Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

balba

Málo kdy se vydaří třetí díl komedie,ale u Návratu do budoucnosti 3 se to povedlo.Je perfektní a má fantazii na rozdávání. ()

Jonash87

Tak třetí, závěrečný díl jsem si oblíbil více než dvojku a ze všech tří filmů ho snad dokonce viděl nejvíckrát. Skvěle zpracované prostředí Divokého západu, originální scénář, několikero vtipných scén a stále úžasný M.J. Fox... nemám co víc dodat. ()

Hennes

Důstojné zakončení trilogie. Není to žádný pokles o třídu níž. Opět scénář v podstatě o tom samém, tady se nejvíce pohybujeme v roce 1885. Marty je neohrožený pistolník západu. Když vše vypadá, že profesor Brown zůstane šťastný se svou novou láskou v této době, zlomí se v něm povaha vědce a máme ho tu zpátky a samozřejmě si cestou nemohl odpustit skok do budoucnosti. ()

Martin741

Treti diel Back to the future sa dockal roku vzniku az 1990. BROJLER!!! Tentokrat ide o navrat do roku 1885, kde sa paroduju postavy slavnych hercov ako Clint Eastwood /dolarova trilogia/ alebo De Niro /Taxikar tusim/. Koniec BROJLERA!!! Atributy ako vyborna rezia, genialne dialogy a maximalne zaujimave lokacie a kulisy /vlak/ zabezpecuju odo mna tomuto filmui zas a opat 100 % ()

vydumnica

Z trilógie je Back to the Future Part III najslabšie a asi o pol hviezdičky v porovnaní s dvojkou by som v hodnotení ubrala, ale stále je to ten starý známy team Marty & Doc, len tentokrát v trošku westernovskom prevedení :-). Jennifer tu má len cameo. Príjemným spestrením je tu Mary Steenburgen ako Clara a mne romantickej duši sa práve všetky scénky s ňou a Christopherom Lloydom páčili najviac, ale super bol aj Michael J. Fox a pristalo mu to aj ako "Eastwoodovi". Keď človek vie, že už v dobe natáčania sa u neho dostavili prvé príznaky ochorenia (a v takom mladom veku!!!) potom si jeho výkon musí až viac vážiť. Doc: Marty, we all have to make decisions that affect the course of our lives. You've gotta do what you've gotta do. And I've gotta do what I've gotta do. EDIT: Mala som to šťastie pozrieť si celú trilógiu v kine a bol to veľmi pekný filmový zážitok, sprevádzaný potleskom po každom filme. [Triple Feature, Cineplex Mannheim, 3.10.2023]. Práve tento tretí diel vynikol na veľkom plátne najlepšie👌, aj na druhé pozretie som si to vychutnávala a preto pridávam krásnu piatu westernovskú hviezdičku🙂. ()

raptorrr

Stale skvely film i kdyz scenar uz skripe. Jak to, ze si Doc Brown na divokem zapade nepamatoval, ze se koukal v budoucnosti na svuj vlastni hrob??? ()

Petoss1

Nemám dôvod nedať za 5. Film je to parádný tak ako zvyšok trilógie. Zemeckis vytvoril nezabudnuteľnú sériu, ktorá ma ani po rokoch neomrzela. 90% ()

WoWoW

Jen málo trilogií se může pochlubit tím, že žádný díl není vyloženě špatný, co víc u Návratu do budoucnosti jsou všechny díly skvělé. Tahle trilogie je jedna z těch nej co, kdy byly a o to víc mě štve, že Michael J. Fox už nemůže kvůli své nemoci pořádně hrát, škoda, jako Marty byl po celé tři díly skvělý. Navíc bych ještě rád vyzdvyhl hudbu této trilogie, která je také moc a moc dobrá. ()

Attta

Kdo by si pomyslel, že i třetí díl může být pořád tak skvělý jako předchozí dva.......ano přesto všechno je. Změna prostředí partu III vyloženě sedla a doktůrek si se vším krásně poradil.....:) ()

ZuzkaZ

Co napsat? Tímhle filmem Zemeckis důstojně dovršil trilogii BTTF. Podle mě, dokonce i lepší než 2. díl díky zasazení příběhu do prostředí Divokého západu. Jo a pokud to shlédl i Clint Eastwood, musel mít jistě radost...:-) Buford Tannen to Marty: "Clint Eastwood? What kinda stupid name is that?" ()

DruidKarel

618. hodnocený film: Tentokrát nás příběh o Martym McFlyovi zavede do dob divokého západu, kde není opět problém, aby se marty zapletl do problémů. Jo, M. J. Fox byl tím správným hercem, kterej si dokázal vydobýt přes svou komičností a schopností zahrát akční role i komedianty jako Belmodno nebo jiní. 5* ()

Amroth666

27.6. 2010 - Nové poznatky a nová fakta. Takový je začátek posledního dílu. S. Spielberg a R. Zemeckis přeřadili na jinou frekvenci a vše vypadalo daleko jinak než má. Osa času se stále více zamotává a s tím i samotný děj. Western, sci-fi v jednom filmu? Docela těžká kombinace, s kterou nevím kdo jiný by si mohl poradit líp než S. Spielberg. Je docela zvláštní, že za tři díly se toho tolik změnilo, ale Michael J. Fox s doktorem si jedou svojí spanilou a dobrodružnou cestu a zažívají jen samé hezké věci(občas). Poslední díl fakt hustota sama. Indiáni, kavalerie, pověstné westernové " tancuj, tancuj! " nebo posnídaňová férovka muž proti muži. Vůbec už jsem nechápal. Bylop toho na mně moc, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Chvílemi jako nějaká westernová klasika s Clintem Eastwoodem, ve skutečnosti jen sen? Každý to může vzít jinak. Já to beru jako čistou realitu. Konec jasně ukázal, že dalšího pokračování se už nedočkáme, protože stroj času byl zničen. Je to jen dobře pro nadupanou trilogii. Myslím, že další díl by už se opravdu nehodil. Po závěru jsem velmi uspokojený a mám dobrou náladu. Film mi dodal hrozně energie. Konec dobrý, všechno dobré. Pochvala hercům a celému štábu za perfektní práci. ()

Cheeter

Dlouho jsem nezažil, že by film měl lepší třetí pokračování, jak to druhé. A to i tak, že dvojka a trojka vznikaly dohromady. Nápad s divokým západem prostě skvělý. A propojení několika herců, jako svých následovníků dobré. ()

C0r0ner

No, sice to kompletně popírá moje vidění cestování časem (ostatně jako zbylé dva díly), ale pořád je to zajímavé, vtipné, originální a dobře to utíká. Logicky je to ten nejslabší díl, což ovšem neznamená nic špatného, protože duo Zemeckis/Gale jsou muži na svém místě a dokázali vytvořit parádní kult. 85% ()

laik_60

tretie pokračovanie zašlo (podľa očakávania) až do westernového obdobia, vyzeralo to skôr ako paródia, dobre si tam vystrelili s Eastwooda ... hihi. ()