Vstupenka do raja

• Česko Vstupenka do ráje (viac)

Keď vám dcéra, ktorá trávi prázdniny na Bali, oznámi, že sa tam zamilovala a bude sa vydávať, pravdepodobne skočíte na prvé lietadlo a poletíte jej to vyhovoriť. Presne to sa stalo Georgovi Clooneymu a Julii Roberts v úlohách šokovaných rodičov, ktorí sa rozhodnú zachrániť svoju dcéru Lily pred následkami letnej lásky. V tomto smere majú bohaté vlastné skúsenosti. Pred devätnástimi rokmi sa po podobnom vzplanutí vzali, pred štrnástimi rokmi pochopili, že to nebol dobrý nápad a tak ukončili krátke dobrodružné spolunažívanie rozvodom. Odvtedy sa snažia jeden druhému vyhýbať, ako sa len dá. Vedia, že každé ich stretnutie skončí hlasnou hádkou. Teraz však vyhlásili dočasné prímerie, aby vyslobodili svoju dcéru „z pazúrov“ chytrého, pekného a podnikavého domorodca, ktorý sa živí pestovaním a predajom morských rias. V príprave rafinovaných pascí, ktoré majú ich dcére zložiť ružové okuliare, sú síce veľmi dobrí, žiadna z nich však neklapne tak, ako naplánovali. Čo je však horšie, kulisy morského raja začínajú prebúdzať spomienky na krajšiu časť ich spoločnej minulosti. A aj keď sa bránia zubami nechtami, nebezpečenstvo, že do toho znova spadnú, doslova visí vo vzduchu. Táto záchranná operácia sa skrátka vyvíja úplne nečakane. (CinemArt SK)

filipvrbik

Stašně předvídatelná komedie se skvělými herci a v nádherném prostředí. Jediné, co ji odlišuje od milionů podobných,  je to, že jsou tu vlatně dva romantické příběhy, ale tím to hasne a ani mě nenapadá, co víc psát - super výkony, občas dobrý vtip v tuctové romanťárně...50% ()

mira007

Velký návrat Julie Roberts, která s Clooneyem hraje bývalé manžele, kteří se spojí, aby zabránili svatbě své dcery s několikadenní známostí na dovolené na Bali.  Jako klasická americká komedie to je sympatická oddechovka a pokud někdo pamatuje tu dvojku jako megahvězdy v nejlepších letech, tak to pro něj bude mít bonus nostalgie, včetně devadesátkové muziky. ()

TheSpearCZ

Tenhle film potvrzuje pravidlo, že je dobré si jednou za čas pustit pohodovku a vypnout u ní, čímž tenhle film rozhodně je, a pak také fakt, že George Clooney má i s těmi všemi šedinami stále neskutečný frajerský charisma. A jako poslední je nutno zmínit, že Bali je slušnej ráj na zemi. Čisté 3* ()

nonick1

Spíše než vskutku nezáživná romantická „komedie“, sázící na Clooneyho kukuč a dlouhé nohy stárnoucí Julie Robertsové, jsou to takové exotické cyklotoulky, propagující exkluzívní tropický resort a bůhvíproč vydávající australské ostrovy za Bali. Přestože si to tam celý štáb určitě užil, vydá to s bídou na jednu hvězdu za kameru. ()

Endavour

Byť se jedná o film zaměřený pro něžné pohlaví, s Juliou Roberts a Georgem Clooneym jsem se bavil. Příjemně prostředí rajského Bali doplněný směsicí humoru těchto dvou ikon. Pro mě pohodička. :) ()

Bozvav

V podstatě banální příběh uprostřed nádherných exteriérů na Bali. Příběh, jemuž jako rodič čertvě dospělé dcery, která má v kapse čertvý diplom a vyráží do víru života rozumím. Díky vynikající ústřední dvojici Julia a George, kteří si fakt sedli a rozehráli herecký koncert ala Vivaldi se z veskrze průměrné, romantické komedie stal lahodný zákusek, na nějž se ráda někdy znova podívám. Zejména Clooney se fakt vycajchnoval. Ostatní ušli. Za mne spokojených 75%. ()

BOURQUE

Spíš old schoolová romanťárna v trochu modernejších šiat, kde všetky pozornosti (neprekvapujúco) berie duo Julia Roberts / George Clooney. Ich spoločné scény, najmä tie štipľavé poznámky sú viac-menej jediným zdrojom komickejších situácií. Z hľadiska scenáru neprekvapí, z hľadiska prostredia, kde sa film odohráva, (aj keď to nie sú Bali) očaruje. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

TostTom

Milá romantická komedie, která sice nepřichází s něčím novým, ale rozhodně neurazí a dle mě stojí za to ji vidět. Už dávno rozvedení manželé přijíždí na Bali rozmluvit dceři svatbu, což se jim vlastně nepovede a jejich dcera Lily se i přes nějaké potíže a prvotní neshody s rodiči nakonec šťastně vdá, i když co jiného by se dalo čekat od romantické komedie s takovou zápletku, špatně či jinak to snad ani dopadnout nemohlo. Každopádně prostředí bylo velmi pěkné, příběh takový klasický, avšak vcelku dobře zpracovaný. George Clooney mě ve své roli bavil a myslím si že ji zahrál vpohodě, takže já jsem spokojený. Příjemná a pohodová romanťárna na odlehčenou. ()

