Kontakt

Ellie Arrowayová zasvětila celý svůj život hledání života na jiných planetách. Stala se z ní vědecká kapacita na kosmické ticho, kterému naslouchá prostřednictvím soustavy gigantických teleskopů. A pak jednoho dne zachytí signál z vesmíru... Musí tvrdě bojovat, aby byla vybrána k prvnímu kontaktu se vzdálenou galaxií. Navíc ji stále pronásleduje minulost v podobě Palmera Josse, jednoho z prezidentových poradců a zároveň jejího přítele, který by ji ve vzdálené galaxii nerad ztratil. (oficiálny text distribútora)

Dawydov

Viděno cca po páté: Zařazuji do top10, ten film je prostě úžasný. Velmi chytrý, vědecky skutečně reálný, postavy se chovají rozumně, vše je uvěřitelné, navíc plné emocí. Napínavé a strhující od začátku do konce, přitom osobní a niterné. Vynikající hudba, vynikající herecké výkony, výjimečně propracovaný scénář i adekvátní režie. Ale co víc - zejména v závěru ten film velmi výstižně sdílí, že spiritualitu člověk může čerpat stejně tak dobře z vědeckého úžasu vesmírem a místem člověka v něm, jako z náboženství. V tom je tento film unikátní a dotýká se něčeho obrovského. I když už jsem to viděl předtím mnohokrát, opět to byl hluboký zážitek. To je film, který musí do top10. ()

Saxos

Obrovská porce stopáže, ale stejně se jedná o velice kvalitní a zajímavé sci-fi a vzledem už k celkem dlouhé době od natáčení, celkem i nadčasové. V mojí oblíbenosti film nic neztratí ani častým uvedením na všech dostupných televizních kanálech několikrát ročně. ()

zigy

Zemeckis, až miluju jeho návraty do budoucnosti, není Spielberg s jeho blízkými setkáními.....bohužel natočit hard scifi není žádná sranda. Ale pokud jste fascinováni možným kontaktem s mimoni, tak určitě budete aspoň lehce spokojeni, hlavně s koncem. ()

serdehelan

Rewatch 2021. Zemeckis si ako ďalší projekt po Forrestovi Gumpovi vybral civilné scifíčko natočené podľa predlohy Carla Sagana, v Amerike veľmi známeho popoularizátora vesmíru z pohľadu vedy.Vo filme používa kombináciu reálnych osobností zakomponovaných do príbehu filmu, techniku ktorú už vyskúšal vo Forrestovi. V tomto prípade zakomponáva Billa Clintona a jeho prejavy do filmu tak, že vyzerajú, akoby sa Clinton zúčastnil natáčania. Alan Silvestri vo svojom sountracku občas akoby tiež varioval motívy z Foresta Gumpa. Potešila Jena Malone ako detská Ellie, ktorá je rovnako dobrá ako jej dospelá verzia. Predloha aj samotný scenár sú vynikajúce a vôbec nezostarli. Súboj medzi vedeckým a náboženským pohľadom na svet sa odvtedy bohužial nikam neposunul. ()

Kozlowski8

Příběh zapálené lovkyně kosmických zvuků, jejíž neskutečná vytrvalost a nadšení nakonec nevyzní naprázdno - vlastně možná ano - záleží, jak se to pojme. Velice poutavé sci-fi se skvělou Jodie Foster, které role absolutně sedla. Některé pasáže filmu jsou možná trošku zdlouhavé a ten samotný kontakt ve mne vyvolal lehké rozpaky, ale celkově velice záživné, inteligentní a věrohodně působící dílo. U mne jasné 4*. 80 %. ()

mottleone

Parádní filmík pro milovníky sci-fi, o možném prvním kontaktu s vesmírnou civilizací📡🌌 Udivuje mě, že mě tento snímek minul, neboť se jedná o krásně přemýšlivé dílko, které se snaží působit autentickým dojmem, jak by naše společnost nejspíš reagovala na zachycení signálu z vesmíru. Začátek je krapet pomalejší, ale od prvního zachyceného zvuku, to nabere ten správný spád. Role zapálené vědkyně/silné ženské postavy Jodie Foster sedne, jako ostatně vždy a je vám příjemně "na pěst" z toho, jak si její objevitelské zásluhy připisují ostatní účastníci vesmírného projektu. Konec už je taková slabší, zato ucelenější Kubrickova Odyssea, která nechce diváka nechat příliš tápat nad celkovým vyzněním snímku, ale stále nechá diváka myslet si o tom své.. Ve výsledku kvalitní téma, které bylo dobře pojato, později neztrácelo tempo, skvělí herci v čele s Jodie Foster, bravurní práce se zvukem, ale pomalejší rozjezd, s na mě přebytečnou vedlejší lovestory, která snímek natahuje a o půlhodinku zkrátit by mu prospělo - v celku úmorných 90% ale spokojených 5* ()

