Enola Holmesová (Millie Bobby Brown) vyšetřuje svůj první opravdový případ. Rozlousknout záhadu zmizelé dívky jí ale budou muset pomoct kamarádi a taky brácha Sherlock (Henry Cavill). (Netflix)

Rathalos

Suhlasim s poniektorimi uzivatelmi,koho bavila jednotka,tak bude urcite spokojny a ak mam byt uprimny,tak dvojka bola este lepsia,vynikajuce pokracovanie,zabavna a vtipna detektivka,ktora aj napriek vyse dvojhodinovej stopazi nenudi,musim sa priznat,ze ma velmi bavi herecka Millie Bobby Brown,jej vykon je nadpriemerny,ale paci sa mi aj ako zena,dufam a verim,ze svetlo sveta uzrie aj trojka,dovtedy sa budem potichu tesit...:⁠-⁠) ()

Flavors

Rozhodla jsem se, že budu zase víc číst. Musím si spravit chuť. Ty snahy točit filmy dle předloh autorů žijících v 18-19.století dle současných trendů, aby nikdo nebyl opomenut, už mě nebaví. Vím, že Enola má jinou autorku než Sherlock, která ale postavy vykradla u pana Doyla a tvl profesor Moriarty je ženská a černoška!!! Celkově byl film nuda. Jedna hvězda je pro Cavilla, udržel mou pozornost, i když na Holmese se nehodí ;-) ()

panvasik

Už to tu pár lidí napsalo, ale pro rozšíření tohoto varování, to tu napíšu taky. Jestli se vám jednička nelíbila, tak jakési sledování dvojky nemá vůbec smysl. Zbytečně budete jenom plivat na tento film :) Za sebe můžu říct, že jsem nad míru spokojen, podle jedničky to je nápaditější, zábavnější a více "krimi". Už to píšu po několikáté ve svých recenzích, ale vzít film a udělat pokračování, které je totožné a dát tomu horší hodnocení a ani neuvést důvod je z mého skromného názoru pěkná hovadina :) Henryho Cavilla v roli Sherlocka se užívám v tom nejlepším světle, Millie v roli divoké, až šílené Emoly, ještě více, co víc si přát? (snad vyjde ještě, aspoň jedno pokračování :)) Jeden z mých nejočekávanějších filmů roku 2022 75% ()

kondor77

Nerozumím tomu, že někdo dobrovolně shlédl pokračování jedničky. Nehodnotím, protože film jsem neviděl. Pro milovníky Enoly, ale doporučuji toto video. Hezký den. ()

TheMraca

Tak druhý díl jde ve šlépějích prvního, ale na rozdím od většiny dvojek je to tentokrát ve všech aspekteh lepší. Jak příběh, tak vyprávění, tak evoluce postav. Propojení Sherlocka a Enoly je tak akorát, navázání na některé reálné postavy z britské historie také filmu přidávají. Za mě 3 a půl hvězdy. ()

geek.ondra

Zábavnější, větší, poutavější ale i přesto stále strašně dětský a minimalistický. Nicméně Cavill je super a v každý scéně s ním je to o třídu zábavnější. 4/10 ()

Daiker

Stejně jak první díl...... Nevím proč neudělali film přímo s Sherlockem, ikdyž Cavill už je všude..... Je to opět dětské, Enola mluví na kameru a to vyloženě nesnáším, případ je zajímavý, ale prostě to není ono ..... Asi jen pro 12ctileté diváky..... ()

figliar

Druhý diel sa kvalitou dá porovnať s jednotkou. Príbeh nadväzuje, herecké výkony boli kvalitné a príbeh celkom zaujímavý. Ako príjemnú oddychovku môžem odporučiť. Avšak strašne ma rozčuľuje Netflix rasová gender politika. Nemyslím si, že sa tak skoro dočkáme tretieho dielu. ()

bararich8

Mno, tak tohle zamrzelo, po hravé jedničce přišla jakási dětská verze. Druhá půlka pak už byla co se týče příběhu a akce zajímavější, ale za mě asi už stačilo, slabší 3* ()

Torgal

Stále netflixovský spotrebný tovar pre široké masy so silne tlačeným feministickým posolstvom, ale tentokrát konečne aj funkčná detektívka (dokonca založená na skutočných udalostiach). Viac Cavilla tiež pomôže, ústup od predigitalizovanej akcie tiež pomáha dobovej atmosfére, skrátka po všetkých ohľadoch lepšie pokračovanie. Úplný záver v zápalkárni si už ale tvorcovia mohli odpustiť, tam to už s tou angažovanosťou išlo za hranu. 6+/10 ()

pepa3rd

Jasně, je to přehnané, zaměřené na náctileté, takže rozhodně nejsem cilovka, ale já se překvapivě naprosto skvěle bavil. Má to skvělou výpravu, vynikající herce, vtip, napětí a stáje se něco děje. Chemie mezi Enolou a Sherlockem prostě skvělé funguje. Ano, místy to jde do absurdna, ale to se dá čekat a neruší to tak moc aby mi to kazilo zážitek. Vlastně třeba útěk v režii feminiszickeho komanda byl hodně vtipný. Spíše netflixovský woke občas působí jak pěst na oko. Každopádně, na žánr, velmi pěkných 70 % ()

