Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (CinemArt SK)

Johny M.

Hru jsem nikdy nehrál tudíž žádnej vztah k postavě nemám, naopak jistý antipatie vůči knírům mu ubírají body, který nenažene ani humorem, ani animací. Hodně slabý 3* ()

Kingjiri

Mám menší pochybnosti o cílení videoherní adaptace z 80./90. let na nejmenší publikum. Dovedu si totiž představit poněkud odvážnější pojetí ve stylu Lego příběhu, který by cílilo na dnes už dospělý bývalý hráče Super Maria. Takovou adaptaci bych si určitě užil mnohem víc i já, jakožto člověk herní předlohou nepolíbenej (u nás jelo v devadesátkách jenom PCčko). Pro fanoušky herní série se určitě párkrát podařilo zabrnkat na nostalgickou strunu, ale určitě to mohlo být lepší. Já si teda moh užít maximálně scény, který byly zamýšlený pro pobavení všech diváků. A těch povedenějších teda zase tolik nebylo. Vcelku dlouho trvalo než se děj pořádně rozjel a leccos zachránilo akční finále, ale jinak jsem se převážně nudil. Postavy byly vesměs nezajímavý a když už se objevila nějaká fakt zábavná, nedostala téměř žádnej prostor (depresivní hvězdička v žaláři). Na víc jak dvě silnější hvězdy takováhle infantilní podivaná u mě fakt nedosáhne. ()

Torgal

Tvorcovia pri tvorbe tohto filmu nenechali nič na náhodu a išli podľa manuálu ako vytvoriť rodinný hit krok po kroku. Pre fanúšikov hry tu rozsiali množstvo známych postáv, prvkov a easter eggov, ale natočenie filmu prístupného pre všetkých bolo neustále prioritou. Rozhodne sa im to podarilo - úprimne neviem ako by sa toto zadanie dalo spracovať lepšie. Problém je, že mi vďaka tomu z filmu neostalo nič trvácnejšie, niečo na čo by sa dalo spomínať. Áno, hviezdička posadnutá smrťou a Bowserova pieseň zaujali, no sú to len záblesky v mori rutiny. Za mňa teda, jednoduchý a predvídateľný animák za pohodových 6+/10 ()

geek.ondra

I přes obrovský hype a explozi v box office je to podle mě pořád klasický ilumination film. Vizuálně nádherný a oslňující ale dějové nezajímavý, nevynalézavý a v tomhle případě i neskutečně přímočarý. Musím uznat že ve výsledku je to přijatelný kinozážitek i obstojná zábava a narozdíl od Mimoňů mě z toho nebolela hlava. Žádná bomba to ale rozhodně není... 6/10 ()

Aleix

Komentáře typu předvídatelný děj ,jednoduché atd... tak sestry Wachowské asi neměly čas na sepsání scénáře pro náročné...nebo nevím co by jste chtěli v animaci především pro děti. ()

Nemmonn

MAMMA MIA. Jako animák je to jeden z těch nejlepších a to hlavně díky vizuálu nebo světu, který za chvílí vyústí v samotný universe a jako velká série filmů s hromadou spin-offů s mraky peněz na kontě. Příběh je tu klasika aneb záchrana světa a ostatních. Scénář je tu sice malinko předvídatelný a jednoduchý, ikdyž se snaží a občas se povede. Pro děcka jako stvořený a jako rychlé akční dobrodrůžo perfektní. 8/10 ()

E lan

Povedené filmové provedení! Animák jak má být. A když člověk s dětmi hraje sem tam to Nintendo, tak pak se film líbí ještě o kousek víc. ()

TheRay97

Občas se na mě lidi dívají divně, když jim řeknu, že je mi osmnáct; a u rákosníků po mně neustále chtějí občanku, i když už jsem tam byla nejmíň milionkrát. A zjišťuju, že všichni mají částečně pravdu, když si myslí, že jsem mladší než ve skutečnosti jsem. Mentálně se většinu času pohybuju o deset let zpátky. Narážím v tomto případě i na animáky, protože animáci jsou super! U Maria mě ale zklamalo to, že jsem neviděla žádný důvod ani "poselství", proč tohle bylo natočeno. Dva bráchové se ocitnou v jiných světech a jeden z těch světů chce ovládnout ty ostatní. A stejně jako u všech animáků, konec dobrý, všechno dobré. Kdyby tvůrci vynechali zbytečné scénky, trval by snímek o polovinu méně. Tím však nechci říct, že film je špatný, to vůbec. Koukatelný je a občas se člověk i zasměje. Že by to bylo veledílo? To už bych netvrdila. (Na prosbu kamaráda sdílím větu: Větší Peachovinu jsem neviděla.) ()

