Keď bol Chlapec (Dev Patel) veľmi malý, matka mu rozprávala legendu o bájnom opičom kráľovi Hanumanovi, ktorý pomáhal bezmocným, utláčaným a ukrivdeným. Potom priamo pred jeho očami jeho matku zavraždia tí, ktorí majú moc, a chlapec pochopí, že žiadny Hanuman neexistuje. Možno preto,  už ako dospelý nosí opičiu masku a zúčastňuje sa na nelegálnych zápasoch, kde ho populárnejší zápasníci mlátia do krvi. V najtemnejších uličkách mesta hľadá spôsob, ako sa dostať k “tým hore”, k tým, ktorí mu pred rokmi tak osudovo ublížili. Keď ich  konečne nájde, premení sa na hrozivý a desivý nástroj pomsty, ktorý ho má zbaviť všetkých tieňov minulosti. Dokáže to sám? A čo sa s ním stane, keď sa dostane na koniec tejto smrťou lemovanej cesty? (Cinemart SK)

Clark_Kent

Z ryzí upřímnosti, mohu povědět, že Patelova chuť se nějakým způsobem vyrovnat Johnu Wickovi je spíš zabředlejšího rázu. Celkově dost nezáživný a poměrně dost vyčpělý snímek. Nedozrálost. ()

pushover

Tyhle vysokorychlosně stříhaný akčňárny mě po čase začnou iritovat, proto jsem nikdy nedokoukal Johna Wicka a tohle jen s vypětím sil. ()

johnsnow

Parádna žranica, ktorá síce nie je až tak akčná akoby človek čakal, ale kurňa keď už na akciu dôjde je na čo pozerať. Zápasy v ringu sú síce slabšie ale inak či kontaktné bitky na hajzly, či s policajtami v aute, či 1 by 1 súboj so sekerou či záverečná vykilovačka majú grády a drsnosť. Dokonca aj LGBTQ+ vsuvka je celkom dobre zapasovaná, akurát tie mystické prvky a to vdýchnutie koreňa stromu už bolo trošku moc, ale inak naozaj spokojnosť a keďže Patel jasne "kopčí" Wicka, tak ho tu aj priamo spomenie. ()

magu

Čakal som 3,14čovinu a dostal som ešte väčšiu 3,14čovinu. Nechajte si tie hnusné indické sračky tam na tom preľudnenom poloostrove. Kým doteraz patrila India medzi dve krajiny, kam nechcem nikdy cestovať, tak teraz ma tam už nikdy nikto nedostane. Hnus, špina, bordel, tetované myši. Fuj!!! No a teraz idem do Penny, videl som v letáku zlacnenú ryžu. Kúpim si vrecko a budem doň mlátiť, kým sa zo mňa (a samozrejme aj z mojej rodiny) nestane kunkfu, tejkvondo, karate a ešte neviem aký super bojovník. A samozrejme na koniec sa nezabudnem pomodliť a poďakovať tomu môjmu Bohu, ako perfektne mi pomohol pozabíjať všetkých, ktorých nemám rád. Jedna hviezda za pár podarených zabití a perfektné prevtelenie Romana S. (aka Bíny) do Pitobashiho Tripathyho. ()

XXXXXXXX

Wick kdyby ho natočili v indii a prošpikovali kulturními a náboženskými odkazy. Závěrečná půlhodinka gore byla docela bezkonkurenční. ()

kubas369

7.5/10. Těžký oříšek. Audiovizuálně vymazlený, ale také těžce stereotypní snímek o pomstě. Dev Patel na obouch pozicích ze sebe mačká maximum ale na to aby zboural strop to není. Příslib do budoucnosti je ale jasný. ()

Solverino

První dvě třetiny naprosto bombastické - perfektní choreografie, obraz, zvuk i střih, vynikající hudba. Příjemné osvěžení tohoto žánru, v novém kabátku z Indie. Perfektní Patel, klobouk dolů! Poslední třetina mi přišla slabší, i po hudební stránce, škoda. Ale celkově velmi silných 90%. Velmi doporučuji, v kině je to pecka! ()

