S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

FiliPP

Tento film u mě zůstane navždy legendou mezi filmy. Tom Hanks tu předvedl jeden z nejlepších hereckých výkonů všech dob a právem za to dostal oscara. Všechno je v tomto filmu naprosto dokonalý. Herci, scénář, kamera prostě všechno. Krásný a dojemný film nic víc k tomu nejde říct. ()

Miller

Když někdo řekne Film, tak si vždycky vzpomenu, na tento skvost kinematografie, jeden z mých nejoblíbenějších filmů 100% Rotten Tomatoes: 95% | FDb.cz: 93% | kfilmu.net: 93% | IMDb: 88% | Kinobox: 91% | průměr: 92% ()

Pat.Ko

Absolútne úžasný kúsok kinematografie. Jeho nezabudnuteľný príbeh, brilantne vykreslené postavy a dojemná hudba vytvárajú kombináciu, ktorá ma nesmierne oslovila. Tom Hanks vo svojej úlohe Forresta Gumpa podáva výnimočný výkon, prenášajúc jeho jednoduchosť, odvahu a hlbokú ľudskosť. Film vás vtiahne do rôznych historických udalostí a situácií s nesmiernou autenticitou. Jeho schopnosť spojiť fikciu so skutočnosťou je fascinujúca. Výborný scenár nám ukazuje, že život môže byť nevyspytateľný a plný nečakaných zvratov, no napriek tomu sa dá nájsť krása aj v jednoduchých veciach. Nádherná réžia Roberta Zemeckisa spája emócie, humor a inšpiráciu do jedinečného zážitku. Prechádzka Forresta Gumpa cez jeho životné dobrodružstvá nám pripomína, že každá osoba má schopnosť ovplyvniť svet okolo seba. Je to dielo, ktoré mi zanechalo trvalý dojem a stalo sa jedným z mojich obľúbených filmov vôbec. Plných 10/10. ()

kaygen.it

Kdyby v Forrestovi nebylo nic jiného než pírko, byl by to skvělý film. Je trochu sladký, ale v tom je jeho kouzlo. Zavedl bych pravidlo - každý půlrok alespoň jedno Forrest. Každý ho totiž potřebujeme. Je v nás. ()

Cassandra

Byl to docela dobrý film, ale já jsem prvně četla knihu a nemohu unést některá "americká vylepšení". Knížka byla fajn humorný příběh, ale filmaři si tam museli vložit padlou, ale polepšenou děvu, která nakonec tragicky umírá a zanechává otci dítě. Myslím že to šlo vyřešit mnohem líp a přirozeněji, protože Forrest je dobrá postava a nemusí nosit na zádech tunu klišé. ()

pjotr76

Zemeckis nezklame. Forrest Gump s excelujícím Tom Hanksem je možná jedním z nejlepších amerických filmů devadesátých let minulého století. Zemeckis se vyvaroval chyb, v kterých zcela propadnul například Rainman, dokonale vybalancoval vždy ožehavé téma jak podat divákům nějak postiženého člověka, neřku li v titulní roli. Celý příběh má silnou, zejména, lidskou stránku, která je divákovi podávána lehkou a vtipnou formou, proto také tento film musel oslovit veliký rozptyl filmových diváků. Navíc příběh má skvělou hudbu, svižné tempo a nápaditost. Nedávám pět hvězdiček pouze z důvodu, že byly natočeny lepší filmy v rámci tohoto žánru. ()

Bafo

96% 3,5k hodnoticich jasne 1. misto... Jo je to skvelej film ale davam jen ctyri... Nevim neco mi chyby... Ja nevim... :) ()

Sairina

Alegorie v tomto filmu naznačují život obyčejných američanů. Je jen jedna hlavní postava, ale prožívá toho tolik. Forrest Gump mi připadá jak poťouchlé štěňátko - jeho mysl je tak prostě jednoduchá. ... na konci filmu musím vždycky brečet, opravdu dojemný film ()

Greedo

Po všech stránkách úžasný snímek. Herecký výkon Toma Hankse je prostě geniální.Když k tomu přidáte skvělý soundtrack, efekty, práce kamery, střih..., dostanete jeden z nej filmů. Tento snímek nelze ničím shodit. Nejvíce mě ale zaujala perfektně propracovaná prostředí a celková atmosféra filmu. ()

ClimbVibe

Chytá mě za srdce kdykoliv to vidím. Je mi jasný, že je to sprostá manipulace s diváckými city, ale jak už to tu někdo napsal: tak to máme rádi :) ()

Káronoš

"Život je jako bonboniéra". Film lze popsat jedním slovem= NEJLEPŠÍ. Krásnější příběh jsem dosud nevidel, film sem viděl 100krát a pokaždé když o něj "klopítnu" mám chuť pustit si ho znovu a znovu... Nic nemohu vitknout, životní dílo Zemeckise a zářící kometa na filmovém nebi. Hodnocení:10/10. ()

Haymar

Forrest Gump - bezpochyby Hanksův životní herecký výkon, stejně tak jako jeden z nejpředceňovanějších filmů všech dob... Forest Gump - člověk mdlého ducha, jenž se za svůj život setká se všemi významnými lidmi a nechybí u žádné významné události americké historie za posledních 50 let - vskutku příběh ze života... To vše navíc v úmorně dlouhé stopáži, s pomaličku plynoucím dějem a tak neuvěřitelně vlezlé a naivní (ano, vím - takový byl přeci svět z pohledu hlavního hrdiny), až mi z toho bylo chvílemi blivno. Sorry, tenhle šálek kávy mi fakt nesedl! ()

Piškotka

Svět z pohledu "jinakosti" Forresta se mi moc líbil. Právě ona jinakost dělá svět krásnějším a upřímnějším, nechybí zde ani pokora. Forrest uměl užívat života a vnímat vše intenzivněji. Přijde mi, že pro Toma Hankse je to jedna z životních rolí. Zahrál to přesvědčivě. ()

Wishkah

Když sem tenhle film viděl prvně, bylo mi jedenáct a myslel sem si že je natočený podle skutečného příběhu:-) Film je nádherný, pohodový, vtipný i smutný. Tom Hanks, Gary Sinise, Robin Wright Penn a vůbec všichni předvádí skvělé výkony. Navíc se mi líbí, že oproti knize je ve filmu Forrest slušně vychovaný a nevinný kluk. ()

Greny

bravůrní film na který se můžu koukat pořád dokola a nezevšední..tak jsem začal běhat a hlavně jsem inevstoval do nějaké ovocnářské firmy a začal hrát ping-pong a pořád mě zvali k prezidentovi USA - nevím k čemu to je dobré...navíc skvělý Tom Hanks nesmazatelně vepsal kus s vého já do postavy Forresta.... ()

ThomasL

Tento příběh o lehce podprůměrně inteligentním jedinci mě prostě nikdyy nepřestane bavit, i když jsem ho viděl už nespočetněkrát. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)