Rathalos

Este dobre,ze som nedal na tunajsie negativne komentare,mne sa tento film velmi pacil,odohrava sa to v nadhernom prostredi,je to vtipne,mile,pohodove,romanticke i pekne,Julia Roberts a George Clooney boli skveli,tie ich hadky boli cool,ako par k sebe sedeli,no a na konci som mal usmev od ucha k uchu,cize nie je co riesit...:⁠-⁠) ()

Evander

Celkem běžná romantická komedie, na které je vyjímečné pouze zasazení celého filmu do krásného prostředí indonéského ostrova Bali. ()

MickeyStuma

Romantická komedie v poněkud jiném ražení, čímž se konečně roztrhnul stereotyp romanticky smýšlejících filmů. Letní prostředí orientu tomu všemu dává nezaměnitelné kouzlo pohody, přátelství a hlavně té lásky. Snímek tak vytváří dvě hodiny iluze odpočinku a útěku z každodenního pracovního života. Co se týče turistiky právě do orientálních prostředí, to zrovna novinka žádná není. Takovýchto snímků už poměrně vzniklo více než dost, ale ne s příběhem o úmyslu dvou rozvedených bručounů překazit své šťastné dceři svatbu. Romantická šablona je ale zachována, takže pro někoho může být závěr celé této etudy snad i předvídatelný. Dvojici tentokrát vytvořili Julia Roberts a George Clooney a byla to trefa do černého, Tihle dva celý koncept příběhu hodně pozvedli. Vzájemně se dobře doplňují a viditelně je místy až groteskní šaškárny vyloženě baví. Snímek tedy s hvězdnou dvojicí v ničem netlačí na pilu a naopak všemu dává prostor náležitému vyniknutí. O bláznivou komedii sice nejde, i když některé scény mohou tak vypadat, avšak úsměvných situací je přítomno více než dost. Jestli tohle mladé diváky neosloví, tak ty starší určitě. ()

anitae

A já se tak těšila. Na Bali je to moc pěkné, Julia je velká sympaťanda, George taky. Ale jinak to bylo hodně dlouhých 104 minut o ničem. Jediný pozitivum žádná potetovaná individua. ()

radaza

Tenhle film je pouze hranou reklamou na Bali.  Julie Roberts pro mě s věkem ztratila kouzlo, mám pocit, že se do jejího herectví více promítá její já a to není příliš přitažlivé. George Clooney vždy do svých rolí promítal své já a to přineslo filmu třetí hvězdičku. Jinak příběh by potřeboval ukončení po 10 letech, kterak uštvaná dceruška s 5 dětmi reviduje své sny. ()

Razzor_82

"Proč si nechávat to dobré na později?" Příjemná romantická oddychovka v krásném prostředí Bali. Špetka vkusného humoru a sympatické obsazení.  Julia Roberts i George Clooney jsou těžce na pohodu. Škoda, že je příběh předvídatelný bez výraznějšího okamžiku. 6/10 ()

Kingjiri

Tohle bohužel pořádně nefungovalo ani v jedný žánrový rovině. Na komedii málo vtipný, přitom zábavnejch scének pramenících už třeba jenom z rozdílnejch kultur na straně nevěsty a ženicha nebo výrazně mladšího a naivního přítele Julie Roberts se dalo vymyslet spoustu. Romance taky moc nebylo a dramatičtější dějová linka se stárnoucíma bývalejma manželama, který si s příbývajícími léty a díky opětovnýmu setkání po dlouhý době leccos uvědomujou, se taky mohla zpracovat mnohem líp. Určitě byl prostor pro dramatičtější dějovou linku. Upřímně řečeno, kdyby hlavní role nebyly takhle hvězdně obsazený, projekci bych ani neabsolvoval. A i když jsem neměl žádný očekávání, tak musim s menšim zklamáním říct, že bych ani o nic nepřišel. Ačkoliv se jedná o šablonovitej romcom námět, měl i tak tenhle biják rozhodně na víc. A to už je co říct. Za tristně nevyužitej potenciál pouze dvě silnější hvězdy. ()

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

Julia Roberts a Jennifer Aniston si vymění těla

30.01.2023

Režisér povedené romantické komedie Palm Springs Max Barbakow našel svůj příští projekt. Letos se dočkáme jeho nové komedie Brothers s Joshem Brolinem, Brendanem Fraserem a Peterem Dinklagem, nově si… (viac)

George Clooney není na prodej

George Clooney není na prodej

04.12.2021

Hollywoodské hvězdy často více než na filmech vydělávají v reklamě - kolikrát jste v poslední době viděli George Clooneyho ve filmu a kolikrát jen pít Nespresso? Jedna firma ale zjistila, že slavnou… (viac)