S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Estemax

Účelové, a teda "útočné pasáže" presne podľa vzoru scenára "zasiahni ma". Forrest a veľkí muži USA - to už bolo priveľa, plus pár chybičiek skôr technického charakteru. No na strane druhej dejová línia logicky sa stupňujúca až do finále bez nervózneho menenia sedacej pozície a nádherná/é scéna/y so stromom a poihrávanie sa - iba okrajové - s ním ako symbolom. Ale najmä ideové posolstvo filmu, ako i herecký výkon Hanksa si odo mňa odnáša /takmer/ plný zásah. ()

Mr.Crowley

Můj nejoblíbenější film. Není co dodat, snad jen opětovně vyzdvihnout herecký výkon Toma Hankse a perfektní režiji Roberta Zemeckise. Dokonalé. Jeden z mála filmů, který mně dokáže spolehlivě rozbrečet. Pět (kdyby to šlo i víc) * ()

Orisi

Hodne nerad radim svoje nejoblibenejsi filmy/herecky/serialy atd do rady, protoze se malokdy dokazu rozhodnout, ktery je opravdu lepsi nez jiny, vetsinou je obdivuji vsechny. V pripade hercu tomu tak ale neni, tam Tom Hanks jednoznacne dominuje a ma velky naskok pred vsemi ostatnimi. Jednim z duvodu pro tohle je prave film Forrest Gump. Film od sveho vzniku stal, stoji a bude stat jako jiz nikdy nesmazatelny dukaz o absolutne nikdy nekoncicim hereckem umeni Toma Hankse. Krom samotne kvality, dojemnosti a dokonce i vernosti samotneho scenare, ktery lici ze i clovek jednoduchy muze dokazat diky sile vule, svoji dusevni cistote a oddanosti nevedomky mnohe zmenit, vas dostane neuveritelna vernost s jakou Tom Hanks tuhle roli zahral. Kdybych opravdu nevedel predem, ze se jedna o nejlepsiho herce na Zemi, asi bych si myslel, ze film jsou autenticke zabery ze zivota nejakeho opravdoveho Forresta Gumpa......tenhle film jsem hltal od zacatku do konce a Tomovi jsem vsechno jeho hrani nekompromisne bastil. Jeden z nejlepsich filmu vubec a dost mozna nejlepsi herecky vykon vsech dob :) ()

drkva

Po čtvrtém shlédnutí tohoto klenotu musím znovu smeknout před Zemeckisem, Hanksem a dalšími svůj pomyslný klobouk. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů (ne-li přímo nejlepší, byť měřítka mohou být subjektivní) v historii kinematografie. Jde o mistrné skloubení neuvěřitelného (a přesto tolik uvěřitelného) příběhu, vtipu, patosu i obyčejného lidství s bezchybným filmovým řemeslem, jež dodhromady tvoří dokonale vybroušený diamant, jehož záře hned tak nepohasne... ()

NEOO

Životní role Toma Hankse zaslouženě oceněná Oscarem o obyčejném člověku proplétajícího se celými novodobými dějinami USA, co ale rozumu moc nepobral a světu kolem sebe vlastně moc nerozumí, tak si ho vysvětluje po svém.Vedlejší role jsou neméně výtečné - Forrestova matka, která mu vždy umí vše vysvětlit, aby to i on pochopil a vypouští při tom z úst jednu nezapomenutelnou větu za druhou.Bubba, který mluví výhradně a pouze o krevetách.Jenny, jako jeho celoživotní osudová láska, která zcela nečekaně dojde k naplnění a v neposlední řadě poručík Dan, jemuž Forrest zachránil život a později také vrátil chuť do života.Film je stejně tak legrační, jako například zážitky z jeho mládí, jako je smutný, když pláče nad hrobem své ztracené lásky.Život je už takový, někdy smutný a někdy veselý, nikdy nevíme co si vytáhneme z bonboniéry! ()

adamm90

Forrest Gump je prostě frajer. Tenhle chlapík s milionovým kontem a úžasnými životními příběhy snad ani nemůže mít nepřatele a to ani v linii diváků, jenž ho shlédli ve filmu. Je to opravdu senzační film, na který se můžete koukat pořád dokola. Režie Roberta Zemeckise a herecký výkon Toma Hankse z tohoto filmu dělají úžasný zážitek. ()

jcall2bad

"Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš." A já ochutnal tento snímek. Byl tak lahodný, nepopsatelný, neuvěřitelný, dojemný, fascinující a úžasný. Je to herecký koncert Toma Hankse a režijní koncert Roberta Zemeckise. Děkuju ti, Robe, děkuju za toto jedinečné mistrovské dílo. ()

tomas.malo

"Život je ako bonboniéra : nikdy nevíš co ochutnáš". V tomto prípade platí : nikdy nevieš, aký film si pozrieš. ALE, žiadny film už nebude ako Forrest Gump. 5* alebo 100% ()

g.carpa

Drama, komedie, parodie a romantika v naivním, ale přitom sakramentsky reálném příběhu, kterému neškodí ani jedna minutka, ani jeden životní příběh, ani jeden herecký výkon. Forrest Gump je bezpochyby jednou z největších filmových postav všech dob. ()

Jarosh66

Máma vždycky říkala, že život je jako bonboniera.... Nejlepší výkon Toma Hankse, krásně natočený, dojemný, vtipný a neobyčejný příběh, který společně s Útěkem z....... řadím mezi ty nejkrásnější filmové počiny. ()

smerfetka

Bubu - úplně můj nejvíc nejlepší kamarád :-) Né nadarmo je tento film uváděn jako nejoblíbenější tady na csfd.cz. I přes jeho délku neztratí ani na chvíli příběh a stále to stojí za to. ()

Slayer1

Nejúchvatnější film, který jsem za svůj zatím krátký život viděl. Nejlepší herecký výkon, který jsem kdy viděl. Nejlepší hlášky, který jsem slyšel, výborná hudba, nejúchvatnější příběh o životě podcenovaného amerického muže. Robert Zemeckis si zaslouží obrovský obdiv, že něco takového nazočil. Neskutečné. Tom Hanks v jeho nejlepší roli. By si zasloužil mnohem větší uznání za výkon Forresta. K tomuto filmu nejsou snad ani slova. BEZKONKURENČNÍ! ()

FireBlader

Milý, naivní film o milém, naivním člověku, který to se vším a se všemi myslí dobře, pročež si ho strážní andělé hýčkají. Kdo neviděl, zaspal (donedávna jsem si myslel, že nikdo takový v moderním světě už ani nežije)!!! Vtipně natočeno, bravurně zahráno... Zkrátka perla. Můj favorit. ()

losy

Před pár dny jsem zase tuhle perlu viděl v TV. Pokaždé mě Forest totálně rozloží a musím se u něj smát i brečet. Nemám svůj jeden uplně nejvíc nejoblíběnější film, ale Forest Gump patří mezi moje topy a výkon Toma Hanske je brilantní, stjejně tak jako scénář a Zemeckisova režie. ()

mixerik

Napriek tomu, že som tomuto filmu dala 4 hviezdičky je môj obľúbený z psychologického hľadiska. Jediný dôvod, kvôli ktorému som upustila od 5 hviezd je to, že mi vadil koniec toho filmu...celý sa vznášal v akejsi atmosfére, niekedy pochmúrnej, inokedy veselej, no vždy minulej...a odrazu nastala skutočnosť a on išiel za svojou vyvolenou. Inak perfektné podanie Toma Hanksa a scenáru. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)