaní s prvým dielom už dozrieva v mladú ženu a preto aj dávka emancipácie v jej podaní nie je len nácvikom teenegerky, ale prechádza na úroveň reálneho boja za ženské práva tej doby. Tvorcovia zvolili formu, ktorá má byť poučná a zábavná zároveň, mňa osobne ale miestami otravovala. Viaceré hodnotenia označujú prvý diel za horší. Mne sa naopak prvý diel páčil o čosi viac, hravosť príbehu bola prirodzenejšia a uvoľnenejšia. Druhý diel na mňa zapôsobil groteskne a nepremyslene, Henry Cavill potom len ako povinný kus inventáru v kancelárii. ()

janespeare

Vzhledem k povedenému prvnímu dílu dle knižní předlohy jsem opět očekávala, že se děj bude opět blížit druhému dílu knižní série. Nicméně film si nyní žije vlastním příběhem, i když střípky se drží. Ačkoli očekávání byla jiná, zklamaná rozhodně nejsem. Jako milovník klasického Sherlocka Holmese obdivuji napojení na tuto sérii a zároveň zachování krásné důstojnosti Enoly. Herecké obsazení je skvělé, děj odsejpá, člověk se nenudí a výsledkem je příjemná podívaná. Rozhodně bych tento film zařadila mezi ty filmy, které si někdy ráda pustím znovu. ()

Gig

Dvojka jde ve šlépějích jedničky. Aby ne. Knihy byly dávno napsány a karty rozdané. Za ty dva roky nám Enola zženštila, i když ten její uličnický pohled má pořád. Pobavila máma Holmesová, která tu zastává roli mámy Daltonové z Lucky Luka, kdy zachraňuje "podobně" své děti. Jedině, co mě opravdu štve, to je obsazovaní černých do rolí dámiček a vyšší společnosti. Že hrají služky, ok, ale proboha, jsme v 19. století. Potěšila i role Moriartyho. Jo, a ten Watson být super. Jen měl být netmavý. ()

Vito_LePour

Já nevím, proč jsem se na to díval. Už ten první film nebyl nic moc, ale tohle je ještě mnohem horší. Ploché, téměř bez napětí, naprosto šíleně přehrané a zbytečně dlouhé. Množství inkluze už jsme si u Netflixu tak nějak zvykli. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)