Nix

Jakožto fanda her jsem se celkem na tento film těšil. Co musím pochválit, tak je krásná barevná grafika. Opravdu je to hezky udělaný, Mario s Luigim jsou zábavní stejně tak jak ve hrách a celkově to má takový hezký šmrnc. Jenže chvíli trvá než se film rozjede, má tam trochu hluchý místo, které trošku brzdí dynamiku. Ale jakmile dojde na skákání, ježdění, Donky Konga a další, tak jsem se bavil. Příběh je klasicky jednoduchý, ale u takového filmu si myslím, že to nemělo smysl nějak komplikovat. Za mne je to vcelku zábava, ale obávám se, že podruhý už to vidět nemusím. Pobavil jsem se, ale že by mne to uchvátilo to nikoli, ale na jedno podívání je to dobrá zábava, která neurazí. ()

Bezda22

Letos jsem oslavil 32. narozeniny. Super Maria si pamatuju z útlýho dětství, kdy celá rodina hrála videohry na kazetky na televizi, která měla asi 8 barev a byl tam Mario. No, já nezahálel a jal se Maria hrát taky, bylo mi asi 6 nebo 7 let. A nějakým způsobem mě Mario celej život provází a považuju ho za jeden z fanouškovskejch kultů. Tak k filmu... Pěkná animace, který jednoduchej až prvoplánovej příběh moc nepomáhá. Ale tomu jednoduchýmu příběhu hodně pomáhá jeho dýlka, respektive kratší stopáž... ať je myšlenka přesná. Je škoda, že když už se povedlo vytvořit tak krásnej svět Super Maria, kde byl snad odkaz úplně na všechno z her, tak to i přes veškerou pamětnickou nostalgii byla taková jednohubka. Vím, že to kino plný prcků vědělo prd o tom, co tam člověk jako já zažívá. Možná v tom poloplným sále bylo pár tatínků, který věděli o co jakože jde a zažívali taky nostalgii jako já. Děti se podle reakcí bavili dobře. I naše malá si to s nadšením užívala. Já už si to užíval míň. Když vezmu příběh (ten mě nezklamal, spíš splnil očekávání a nepřekvapil), kterej skvěle doplňuje moc hezká animace a zachraňuje stopáž, která není přehnaně dlouhá a nesnaží se uvařit z hovna zlato. Takže vlastně jediný, co mi chybí, tak je nějaká "duše" toho filmu. Tady je všechno tak strojově doladěný, že to na mě absolutně nedejchlo nic, co by vyvolalo nějakej výraznější pocit. Což vlastně dělí tyhle herní bráchy od vyššího hodnocení. 75% ()

Mini_X

Konečně herní filmové adaptace začínají být mnohem lepší, než kdysi bývali. A jsem rád, že filmová adaptace jedné z nejznámější videoherní postavy se dočkala dobré filmové adaptace. Tenhle filmový Mario má všechno co by měla mít každá herní filmová adaptace. Naše známá dvojka bratrů má dost dobrý začátek a hodně mě bavilo sledovat těch prvních 15 minut. Samotný svět, který všichni známe z her vypadá hodně dobře, také tomu pomohla animace, která je mnohem lepší, než v jiných Illumination filmech. Také jsem rád, že postavy se tu nechávají stejně, jako ve hrách a kvůli tomu je snímek více zajímaví. Ale čekal jsem od toho více, hlavně kvůli tomu hypu okolo filmu, ale na druhou stranu to udělalo studio Illumination, které nikdy se nesnaží jít nějakou zajímavou cestou (to neznamená, že snímek je špatný, ale trochu ten příběh mohli okořenit). I když teď to mohlo působit, že se mi snímek nelíbí, tak podle mě má všechno co by měla mít herní adaptace, jenom mohli okořenit ten příběh trochu. 6,5/10 ()