Fungore

Reálnější, osudovější a zajímavější než John Wick, i když to srovnávání s Wickem nemám moc rád. Každý ví, že režírovat film a zároveň si střihnout hlavní roli, je velmi těžká a nevděčná úloha. Dev Patel se se svým režijním debutem popral na výbornou, i přes všechny ty problémy, které natáčení postihlo - v jednu chvíli dokonce musel vytáhnout mobilní telefon a nahrávat na něj, protože z nějakého důvodu nebyla po ruce aparatura. A na filmu to není vůbec poznat. Sledujeme zde přerod prostého člověka v bestii, která si jde pro pomstu. Monkey Man má větší motivaci pro to, co dělá, než zmiňovaný John Wick. Začátek je komornější, ale zajímavý (hlavně díky neokoukanému prostředí). Jakmile se ale opravdu stane Monkey Manem, nastává brutální akční jízda, která si nebere servítky. Dev Patel je sympaťák a jeho snímek si mě jednoduše získal. Choreografie soubojů se řadí mezi top akční elitu. Jediné menší minus vidím v hlavním záporákovi, který je typický fanatik, ale nepůsobí jako nějaká obrovská hrozba. To je ale jen jedna menší výtka. Finální řežba je vrcholem filmu. Rád tomu dám plný počet, protože na režijní debut je to vynikající práce, která dokáže chytit za srdce. Snaha je tam opravdu vidět, vizuálně podmanivé dílo. Víc takových! ()

Mamlas odpad!

Myslel jsem chvíli, že omylen koukám na nějaký ten Bollywood. Kvalita i casting mě popletly. Musel jsem se ujistit a fakt - USA a Kanada. Každopádně je k nevíře, co jde dnes stále ještě vyprodukovat. Nebavilo mě to od prvního záběru až do konce, tedy do 24. minuty, kam jsem se se sebezapřením doklikal, než jsem to dostatečně znechucen vypnul. ⬇️ 1% ()

Picoun7

Tady se ten zmiňovaný John Wick à la Indie, prostě nekonal… Za žádný průšvih to však rozhodně nepovažuji, avšak dále pospojuji písmenka v řadě za sebou tak, že ve výsledku nebudou vlastnit kladný náboj. Takže, člověk se tu musí prokousat depresivní, chaotickou, nepřehlednou a ke mně tolik nehovořící první hodinkou, nejspíš tam byl záměr toho, vytvořit si, či předpřipravit divákovi úrodnou půdu, do které pak zasít semínko velkolepého závěru. Jenže to je, nejen z mého pohledu, ale i z pohledu kvality jako takové, prostě málo. Prakticky po celou dobu filmu jsem jednoduše toužil po jediné věci a to jest byla ta, aby si zdejší strůjce pomsty, či chcete-li “milionář z chatrče”, nasadil masku primáta a vlétl mezi zkorumpovanou smetánku zazobaných indických pohlavárů. Což jsem vlastně nakonec i dostal, ale má otázka zní, musela ta cesta vést přes ten neorganicky zpracovaný a divně pojatý paskvil, který byl mému zrakovému vjemu podán?! Chápu, jiný kraj, jiný mrav. A ano, mé očekávání bylo výš než jen karambolicky podaný přerod v “madrfakin” vypínače. Dalo by se to snadno shrnout takto -> opičák dostává na prdel, opičák nosí drinky, opičák dostává na prdel, opičák znovu nosí drinky a ampulky kvalitního “matra” pouze pro vyvolené, pak opičák špetku zatrénuje a všechno povypíná… Nýbrž, i tak je to vcelku povedený premiérový počin tohoto milovníka kinematografické tvorby, musím však být striktní a určité věci prostě a sprostě pomluvit, což už, že? 66% ()