Maximilianus

Prvá polovica ma moc nebavila, práve naopak, skôr ma iritovala Enola Holmes a to, ako sa snaží byť vtipná a všetko. Druhá, detektívnejšia a napínavejšia, polovica bola naopak celkom fajn. Som rád, že tu bol viac Sherlock a iné Sherlockovi blízke postavy, a celé to pôsobilo ucelenejšie. 6,2/10. ()

ER

V podstatě jako první film, možná o něco sympatičtější, protože tu hraje, až na pár výjimek, věčný záporák Thewlis (od Dračího srdce patří mezi mé oblíbené herce). A story kolem pravdivé historické události neurazí. ()

Withree

Druhá Enola nabídne to samé co první díl. Silnou feministickou linku, solidní první polovinu a velmi messy finiš. Millie je v pohodě, ale na menším prostoru ji Cavillův Sherlock zastíní. Za mě je dost škoda, že jsou tvůrci nuceni používat Sherlocka ke zvýšení popularity, ale zajímavější spolupráce by mohla být mezi Enolou a Mycroftem. Vzhledem k rozplétající se zápletce. Na Netflix samozřejmě o 15 minut delší než je záhodno. Naštěstí ale stravitelnější. ()

Likan7

Možná o chlup stravitelnější než jednička. Jen ta totálně přepálená stopáž tomu hodně ubližuje. Prostříhat 30 minut, vynechat čtvrtou stěnu a bylo by to lepší. MBB tu pasuje (a to jí nemám rád) a Cavill tu je tak akorát. Poslední třetinu jsem měl ale co dělat dokoukat do konce. ()

bearmeedek

Mám pocit, že dvojka byla lepší než jednička. Působilo to více jako kriminálka a méně dětsky. Vizuál kvalitní a slušně kostýmní. ()

arkie

Vyprava a pribeh nie je az tak zla, dokonca aj urcite hypersebavedomie hlavnej hrdinky sa da zniest, ale co je extrmne divne, je napasovanie sucasnych hodnoty do viktorianskeho Anglicka. Nezletile nevzdelane dievca hovoriaca divadelnou recou v komplikovanych vetach je divna, symptomy tyfusu su uplne ine a co ma hned od prveho dielu uplne odradilo od dalsieho pozerania bola az katastrofalna neznalost spolocenskej etikety hlavnej hrdinky. Mozno sa to vyvijalo aj nejako lepsie neskor, ale mam na zozname slubnejsie veci, tak som to odlozil bokom. ()

rublik05

Snímek Enola Holmes 2 je v mnoha ohledech víceméně stejný, jako jeho předchůdce. Film je opět velmi dobře natočený, má pěkný vizuál, příjemnou dobovou atmosféru a slušnou hudbu. Postavy jsou opět sympatické a dobře zahrané, Millie Bobby Brown i Henry Cavill jsou opět perfektní, chemie mezi nimi funguje na výbornou, potěšila mě i přítomnost mé oblíbené Heleny Bonham Carter. Příběh mě tentokrát bavil o něco víc, více se do něj zapojil i pan bratr Sherlock, jako celek působil smysluplněji a poutavěji, zvykl jsem si už i na vysokou míru feminismu, byť je to občas až přehnané. Na čtyři hvězdy to sice pořád není, nicméně uznávám, že se dvojka opět povedla. 6/10. ()

mira.l

První díl jsem viděl asi 3/4 roku zpátky, no matně si to vybavuju a tohle byla podobná blbina jako jednička, žádná velká filmařina, ale už jenom třeba pro kostýmy se na to kouká celkem pěkně. Jednou ovšem stačí, reprízy netřeba. ()

Mkartaylas56

Vlastně velmi podobný zážitek, jako po dokoukání prvního dílu. Pro svou cílovku je Enola naprosto ideální zábavou a pro všechny ostatní jde minimálně o průměrnou či lehounce nadprůměrnou detektivku, která je dostatečně dobře napsaná, má ucházející tempo a sympatické hlavní představitele, kde za mě paradoxně nehraje prim samotná Enola/Millie (je fajn, ale taky je hlavním zdrojem té "dětské" zábavy, což jsem ne vždy snášel), nýbrž Henry Cavill a jeho Sherlock, který tu má významnější roli, než v jedničce a řekl bych, že i samotnému filmu to velmi prospívá. Závěrem bych druhé Enole dal takovou lehce nadprůměrnou známku, oproti jiným podobně laděným filmům pro mladší cílovku byla schopna, hlavně skrze "sherlockovské propriety", držet moji pozornost a pokud se vám alespoň trochu líbil první díl, tak dvojce můžete dát v klidu šanci. ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)