Dvojirakri

Tolik energie, peněz a lidských zdrojů věnovaných tomu aby bylo ukázáno jak je (ne)dobré (ne)věřit v Boha...  Asi nejsem dost kovaný v tomto směru, věřím jen sám v sebe, ve svou sílu, dovednosti, znalosti, v to co se zvládnu naučit a naučené použít, v to že každý můj čin a skutek může mít nějaké následky, které si ale způsobuju sám, ne Bůh nebo nikdo třetí. Tudíž film není určený pro mě, spíš pro těch 95% Američanů. Líbil se mi technicky a možná se někdy podívám znovu, ale nadšení většiny zde nesdílím právě kvůli jeho poselství. Apropo, rozumím tomu že režiséři rádi pracují s lidmi které mají ověřené, ale asi to chtělo jiného skladatele než Alana Silvestriho, pár not znělo stejně jako ve Forrestu Gumpovi, což mě otravovalo, zbytek hudby byla nuda. ()

PTuranyi

Robert Zemeckis zamiesil pôsobivý mix scifi drámy s romantickou linkou a nábehom na konšpiračný thriller. Pátranie po inteligentnom živote nie nepodobné filmu Abbyss je silným lákadlom. Psychologické pozadie a astronomický zápal Ellie Arroway veľmi dobre stelesnenej Jodie Foster, sú vykreslené výborne. Produkcia sa snaží a atmosféra bádania je nadhodená dobre aj keď dnes už je ľahko vyčpelá. Do toho sa pripletie romantický napoly teológ Palmer, ktorý neodolateľným šarmom Matthewa McConaugheyho, aby v závere postavil ideu transcendentálneho náboženského zážitku na úroveň vedeckého experimentu. Triky zodpovedajú dobe a hoci prelety vesmírom sú vizuálne pôsobivé, v niektorých scénach vidieť ich nedostatky. V závere ani Jodie Foster nezvláda celkom emócie a všetko speje k melodramatickému záveru. Otázku či bol objav autentický alebo bol dielom S.R. Haddena však film ponecháva otvorenú. 75% ()

Imouse

Dost se divím, že má tento film takový počet hvězd. Dle mě se jedná o dost podrpůměrné dílo, které se podobá brakovým sci-fi povídkám. Konec mi připadal dost nesmyslný a celé to bylo takové neslané nemastné. Osobně raději mám Solaris, který mi přijde takový komornější,uhlazenější, ale to je trochu jiná káva. ()

Mr.Dark

Určitě výborný film,který nepustí.Sci-fi,bez Predátorů a jiné havěti z vesmíru,což jistě potěší.(nic proti Predátorovi)Ale za scénu s tátou jsem trochu váhal...čekal jsem na konci poutě, tak trochu něco jiného...ale nakonec 5*,hlavně za J.Foster,které věřím snad vše co zahraje...Hrají:...,...,Adolf Hitler :-)))) ()

Švédy

Tenhle film se mi líbil až do chvíle kdy kdy se Jodie vydala "na cestu". od té chvíle to bylo dost podivné. čekal jsem naprosto jiné vyústění solidně vypadajícího sci-fi. ten konec ale naprosto shazuje celý zážitek z filmu. ()

daweksan

Celou dobu se to rozjíždí fantasticky, děj směřuje k nevyhnutelnému a s nadšením očekávanému vyvrcholení, které však je už příliš romanticky-kýčovité a plné hollywoodského klišé... škoda, čekal jsem hlubší "poselství". ()

SpeedyL

Toto je opravdu sci-fi lahůdka!!! Jodie Foster je naprosto úžasná. Jediné, co bych mohl lehce vytknout, tak je délka filmu, ale přesto hodnotím 5* a aspoň 90%. ()

m4ynard

Najskôr som myslel, že pôjde o klasickú sci-fi s mimozemšťanmi a všetkým čo k tomu patrí, ale bol som milo prekvapený, že to tak nebolo. Žáner science fiction bol poňatý veľmi zaujímavo a decentne. Dobre spracované dialógy, síce pomalý, ale pútavý dej.. Famózna Jodie Foster, ktorá nieje len skvelá herečka, ale aj krásna žena. Film, ktorým si rozhodne nepokazíte večer ak sa ho rozhodnete sledovať. ()

luckylittl

S některými z vás musím nesouhlasit - mě se film začal pořádně líbit až když odlétala na jinou planetu. Ztvárnění vzdálené galaxie je až nezvykle dobré. Tento film, o kterém se až tak moc nemluvilo a je z mého pohledu nedoceněn, mohu vřele všem doporučit všem milovníkům žánrů "Mysteriózní / Sci-Fi". ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (viac)

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

31.03.2013

Natáčení tajemstvím zahalené sci-fi Interstellar, kterou po Spielbergovi převzal Christopher Nolan, začne letos v létě. Není divu, že pozvolna začíná obsazování. Nabídku na hlavní roli dostal Matthew… (viac)