Niektorí ľudia sa za každú cenu snažia zachovať si mladosť. Uvädajúca a preafektovaná hviezdička šoubiznisu Madeline Ashtonová (Meryl Streepová) si začne uvedomovať, že na rozdiel od plastikových hračiek ľudia starnú a päťdesiatka sa k nej blíži míľovými krokmi. Jej priateľka, úspešná nakladateľka Helen Sharpová (Goldie Hawnová), má s večnou mladosťou podobné problémy a navyše, keď ju prepadne osobná kríza, obludne priberá na hmotnosti. Medzi oboma ženami sa nešťastne potáca plastický chirurg, doktor Ernest Menville (Bruce Willis), ktorého najlepšou priateľkou sa stala fľaša whisky a prax plastického chirurga sa zmenila na post obhliadača a maskéra mŕtvol. Do honby za stratenou mladosťou a pôvabom napokon zasiahnu aj temné sily v podobe čarodejnice Lisle von Rhumanovej (Isabella Rosselliniová) z dekadentného zámku a súboj dvoch zázračne omladených sokýň začne byť poriadne morbídny. Nemôžu sa navzájom ani pozabíjať, pretože sa vďaka zázračnému elixíru stali nesmrteľnými... (TV JOJ)

bee.el

Musím se přiznat, že moje hodnocení je velmi anti-objektivní a velice sentimentální, kdybych film hodnotila jako mladší určitě bych prosazovala plný počet hvězdiček, takhle musím ubrat, protože i když se mi Smrt jí sluší líbí i po letech, už ne tolik:-) Dvojice "nepřítelkyň na život a na (hlavně) smrt" Streep-Hawn je naprosto parádní, Bruce Willise bych v jeho roli vážně nepoznala a v celém filmu je několik nezapomenutelných momentů, díky kterým si snímek ještě někdy ráda pustím... ()

jakub.kuba

Vynikající černá komedie, která by neměla chybět ve sbírce každého filmomaniaka. Myšlenka věčného života je opravdu špatná, doktor měl pravdu "A co dál? Vždyť bych se nudil". Další skvělé překvapení je onen Elvis, který samozřejmě též požil lektvar věčného života. ()

fumatro

Keď som si prečítal po prvýkrát obsah k tomuto filmu, povedal som si, že to bude riadna hlúposť. No napriek tomu som si k nemu sadol. A urobil som dobre. Film ma príjemné prekvapil, hlavne jeho špeciálne efekty a hviezdne obsadenie. Meryl Streep proste nemá chybu – je skvelá aj v tejto „čiernokomediálnej polohe“. Oceňujem tému nesmrteľnosti a vlastne celé spracovanie filmu. Odporúčam každému, kto potrebuje uniknúť z reality. ()

MATG

Už snáď po stí krát som si pozrel tento film a pozrel by som si ho aj ďalších sto krát. Tento film proste zosobňuje vo mne niečo neopísateľné pri pozeraní. Dynamiku, komické scénky a jemný nádych erotiky proste film pri ktorom si spomeniem na svoje mladi a živo si predstavím scénu keď som ho pozeral prvý krát a zažívam znova ten samí pocit, ktorý zažívam len pri málo filmoch. ()

Bayonnet

Tenhle film zbožňuju! Protože Meryl Streep dokáže zahrát opravdu přesvědčivě, obdivuji její pohyby, vzhled, mimiku a všechno. Hlavně tenhle film dobře využívá Bruce Willise jako komedianta a funguje to. Oceňuji i dabing,ale nejlepší je stejně původní znění. - " Ernest, you pushed me down the stairs!!" :D Skvělá práce! Plné 4*. ()

gerojmanus

Tak slušná bláznivá komedie s dost dobrými efekty. Na rok výroby docela zajímavá triková podívaná a já se i sem tam zasmál, takže dobrý:-) ()

San Miguel

Tak původně jsem si myslel, že to bud pěkná blbost. Po asi půlhodince filmu jsem změnil názor. Film se pomalu rozjíždí, a pak chytne rychlý spád. Pěkně jsem se bavil. ()

Profík

Je to velmi vtipné a má to úžasné obsazení. Willis ve své nejdivnější roli asi. Opravdu takhle vypadají dvě kamarádky na život a na smrt? 85%. ()

Black1e

Skvělá komedie, která leckterého vyznavače černého humoru pohladí po duši :-). Asi to není film úplně pro každého, ale u mě je to klasika, která nikdy nezklame!..Rozjezd je trochu zdlouhavý, ale pak začne ta pravá jízda + ke konci malé morální ponaučení..jinak další věc, kterou se může film pochlubit je výjimečně dobrý dabing (Zlata Adamovská) a skvělé hlášky..,,Už to vstalo?"..,,Ano pane, je to ve vaně!" ()

JARDAHONDA

"Isabella Rossellini je krásná čarodějka, která hlavním hrdinům jednou provždy změní život - i smrt - v této vtipné, černé komedii s originálními speciálními efekty." Držitelka Oscara Meryl Streep a Goldie Hawn se společně s Brucem Willisem představují v hlavních rolích neskutečně zábavné komedii Roberta Zemeckise, která pojednává o chamtivosti, marnosti, nesmrtelnosti... a smrti. ()

Bety_Ell

Zábavné a vtipné pojetí pohledu žen na svůj věk. Co by byla taková žena schopna udělat jen proto, aby byla krásnější, vrátily se jí zpátky její křivky z mládí a celkově o pár let omládla? Vše. Opravdu všechno. Tohle se mi na tomto filmu líbí. Upřímně, baví mě se dívat, jak se mezi sebou lidé předhánějí. ()

Zrzavakocka

tak tohle se opravdu povedlo, to že Meryl a Goldie umí komedie to je již známo, ale to že se k tomu všemu propůjčí Bruce tomu já říkám šílená kombinace prostě legendární černá komedie jenž stále stojí za to jí věnovat svůj čas ještě kapku červeného vína a můžeme začít sledovat :) ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (viac)