Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

EnneX

Z celé trilogie je pro mě asi tenhle nejslabší, ale opravdu jen o malinký. Pro mě film, který jsem si zamiloval jako malý kluk a miluji ho stále. Jednoznačně dokonalý a nejlepší film o cestování časem. Michael J. Fox ve své životní roli. Celá trilogie pro mě patří mezi absolutní top filmy. ()

rigby

Poslední část začíná tam, kde skončila předchozí. Naštěstí je oproti ní mnohem přehlednější, navíc pro nás je atraktivní prostředí, ve kterém se odehrává. Kdo by se nechtěl podívat na Divoký západ? Srovnávám s jedničkou, která byla jen o chloupek lepší. Takže nasedat na koně a jedeme přímo do minulosti! 4+ ()

LeePriest

Úžasnější třetí díl se vidí málokdy. A to jsem si myslel, že po dvou byť geniálních, ale dost podobných filmech to napotřetí už taková pecka nebude. Originální divoký západ však neměl chybu, opět se nám dostalo skvělé zábavy, snídaně vajec a opečeného chleba z vynálezů byla úžasná, scénář také rozhodně musím pochválit a Michael J. Fox ani Christopher Lloyd nezklamali ani tentokrát. ()

Stellbory

Tímto komentářem vlastně shrnu všechny Back to the Future... Absolutně úžasné ! Hanba mi že jsem tuto klasiku odkládal tak dlouhou dobu, opravdu jeden z těch snímku které by měl každý shlédnout už jen pro ten pocit že má každý něco společného :D. Obdivuji práci Roberta Zemeckise již jen kvůli skvělé návaznosti všech tří dílu a promyšlenosti jednotlivých částí na které se zpětně poukázalo, i tato věc pro mě činí Back to the Future jednou z nejlepších sérii co jsem měl možnost shlédnout. Další věc která se mi na příběhu líbí je jeho morální hodnota která je v posledních minutách filmu naplněna. V neposlední řadě mě ( jako milovníka sci-fi a celkově témat cestování časem a vesmírem ) těšilo sledovat Doktorovo vysvětlování Martymu problematiku a vše okolo Time Travelingu. 5* za celou sérii a doufám v brzký návrat v budoucnosti k těmto filmům :) ()

LencaN

Líbí se mi, jak jsou všechny díly propojené a naprosto na sebe navazují. Sice jsem našla nesrovnalost :P ale to už by chtěl člověk asi moc :D opět to bylo vtipné, pejsek Koperník rozkošný...jak by si asi rozuměl s kámošem Einsteinem :) pomohl i "kouzelný" Hover Board z druhého dílu, dočkali jsme se ždibku romantiky a pořádného happyendu. K provedení nemám jedinou výtku, zpracování celé trilogie bylo super. ()

kacer4

Pri druhom diely som mal mierne pochybnosti ale tuto už nebola žiadna. Výborne natočené s dobre vybraným prostredím a dobre zapadnutými postavami. Až mi bolo ku koncu lúto, že táto výborná séria končí. ()

Verca024

Jako malá jsem tuhle trilogii milovala, vážně nejlepší film. Samozřejmě i ted se mi velmi líbí, ale lepší je v originále :)... ()

Tuty

Zakončení jedné velké filmové klasiky, kterému se jako jednomu z mála filmů vůbec povedlo takhle pěkně nenásilně zkloubit žánry (sci-fi, komedii a western) způsobem, který je tolik typický předchozím dvěma filmům. ()

zigy

Vrchol série. Divoký západ prostě skýtá ještě více možností pro vtípky nápaditých tvůrců než rok 1955. Navíc sem perfektně padne i romantická linie s Clairou. jen je líto, že skvěle obsazený první dabing (Postránecký, Macháčková) prostě nemá tu hlášku "U všech Skotů", která je pro mě nepostradatelná....nicméně pro příznivce westernů je tohle blaho, odkazy na slavné kousky tohoto žánru a závěrečná vlaková jízda, která vás donutí nedýchat. Na konci, při loučení s doktorem, brečím jak želva. Hlášky? Marty na slavnosti: "Doktor tancuje....?"............. Marty ke kojenci: "Tak ty jsi můj pradědeček, první McFly narozený v Americe...a teď jsi mě pochcal."......................................buran v hospodě: "A všichni budou říkat, že Clint Eastwood je ten největší posera na celým divokým západě." ()