Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

minno

LEGENDA zostane legendou. K filmu som sa dostal až teraz, skoro 30 rokov neskôr, ale stále môžem s čistým svedomí povedať, že takéto kúsky v dnešnej dobe chýbajú ako soľ. Celá trilógia u mňa zanechala príjemný pocit a thank god že sa neplánuje nejaký peňazo žrútsky remake, ktorý by to všetko domrvil. ()

Elanornegra

Celé je to ako jeden komplexný film, ktorý dáva neuveriteľný zmysel. Clint Eastwood a veľa dalších gangov. Nechápem ako mohli cely čas udržať takú úroveň. Divoký západ, zaujímavý aj keď najmenej z trilogy aj keď stále nechápem, ako má ten scenár vedel zakaždým dostať, za opäť skvelý záver si zaslúži 5* aj Christopher Lloyd, ktorý tu mal vďaka romance, väčšiu váhu... 90% ()

Duffman 97

Back to the Future part 3 je za mě nejslabší kousek z trilogie.Podle mě nebyl naplno využitý potenciál Divokého západu.Ovšem stále jde o silně nadprůměrnou zábavu s vtipnými narážkami na slavné westerny (Tenkrát na západě,Clint Eastwood).A finální závod s vlakem je jak vtipný tak napínavý.Pro fanoušky sci-fi povinnost. ()

Johny203

Záver jednej fantastickej trilógie! A aj keď sa dej presunul z mojich milovaných 50s ešte viac do minulosti, nijako to filmu neubralo, práveže naopak, westernová atmosféra je totiž kúzelná. Z tohto sveta sa mi len veľmi ťažko odchádzalo, len škoda že som tieto dobrodružstvá neobjavil v detstve. ()

Foltest

Zakončení trilogie, které je výjimečné tím, jak komplexně všechno uzavírá; zároveň divákovi předává hned několik důležitých morálních ponaučení. Zaprvé je to především celé sdělení okolo cestování česem; doktorova promluva na konci o tom, že si každý píšeme svou vlastní budoucnost je jednoduše skvělá. Zadruhé pak uzavření Martyho příběhu s jeho milou, kdy konečně dokáže překonat svou pýchu projektovanou do označení srab a sám se stane lepším. V kombinaci s tím, že tím vlastně začíná příběh jich dvou jako nepopsaný list, to celé působí velmi dobře a je radost to sledovat. Westernová atmosféra je další super věc; i doktorova romance je moc povedeně zpracována. Diváka potěší i vtipné popkulturní odkazy. Závěrečný Martyho soubouj se Vzteklým psem jsem si vážně užil; po dramatické stránce byl precizně vybudován; skoro jsem nedutal. Návrat do budoucnosti III je stejně jako celá trilogie takřka perfektní dílo, které definitivně stojí za zhlédnutí. ()

gggggg

Z môjho pohľadu najlepší diel série. Či ide len o sentiment, alebo o objektívne hodnotenie neviem posúdiť. Jednoznačne ide o jednu z najlepších filmových trilógií vôbec, ktorej zlatý klinec v podobe tohto filmu ani nemohol byť viac nablýskaný. Precízne vymyslený záver filmu, skvelo zasadený dej s akurátnou dávkou humoru, akcie, drámy a za prispenia skvelej hudby. ()

jindrak

Tak tohle je fakt něco! Zpátky do Budoucnosti 3 je prostě povedený film! Vtipy letí jak Petr Čtvrtníček na pódiu a ta mixáž sci-fi a westernu funguje, jak když ti tvůj strejda z Písku zahraje klasiku od Káji Maříka na foukací harmoniku :D. Ve filmu rozhodně nechybí létající auto DeLorean - ikona této kultovní trilogie. Je to trošku jiný než první dva díly, ale je to tím, že je to zakomponováno ve starém západě. Přemisťování v čase nikdy nebylo víc zábavné a kulisáci odvedli opravdu dobrou práci. Film sice není úplně bez chyb, ale kdo by se v tom všem zmatku vůbec chtěl hrabat? Celkově to dává solidní 4,5 z 5. Za mě rozhodně nejlepší díl trilogie a doporučuju všem, kteří mají rádi vtipné sci-fi, westerny, nebo blbosti :). ()