Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Cracker

A na koniec to najlepšie, komentároch som u niekoho prečítal že to asi nieje najlepší diel ale ten človek si ho najviac obľúbil. To isté sa stalo v mojom prípade! Príchod na divoký západ mal šťavu a vtipy ktoré boli v jednotke skvelé v dvojke ušli sa tu stávajú opäť veľmi zábavnými. S pokojným svedomím môžem povedať že sa táto séria zaradila vysoko v mojom rebríčku obľúbenosti a dokázal by som sa na ňu pozerať donekonečna :) ()

Spike23

Pokud bych měl třetí díl hodnotit objektivně, nejspíš bych plný počet nikdy nedal. Naštěstí snad jen úplný magor by po zážitku z celé této série byl schopný objektivního hodnocení. Víceméně vše už jsem zmínil v komentáři ke druhé části, tudíž to tu už nemá cenu více rozepisovat, jen že risk s divokým západem se vydařil na výbornou. Byly mi sice bližší oba předchůdci, ale jako na zakončení série k tomu nemám nejmenší výhrady . Bylo to sice už něco jiného, ale skvěle to fungovalo a bavilo mě to až do konce. Co víc si přát... ()

HiddenDragon

Trojce davam hodnoceni jakoby za celou trilogii (protoze ta je jako celek brilantni), ale i samotna epizoda je povedena. Na konci druheho dilu se po zasahu bleskem doktor ocita na starem Zapade, DeLorean je nefunkcni (boze tu karu bych fakt chtel :), a tak auticko ceka sedmdesat let, az ho Marty v r. 1955 opravi a vyda se zpet do r. 1885. Zadna technika, kolty nizko u pasu, a Marty jako "Clint Eastwood" snazici se zabranit doktorove vrazde. Triky jsou tentokrat hlavne v "setkavani" stareho Martyho z 19. stol. s tim novym (oba hraje samozrejme M. J. Fox) a pak samozrejme v nostalgickem zaveru, kdy doktor predstavi lepsi "vozitko". Myslenkove je epizoda opet kvalitni. Jak rika doktor, budoucnost neni napsana. A tak stejne jako Marty, ktery se nauci, ze nechat se vyprovokovat k nicemu dobremu nevede, zjistime, ze budoucnost mame hl. ve svych rukou. Kez by zas nekdo natocil podobne legendarni trilogii. I kdyz se filmari snazi tocit pokracovani svych filmu, casto to pusobi jen jako stroj na penize. "Navraty" maji takove detsky hrave kouzlo....jakoby mely za cil vas "jen" pobavit, a to je to nejdulezitejsi. ()

jirijost

Ze všech třetí dílů je tento určitě nejslabší ale jestli nejslabší pořád znamená čtyři hvězdičky tak to stojí za to. Nápad s Westernem je zajímavý ale nevim, mě ten příběh až tolik nechytl. Vrchol téhle trilogie je prostě náhled do budoucnosti. Většinou když se natočí k prvnímu filmu nějaké pokračování, dopadne to špatně. Tady se to ale povedlo a máme tři parádní díly Návratu do budoucnosti. ()

adam9

Trochu jsem se bál, kam se třetí díl po tom druhém, u mě zřetelně nejslabším, stočí. Tvůrci to ale z mého pohledu zvládli a vrátili mě na vlnu šílené euforie z jedničky. Člověk se prostě musí smát, když vidí Doctora řešícího stroj času a zároveň svou životní lásku. Vše nakonec do sebe hezky zapadlo a za to před Zemeckisem klobouk dolů. Výborně propojená a vypointovaná trilogie, která ve mě navždy ponechá pocit projet se stříbrným ošuntělým Deloreanem v rychlosti 88 mph. ()

klukluka

Na to, že se vymýšlela třetí verze téhož, to bylo ještě pořád moc, moc dobrý. Je ale pravda, že se v mém hodnocení odráží nadšení a nekritický obdiv k jedničce a nápadu jako takovému. ()

Lukoboss

Je to takový pořád dokola, sice se změní prostředí, ale ve principielně je to stále ta stejná šablona. Zbytek komentáře, viz koment k jedničce. ()

Loki_Six

"Marty, you're going to have to do something about those clothes. You walk around town dressed like that, you're liable to get shot. What idiot dressed you in that outfit? " ()

Zagros

Velmi důstojné završení jedné z nejlepších filmových trilogií vůbec. Sice se některé nápady už lehce opakují, ale díky novému prostředí ve formě Divokého západu působí film stále svěžím dojmem. Nevím, jestli ze mě už nemluví sentiment, ale mám pocit, že se podobně vstřícné komedie už netočí. Z celé trilogie jsem měl vždy pohodový pocit a po závěrečných titulcích se mi zdál svět tak nějak lepší. Když tohle nějaký film dokáže, nezbývá než poděkovat tvůrcům za výborně odvedenou práci. ()

Milano33

Neuveriteľné zakončenie nezabudnuteľnej filmovej série! Na Back to the Future budem už navždycky spomínať ako na jednú z najlepších filmových trilógii, aké kedy boli natočené. Hrdo i oprávnene ju môžem zaradiť po boku takých velikánov ako Pán Prsteňov, Indiana Jones, Piráti z Karibiku či taká pôvodna Star Wars trilógia. Neviem, či je to tou westernovou tématikou alebo skrátka iba tým, ako odlišný v skutočnosti je tento film od svojich dvoch predchodcov, ale Back to the Future Part III ma oslnil asi z celej trilógie najviac. Ja ako obrovský milovník westernov, prevažne tých starších, tak som si neskutočne užíval zasadenia tohoto tretieho pokračovanie. Do tretice nakoniec navštevujeme epochu Divokého Západu a všetkého, čo k tomu patrí. Prvýkrát došlo k väčšiemu a výraznejšiemu žánrovému experimentu, keďže v treťom parte máme možnosť sledovať Sci-Fi westernovú podívanú, čiže mix westernu a science fiction, ktorý rovnako dobre funguje napríklad vo Westworlde alebo Firefly. Objavia sa tu kovboji aj indiáni, nosenie klobúkov a koltov spolu s jazdením na koňoch je tu úplneže bežnou záležitosťou a každý fanúšik tohoto kovbojského obdobia si zasadenia patrične užije. Kulisy a výprava sa posunula ešte o niečo ďalej, než zvyšné dva dieli ságy, a dobové kostýmy sú absolútne perfektné. Westernového vibe sa naozaj nebudete môcť nabažiť a tá atmosféra Divokého Západu vás naprosto pohltí. Pôsobivý soundtrack z predchádzajúcich dielov v kombinácii s country westernovou hudbou bol naozaj úžasný. Nesmierne oceňujem náväznosť medzi jednotlivými dielmi trilógie, vskutku znamenito sa tu pracuje s detailami a tvorcovia ozaj na nič nezabúdajú - majú to všetko veľmi dobre premyslené a ustrihnuté. Všetko, čo sa môže zdať povedomé - to, čo sa už niekedy v minulosti prihodilo či objavilo, sa vo výsledku parádne zužitkuje. Nič sa tu nedeje náhodne, každá udalosť a záležitosť má v deji svoje presné opodstatnenie i miesto v časovom kontinue. Napríklad v druhom parte sme si mohli všimnúť Clinta Eastwooda v ukážke z filmu The Good, the Bad and the Ugly a verte mi, keď vám hovorím, že to nebola iba náhoda, prečo práve táto konkrétna scéna z filmu nám bola predtým ukázaná,.. a takýchto scén je určite aj omnoho viac. V tomto prípade ani naplatí pravidlo, že opakovaný vtip nie je vtipom, pretože v BTTF nim rozhodne je! Postavy si v tomto dieli si prešli doposiaľ asi najväčším vývojom, Doctor stál pred ťažkou voľbou, či sa zachová vedecky (pragmaticky) alebo podľahne svojim emóciám a láske - musel si vybrať medzi mysľou (racionálnym uvažovaním) alebo srdcom (iracionálnym (spontánnym) uvažovaním). Na druhú stranu sa Morty musel naučiť krotiť svoj temperament a hnev. ()

LEATHERFAC

Kdo si myslíš, že seš? Clint Eastwůd?  :-))   Ač jsou první dva díly neméně geniální, musím říct, že tento mi byl minimálně dobově nejsympatičtější - nejspíš to bude tím, že 50. léta v USA ani scifárny z budoucnosti (v tomto případě paradoxně už minulosti) jako Blade Runner mě nikdy moc nebavili. Čestnou vyjímku tvoří geniální Terminátor. Zato westerny a doba divokého západu to jo. Takže přesun hlavních postav právě do téhle doby mě velmi potěšil. Škoda, že nenatočili čtyřku ze středověku... ha ha Zameckis odvádí neuvěřitelnou práci - třeba finální scéna na lokomotivě je opravdu dechberoucí - a to zdaleka nejen na dobu vzniku. Jinak pekelná advokátka z filmu Philadelfia v roli doktorovy milé velmi potěšila a překvapila. Jedna z mála sérií, která se zvládla završit se ctí a na stejné úrovni jako první dva díly. Nejspíš i proto, že se natočila v podstatě zaráz (v rozsahu pěti let), kdy herci ani režisér nestačili příliš zestárnout. Protože pokračování po 20.ti letech málokdy dopadají už dobře. ()

DocBrown

Vzdy, kdyz vlak rozrazi DeLorean tam musim brecet. A to je vse pratele, uz zadny dil nebude. Skvelych filmu bylo natoceno hodne, ale udrzet takovou kvalitu do tretiho dilu se nikdy nikomu dalsimu nepodarilo (sorry Lucasi a navic jsi si to zakadil trema ho...). A jeste trikrat fuj novemu dabingu Novy. Prelozit silver hair jako sedive vlasy je na zvraceni ... a to je jen jedna z chyb. ()

wosho

Pro mě stejně dobré jako předchozí díly-celá trilogie je prostě skvělá. Možná jen celkové umístění na divoký západ je zbytečný-já bych byl pro 20 a 30 léta. To by dalo celému třetímu dílu dokonalé kouzlo. Ale i tak tato trilogie patří k tomu nej co před 20 lety v USA vzniklo ()

cab

Treti a posledni zastavka u Martyho vyletu tam a zpet strojem nebo-li autem casu za pomoci demonicky mileho Doktora. 65% ()

dopita

Třetí díl není tak zběsilý co se týká cest časem, jako byl druhý díl. Děj se tentokrát odehrává v roce 1885. Marty se tam vydá zachránit doktora Browna, který tam byl úderem blesku nedobrovolně vržen na konci druhého dílu. Opět se jedná o výbornou zábavu. Robert Zemeckis dokázal něco neuvěřitelného. Natočil trilogii, kde se nejedná o tři různé příběhy, ale o jeden dlouhý, rozdělený na třetiny. Samozřejmě každý film má svou vlastní zápletku, ale všechno je to umně provázáno v jeden celek. Každý z filmů je nabitý odkazy na ostatní díly, humorem a pokaždé se v poslední třetině film láme v akční a napínavou podívanou ()