Sheldor93

Žadný složitý děj. Bowser se zamiloval a chce se s princeznou Peach oženit. Vtipné duo Maria a bráchy Luigiho. Bavil sem se. Krásně se na to kouká. Byl bych radši viděl originál, ale jelikož je to animák tak mi dabing ve finále tolik nevadil. Hodnotím lepší 3. ()

Mkartaylas56

Svižná a dobrodružná jízda, která z mého pohledu svou nápaditostí a množstvím odkazů potěší veškeré herní fandy, avšak stále je třeba k ní přistupovat tak, že jde o produkt studia Ilumination a tím pádem jde o animák zaměřený výrazným způsobem na děti. Oproti Mimoňům a dalším je tu ale právě ta velká nálož gagů, oblíbený herní "universe" plný známých postav, velmi povedený původní dabing a tempo natolik zběsilé, že vám film velmi rychle uteče a i pro nezasvěceného diváka tak půjde o stravitelný kousek. Za mě fajn záležitost, i když z části nejsem ideální cílovka, a snad se alespoň podobně povedou i další díly, které po obrovských tržbách dozajista přijdou. ()

wixet

Myslím, že se na animáky dokážu dívat dětskýma očima. Ale až tak malýma asi zase ne. Byl jsem v kině na Příběhu hraček 3, Wall-E, Myši patří do nebe, atd. Sám. A po každé se v kině kousek mého dětského já dokonale bavilo. Ta fantazie, kterou ty filmy čiší...prostě super. Mé dospělé já bylo též ukojeno tím, že děj dávál nějaký smysl a měl vždy pro děti nějaké poselství. Mario mě však obrovsky zklamal. Nejen, že nemá nic z výše uvedeného, ale je to mimo to jen vizuálně generická, bezduchá přehlídka nikdy nekončící nelogické akce a bohužel i agrese (a to píšu jako milovník Toma & Jerryho). Ostatní to omlouvají cílovkou na nejmenší. No...já vám nevím. Pro dospělé v tom jsou nějaké odkazy na hry, pro děti přehnaná barevnost a akce. Tupá akce. To podle mě nestačí. Ze stejného důvodu jsem nikdy neměl rád Madagaskar. Beru to jako extrémně promarněnou šanci, která ale díky naprosto ojedinělé participaci Nintenda a nepochopitelně kladnému hodnocení bude zaručeně mít (nejspíše ještě stupidnější) pokračování...   No a ja si od teď budu na Matta Fogela dávat velký pozor... ()

ForGump

Příjemná velice barevná poťouchlá adaptace bideohry, kterou zná snad každý, který se narodil v 90. letech, nicméně žádná nostalgie mě nepolila. SuperMario Bros. ve filmu jsou tak v konvencích dnešních animovaných filmů a blockbusterů obecně, že nedávají ani důvod. Je to velké, je to výbušné a je to mnohdy dost silly, ale furt vás to, tedy mě to neuráželo. Byla to příjemná jednohubka, ale nedávno jsem viděl poprvé Raubíře Ralfa a ten mi nějak přišel lepší a stylovější.. prostě u studia Ilummination jako obvykle, solidní a příjemné ale stále o ten krok pozadu za Disneym/Pixarem. Ale je naprosto jasné, že ti nejmenší si želvičky, opičáky a houbičky užijí o dost více o tom žádná. 60% ()

Recenzon

No nevim. Je mi jasné, že tenhle film je hlavně pro malé bačkory, ale mohlo to být trošku vážnější. Od filmu jsem absolutně nic nečekal. Úvod Donkey Konga otřesný a trapný tak moc, že jsem to chtěl vypnout. Jako pozitivní beru animaci a Jacka Blacka. ()

RAFT

Pěkný animák Super Mario Bros ve filmu .Asi sem moc starej ale,pamatuji si jak jsem maria pařil na herní konzoli do tv to byli časy.Ale ,tedka k animáku .Film je skvěle udělanej,vše nádherně  odsejpá,nic ve filmu nechybí .Pokračování sem pro všemi deseti.Za mě 80% ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria