Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

3mates33

Dvojka nestratila !skoro! nič na kvalite jednotky....čiže malá strata tam bola, ale tak pi väčšine filmov, na pokračovanie, bývajú väčšie straty... ()

El Patron

Dospělejší, ale kapku méně lidštější s přísadou krátké depresivity. Budoucnost je sice otřesná (až na ty super hoverboardy) ale stejně díky McFlyovy zábavná a vtipná. Kvalitativně stejné jak jednička. ()

dawnie

To je nálož, zezačátku mam vždycky pocit, že se dvojka nevyrovná jedničce, ale jakmile se part II přehoupne přes budoucnost, (DeLorean) už nezpomalí. Naopak. A Marty a Doktor jsou - u všech Skotů - nejikoničtější duo ever! ()

ANTYCHRYST

Celá trilogie je neskutečné nadčasové filmové veledílo :) jednička nastavila laťku sakramentsky vysoko a dvojka jede stejnou jízdu jako jednička :) Deloraine..Nike obuv.. futuristicka budoucnost.. skvělý herci.. prostě naprosto bezchybné pokračování legendy...110% mužů na to koukat znovu a znovu... ()

papadoce

Chcel by som vedieť, ako sa cítia autori podobných filmov dnes. Či sú sklamaní, alebo sa hanbia zato, že totálne predcenili ľudstvo, alebo tak. Totiž film točený v roku ‘89, ktorého dej sa odohráva 2015 a všetko je v ňom asi o 200 rokov popredu oproti súčasnému stavu 2021, je pre našu generáciu hanbou. No ale dosť filozofovania. Teraz k filmu. Ľahké, sci-fi dobrodružné, jemne zábavné, kopec zaujímavých nápadov, chutný scenár plný komplikácií (s jednou totálne nedomyslenou scénou), ale odsýpa to. Ale dve kravaty boli zabité 😂. Príbeh môže byť pre mnohých príliš prekombinovaný a je pravda, že sa treba sakra sústrediť aby ste sa nestratili, ale rozhodne to je zachytiteľné. Za tie triky, nápad a energiu, ktorá z toho srší a za Krištůfka Lloyda, dávam štyri. Jeho výraz tváre je miliónový. Teším sa na trojku. ()

J.e.r.e.c

Strašná slátanina. Nezaregistroval jsem byť jediný povedený vtípek, postavy jen hulákají a běhají nebo lítají sem a tam. Jednička stála na sice přehrávané, ale pořád decentní sitkomice a měla v sobě výchovnou myšlenku. Tady není po něčem podobném ani památky, sledujeme jen smršť náhodných nápadů a zmatek nad zmatek, přičemž některé herecké kreace (záporák Biff, ale částečně i Doc) mě už vyloženě sraly. Zajímavý je snad jen tehdejší pohled na budoucnost (2015) a také v rámci hollywoodských filmů relativně dobře promyšlená hra s alternativními realitami a časovými paradoxy (byť to v důsledku vede k nudnému rebootování scén z jedničky). Ničemné dvě hvězdy alespoň za to, že jsem byl docela napjatý, jak to všechno dopadne (i když jsem věděl, že dobře). 50 % ()

Cortesz

Vrchol celé trilogie a můj nejoblíbenější díl této série. Zde se narozdíl od jedničky podíváme do všech časových pásmen, jako je budoucnost, změněná přítomnost a opět rok 1955, k tomu naprosto geniální příběh, který je vyšperkován do posledního detailu. Herci stejní a geniální jako snímek sám. Tento film nemá chybu. ()

HarlanWade

Ve dvojce je všeho tak nějak víc, než v jedničce a přece to není překombinované - je to stejně zábavné, akorát ještě nadupanější a efektnější. ()

curfew77

Od prvního po třetí díl vzácně shodné hodnocení: nádherně hravá a vtipná sci-fi trilogie dělaná s láskou a smyslem pro detail, jaké se dnes už nevidí. Pečlivý scénář, na svou dobu špičkové triky a neuvěřitelně dětský vyhlížející "skorotřicátník" Michael J.Fox stvořili zázračný koktejl s nezaměnitelnou příchutí osmdesátek. Jak první část, tak i dvě souhrnně natočená pokračování jsou dalším důkazem toho, že filmy, kterých se byť i jen producentsky dotkne Steven Spielberg, ve zlato se promění. Druhý díl navíc bývá hodnocen jako nejlepší a to především díky závěrečné polovině, v níž se v roce 1955 hojně potkávají hned dvě Martyho "já". A kdo by nechtěl vlastnit legendární sportovní almanach (o velikosti útlé brožurky, sic!) s kompletními výsledky druhé poloviny dvacátého století? :) 100 %. ()

Hulkee

Dobrá komedie,dobrý scénář a dobrá zábava. Dobrá ale není 5 hvězd, nýbrž 4. Zemmeckis mi úplně nesedl. Ani jeden díl této trilogie není zrovná můj šálek čaje a já jsem dlouho uvažoval, jestli tuto sérii filmů hodnotit či ne, nakonec jsem si řekl že ano, ale tyto filmy už podruhé vyhledávat nebudu. Nejsou špatné ale nesedí mi. ()

2scha

U filmů s Marthym se prostě tetelím blahem a kéž by byly všechny filmové trilogie (serie)tak dokonale propracované a navzájem si neodporující, tak jako Back to the Future ()

vitac.

Návrat do budoucnosti 2 je mazanější a rafinovanější svého předchůdce. Líbil se mi prostě víc, možná i proto, že jsem si na svérázné hlavní hrdiny (no, vlastně na véráznost většiny postav:)) už stihl zvyknout. Daleko výrazněji na mě taktéž zapůsobila hudba, chvílemi jsem měl dojem, že na mě spoza rohu vyjukne Predátor (a ověření autora hudby na IMDb mi dalo za pravdu, Alan Silvestri, respekt!). Lepší čtyři. ()

Dinsberg

Tento příběh byl již nakopnut na konci prvního dílu. Osobně ho mám rád nejméně. Ne snad proto, že by původní návrat měl problém s návazností (obvyklý to sekvelovký neduh). Naopak logicky zde nic nevrže, pokud nejste fyzik, zabývající se temporální kauzalitou. Renomé filmu trošku kazí sekvence odehrávající se v budoucnosti. Je to asi dáno tím, že moje představy o ni nekorespondují s představami Roberta Zemeckise. A možná taky proto, že onen rok už nám klepe na dveře a téhle představě se ani neblížíme. To ale nebrání tomu, aby Michael J. Fox a Christpher Lloyd rozjeli časoprostorovou jízdu, která je na pravém místě rozseknutá vedví. Ale o tom víc jinde... ()

MirkaP

Zajímavé dívat se na scény z jedničky znovu a jinak. Po prvním shlédnutí jsem byla moc ráda, že se dívám na videu a můžu to pustit znovu, protože z časového kontinua, paradoxů a posunů v čase jsem trochu ztrácela přehled. Málem jsem si kreslila časové osy jako Doc, když vysvětluje Martymu, proč musejí znovu do budoucnosti. Zvláštní, ten letopočet se blíží a bundu pořád suším na šňůře. ()

rob_troy

Můj oblíbený Zemeckis a naprosto dokonalý Návrat do budoucnosti. Tohle se se mnou vrží od mládí a navždy zůstane Michael J. Fox jako Marty McFly, a Christopher Lloyd jako bláznivý profesor a jeho létající DeLorean u mě v srdci vyrytý hodně hluboko. Ať už Návrat do budoucnosti I, Návrat do budoucnosti II, Návrat do budoucnosti III. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)