S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

petaspur

Forrest si v klidu prochází dějinami a vůbec nevnímá to, jakým způsobem je mění. Důvodem jeho konání je Jennie - jediná osoba (kromě maminky), která ho měla ráda. Forrest nechápe rozdíl mezi mít rád a milovat a proto příležitostně provádí neuvěřitelné kousky. S nulovou inteligencí vystuduje vysokou školu, stane se mistrem světa v ping-pongu, válečným hrdinou nebo majitelem nějaké ovocnářské firmy. Taky se občas trochu proběhne od oceánu k oceánu, ale to jenom když jeho milovaná Jennie bez rozloučení odejde. Málokdy se vidí film, kde se emoce mění ve smích (i naopak) a přitom hraje tolik skvělé muziky. ()

hippyman

je těžké odpovědět na otázku "Který film je podle Tebe nejlepší?" ... pro mě je to film, na který si vzpomenu přinejmenším několikrát do roka, je to film, který mě nikdy neomrzí a mohl bych ho vidět zas a zase... je to film, který mě vtáhne a nepustí, který je emočně silný, který musí člověk určitě ještě vidět, než zemře... je to Forrest Gump. 101% ()

Stegr

90% - Forrest Gump je film, který vás jednoduše chytne za srdce hned od začátku a pustí ho až při závěrečných titulcích. Tom Hanks je génius a Forrest jeho životní role, Zemeckis je génius na druhou a Forrest jeho nejlepší film! To je tak vše, co jsem chtěl napsat, už i tak tady jen píšu skutečnosti, které stejně každý ví. Proč ale dávám "pouze" 90%? Forrest, i když si mě získal a přesvědčil, že je "pětihvězdičkový", není film, který bych musel vidět znovu a znovu. Zhlédl jsem ho dvakrát v rozmezí tak 10 let a stačilo mi to. Je to prostě jen příjemná, originální, parádně zahraná a natočená komedie... ()

Pilda17

Forreste zakopni!! Kéž by aspoň jednou zakopl, ale co si budeme nalhávat, Forrest Gump patří mezi filmovou špičku.. 10/10 = 100% ()

salahadin

Nevím, jestli je to genetická vada, nevhodná konstelace hvězd, psychosomatická diagnóza, (mo)mentální zaostalost, černá páska přes oči či nějaký jiný druh a podstata toho, proč jsem pravděpodobně viděl jiný film, než většina z csfd obyvatel. Až na ony výborné scény, kdy se ten (mo)mentálně zaostalý týpek nasáčkuje do kdejaké slavné události, je to film á la cukrová vata - tak sladký, až se mi vzpírá poslušnosti celý trávicí systém. "La Nausée", velebnosti. ..-.--.--....-.-.--...- "a to je tak všechno, co jsem vám chtěl o tomhle filmu říct." ()

Aky

Snímek Ameriky podaný fantastickou formou. Válečné konflikty, školství, armáda, podnikatelé, sport, všechno čím Amerika žije, vyprávěné s obdivuhodným nadhledem a humorem, který je jak ironický, tak laskavý. Pohádka a pravda současně předváděná prostřednictvím dokonalého Toma Hankse. I skvělý dabing pomáhá tomu, že film lze vidět znovu a znovu. ()

Rosaviva

Tak Forrest je prostě legenda. Úžasný a dojemný film o životě. Výborný příběh, scénář, kamera, herecké výkony. Toma Hankse jsem konečně začala mít ráda. U konce se prostě nikdy nemůžu udržet abych nebrečela. Run, Forrest, Run. 5* "Život je jako bonboniera, nikdy nevíš co ochutnáš." ()

Cappuccino

Popletený chlapík na ceste, ktorá sa kedykoľvek stočí do rôznych smerov. Tak nejak by som to opísal v skratke :-) Úžasný film, ktorému by som dal snáď aj šiestu hviezdu, keby tu taká možnosť bola. ()

Ruut

UPDATE 2018: Kolikrát jsem jen Forresta za svůj život viděl... poprvé před 20 lety, pak mě provázel střední školou a letos hned 2x znova na blu ray. je to fenomenální film. Sice ne tak ztřeštěný jako samotná kniha, ale prostě patří mezi 10 nejlepších filmů, co se kdy natočili. ()

Allien.9

Příběh o posťáčkovi z malého městečka kdesi v Alabamě, který změnil dějiny a ani si toho pořádně nevšiml? Po právu jeden z nejlépe hodnocených filmů vůbec.;-) ()

HAL

Dokonalý prototyp filmu který neurazí takřka nikoho.Fakt že to z něj dělá v davu hodnotících "nejlepší film všech dob" mi nicméně připadá poněkud smutný. Film bez hran, bez konfliktů, bez nudy a bez charisma. 8/10 ()

Satan

Prototyp amerického hrdiny, který se nachomýtnul ke všemu a nepotřeboval k tomu nijak závratně vysoké IQ. Naučil Elvise kroky, odhalil aféru Watergate, setkal se s JFK, Nixonem, mluvil před desítkami tisíc lidí, zúčastnil se nesmyslné války ve Vietnamu, prosadil se v lodním průmyslu, zajistil se na celý svůj život, reprezentoval Ameriku v ping pongu, běžel přes 3 roky jen tak, seděl v talk show vedle Johna Lennona a byl celý svůj život zamilovaný do Jenny a jako vzor měl svou mámu. Prosťáček Forrest a jeho naivní přístup k životu vás pohladí po duši, jakkoliv snímek vyznívá kýčovitě a poddajně. Tom Hanks je dechberoucí, hudba překrásná, kamera s efekty úžasné. Po všech stránkách komplexní snímek, který si nikdy nenechám ujít. Tento film je jako bonboniéra. I když chutná někdy přesládle, nelze odolat. Plakat, smát se, mít obavy. To je Forrest, Forrest Gump. [Přesná stopáž: 136 min] ()

mchnk

Forrest Gump a jeho dívka Jenny představují světu nejzásadnější období Americké historie...pro mě jeden z nejlepších amerických filmů vůbec, nádherná komedie i drama ve fantastické výpravě. ()

liskam

Film který dokáže každého odzbrojit svou inteligencí, hravostí, vážností a vtipem. Nádherné a nezapomenutelné. Za mě 100% ()

mzss1

Skvěle herecky zahrané, Tom Hanks opravdu hrát umí. Těch hereckých scén bylo od něj ve filmu dost. Perefektní příběh nám film nabízí, skvělou hudbu, nostalgii a tak dále. Stopáž je dlouhá, velkým problémem to není. Rozhodně jsem si z filmu odnesl velký zážitek. Plný počet nedám, něco k tomu chybělo, ale to je přeci detail. Hodnotím na 87% = **** ()

kingik

Copak vy nevidíte, jak je od začátku do konce film nepřiměřeně comicsově přehnaný, i když zřejmě úmyslně?! Jak Hanks celou dobu více či méně přehrává?! Nic proti režisérovi Robertu Zemeckisovi, který umí natočit kvalitní snímky, ale co měl znamenat tenhle podivný slepenec?! Třeba scéna, kdy Hanks běží a je stále více zarostlejší a vlasatější, je opravdu nesmyslná, anebo když si třese rukou s prezidentem a potkává jiné celebrity a následně bojuje ve Vietnamu. Moc by mě zajímalo, co se komu na tomto filmu tak líbí, když jde o směsici různých žánrů, které dohromady moc organický celek netvoří. Dabing Vladimíra Dlouhého raději zapomenout. Zemeckis by si měl pamatovat, že ne vždy víc znamená ještě víc. 60% ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)