S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

simi78

Film je to opravdu dobrý ale nevím proč je tak oblíbený. Tom Hanks mi nepřijde jako moc sympatický člověk, v této roli mi přijde že mu nejde o tu roli ale o ty peníze. To mi tento film trochu kazí. ()

Azrail

Citová vykrádačka, která si ale ani na nic jiného nehraje a s bezelstným úsměvem nám servíruje jeden srdcervoucí záběr za druhým. A je to zkrátka pekelně úsměvná podívaná s geniálním Tomem Hanksem v ústřední roli. Ovšem snímkům jako Zelená míle nebo Shawshank emocionálně nesahá ani po kotníky, alespoň tedy pro mě. 9/10. ()

Unka

Krásný, dojemný film s úžasným Tomem Hanksem a soundtrackem a několika dost podařenými vtípky. Přesto ovšem ne v mém Top 5. ()

Zdenda

Jasných 5*. Napodruhé už sem docenil dokonalost tohoto snínku. Jistě je to prvoplánový útok na city po americku, ale je neskrývaný a naprosto perfektní, bez jedinné chybky. ()

HanSolo

Jeden z nejlepších filmů v dějinách pojednávajícím o nepříliš chytrém chlapci (pak samozřejmě už i muži), který byl vlastně tak nějak u všeho, co se v 50.-80. letech odehrálo. Titulní roli naprosto bravurně ztvárnil Tom Hanks. I on má z valné části zásluhu na obrovských kvalitách tohoto filmu, protože dokáže skvěle zahrát vtipné i dramatické scény. Další herci jsou také velmi dobří, scénář dokonalý, režie také. Oscar za nejlepší film podle mého názoru ale nezasloužený (protože v tom roce vzniklo Vykoupení z věznice Shawshank). ()

Honsik

"přispěju k porážce komunistů tak, že budu hrát ping-pong"...já hraju ping-pong 2x tejdně, ale ty třešně se pořád držej. Vrtuli třešňovou na ně!!! ()

hull

Možná to z dnešního pohledu působí jako slaďárna, ale mně se líbí to srovnání "velkých" událostí USA vs. "malé" životní trampoty jednoho kluka Forresta a jeho nejlepčejší:) kamarádky Jenny. Unikátní je poselství, prostě jednoho jsem začal utíkat a pak už jsem běhal pořád. Když prostě nevíte co ze životem a máte potřebu běžet, dobrý způsob řešení je nebát se a vyrazit. A jaký to má smysl? Stejný jako život - žádný, ale pocit že jste běželi, když jste cítili, že máte, ten je naprosto jedinečný. ()

Prejza odpad!

Dementní film o jednom totálním dementovi. Prej to má bejt citlivý, prej to má bejt i vtipný. Všichni se z těhle imaginárních přitroublíků můžete posrat, ale až se jednou setkáte s takovým kriplem ve skutečnosti - a to třeba i na těchle stránkách - do smíchu vám asi nebude, nebo se bude maximálně jednat vo dost sarkastickej úšklebek, čemuž je tahle zblitka na hony vzdálená. A co se postiženejch tejče: Mengele byl v lecčems debilně iracionální, ale v jinech záležitostech se mu pragmatismus nedá upřít. ()

pepino

Překrásný příběh o jednom prosťáčkovi který se stane skoro národním hrdinou. Neuvěřitelně naivní ale tak nevinně až je to krásny. Miluju krevety :)) Nemá cenu se tu rozepisovat a hýřit superlativy když to přede mnou udělalo spoustu lidí. Film který musí chytit každého za srdce... ()

dreamflyer

Tak tenhle film má uplně všechno.........někdo by to moh brát až jako zápor,ale najde si v něm snad každej něco....prostě celek kterýmu nechybí vůbec nic a navíc je to film u kterýho snad každej člověk něco musí cítit....proste go forrest,go... ()

Prankster

No myslím, že není co dodat. Ten film je prostě úžasný a to strašně zvláštním způsobem. Závidím Gumpovi jeho pohled na svět. Takového člověka bych chtěl někdy potkat... Tenhle film je prostě pecka. ()

Pavel_Pan

Velmi chutné jídlo. Tvůrce nasypal do hrnce přiměřeně. Jen málokdy mu ujela ruka. A míchal s citem, málokdy s kalkulem. Díky vynikající kameře a hlavním protagonistům je statisticky ideální divák ochoten přehlédnout nepříliš originální exkurzy, občas velmi originálně pojaté, napříč dějinami středobodu světa a Rock and Rollu. ()

deep

tak tohle je pro mě film číslo jedna.vtipný i dojemný,úžasně natočený a dokonale zahraný,neobyčejný životní příběh jednoho "obyčejného" týpka z alabamy ()

Lumpus

Perfektní film,má smysl něco dodávat?? Asi je to že jsem zasnamenal zhruba dve chyby ve filmu: 1.utěk před výbuchem. 2.celkově přehnaně citové ()

PjotrN

Ikdyž trvá film téměř 2 a 1/2 hodiny, tak se i po několikátém shlédnutí nikdy nenudím a vychutnávám si herecký festival Toma Hankse a osudy, které ho v životě potkaly. Při sledování se u mě střídaly výbuchy smíchu s momenty, které mě braly za srdce. Nádhera. ()

Zai

Nevim co bych mel napsat k tomuhle filmu, ktery asi kazdy uz videl. Na Toma Hankse si nyni vzpomenu jen jako na Foresta:). Muzika byla taktez vynikajici a ostatni herci totez. Nevim co bych vytknul, 100% patri do TOP10 u me. ()

dawydx

Tenhle film má obrovskou výhodu...můžete ho vidět kdykoliv, kdekoliv a třeba tisíckrát, ale stejně nikdy neomrzí. To se mi u jiného filmu ještě nestalo. Krásný, lidský, sladký film. Možná až moc sladký...ale čas od času sladkosti neuškodí, že? ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)