Kebabkony

Mnohem živelnější a surovější verze Johna Wicka ze kterého si i film dělá prdel. Dev Patel odvetl neskutečnou práci a jde to vidět. Finální akční sekvence okořeněná klasickou indickou hudbou a metalem, dodávala scénám ty pravý koule. Flashbacky, který nám vysvětlují celou zápletkou jsou občas chaotické nebo jsou tu až moc. Stačilo to ukázat dvakrát a ne každou minutu. Jinak fakt poctivá řežba v Indii. Plus ta naháněčka v tuk tuku byla boží. 7,5/10 ()

mark9th

Fights are good. Some of them. Story is way too predictable with all those boring flashbacks. Monkey man is trying to be a movie with real consequences for the main character, but there is way too fantasy in it for me. If they would just keep it more on a serious side without all that religious crap and fairytales it could be next John Wick from India. But honestly, it's just a next mediocre rip-off. ()

adamix

X-tá variácia na populárnu Stahelskiho sériu, tentoraz rozťahanejšia a k akcii sa dostaneme až po dlhšom čase. Akčné scény sú dobré, avšak je ich pomenej a v iných aj menej nápadnejších filmoch je premakanejšia. Dev Patel sa vytrénoval, ale toho nezastaviteľného akčného hrdinu bažiacom po krvavej pomste som mu mal problém uveriť. Očakával som viac, ale trailer, nadšene pozitívne reakcie aj s pekným plagátom, boli tentoraz zavádzajúce až prehnané. ()

Blenny

Dějově je to tak strašně neoriginální, že si říkám, proč tohle vůbec bylo vůbec nutný natočit. Nicméně natočený je to tak skvěle, že by byla škoda, kdyby to nevzniklo. Paradox, budiž. Prostředí Indie tomu dodává šmrnc a Patel, kterej je mimo Milionáře dost strašnej a nekouktelnej, protože bolywoodsky strašně přehrává, tady podává na něj tak umírněný výkon, že je na něj radost pohledět. Těšil jsem se na to moc, takže nakonec mírné zklamání, ale za slabší čtyři by to bylo. Viděno doma. V kině by to bylo větší žraso. ()

KojtusVojtus

Fajnový příběh o pomstě, kterou zde vykonává milionář z chatrče ve stylu Johna Wicka. Jedná se o klasický revange story bez přidané hodnoty. Správný požitek z filmu vám ale zajistí brutálně sexy kamera, zvuk a dravý střih. Akční scény byly napínavé a dobře koukatelné. Celkové estetice filmu pomáhá indické zasazení a práce s barvami. Jakožto režijní debut Deva Patela je to více než dobrá práce. ()

W.Goldfinch

Kde se to v tom milionáři z chatrče vzalo? Dev Patel z pozice režiséra, scénáristy, producenta a hlavního protagonisty servíruje zatraceně sebevědomý debut z prostředí exotické Indie. Ničím objevnou revenge story ozvláštňuje vymazleným vizuálem, živelnou akcí a pořádnou dávkou mystiky. Ne, tohle není indický John Wick, akce tady není cool a rozhodně není nonstop. Mimo krátké bitky z ringu jsou ve filmu dvě delší akční pasáže a každá rána, která v nich padne (či každé kousnutí do obličeje) zatraceně bolí. Přeji filmu úspěch a už teď se těším, co nám tenhle Indo-anglický šikula předvede příště. ()

Fin_429

Na první pohled akční blbinka jednoduše zaměnitelná s Johnem Wickem, ovšem jakmile se podíváte blíž zjistíte, že má příběh celkem hutný a silný. Protagonistův příběh je sice chaoticky odvyprávěný, ale působí a divák si ho jak zapamatuje, tak nad ním bude reflektovat po zbytek dne (potažmo noci, jelikož jsem z kina odcházel o půl noci). Přestože si ho lidi považují za druhého Johna Wicka, není to pravda, a to právě protože John Wick má nulovou motivaci, příběh a jakési kouzlo, čím by se odlišil. Monkey man má hloubku, nejedná se o čirou akci a když už tam je, je opodstatnělá a posune charakter dále. Jediný mínus celého snímku je ale právě akce, která je tak zvláštně až špatně nastříhaná, že jsem občas ani nevěděl, co se v daný moment děje. Vlastně celkový dojem z filmu ničí hlavně ta kamera. Jinak se jedná o velice skvělý Akční film, který přesně věděl co chtěl sdělit a jak. ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (viac)