Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

Azurovydrak

O dvojku jsem se zpočátku trochu bál protože pasáže v budoucnosti byly přeplácané a celkově přestřelené, Zemeckis tady až moc povolil uzdu své fantazii, ale nakonec jsme opět zajeli do správných kolejí, druhá polovina filmu opět napínavá takže můžu opět s čistým svědomím udělit pěticípé patero. Navíc na konci parádní cliffhanger který mě hned navnadil na poslední díl. 90% ()

tequilla

Překvapivě stejně výborné jako jednička, a dokonce je akčnější než první díl. No prostě jedna z nejlepších sci-fi komedií všech dob. ()

Jeand´Boa

Brilantní pokračování svého předchůdce (ač jednička je stále nejkouzelnější) ... děj je sice poměrně dost zamotaný, takže by se někdo mohl začít ztrácet, ale když se na to podíváte vícekrát a budete přemýšlet, přijdete na to, že opět nejde o nic jiného, než o perfektně promyšlenou a trikovou podívanou s velice inteligentním humorem ... jen takový můj osobní zážitek z filmu: strašně se mi líbí, jak Martyho v budoucnosti jakoby spolkne virtuální žralok, který není ničím jiným, než poutačem na X-tý díl Čelistí - že by si někdo dělal legraci z toho, jak je Spielbergův počin dál a dál ždímán do nekonečna (Čelisti IV 1987)?... ()

emdvojka

Návrat do Budúcnosti ponúkol v žánri sci-fi veľké inovácie a ukázal že 80 roky sa vedeli postarať o kultové sci-fi nemenej ako tie roky sedemdesiate. Michael Fox v najvačšej hereckéj úlohe jeho kariéry nám predvedie že aj "malý človek" z malého mesta dokáže veľke veci...či už v minulosti, prítomnosti, alebo budúcnosti... ()

Fat'Fatal

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. V první polovině navštíví Marty s doktorem Brownem Hill Walley roku 2015, aby zachránil svého syna a v té druhé polovině se vrátí do roku 1955, kde už byl v prvním díle. Tyto dva příběhy se tak špičkově prolínají, můžeme vidět Martyho hraní Johnny B. Gooda z jiného doplňujícího pohledu a tak dále. Finále se koná ve finále prvního dílu, je to neskutečně dobře zpracované a pochopitelné. Zemeckis se Spielbergem se překonává a... To se nedá popsat, to se musí vidět. Tenhle film je u mě právem v top ten. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Dimo

Solidní pokračování, nicméně lehce přitlačené na pilu, některé vtípky jsou křečovité a film nemá takový spád. Docela ale vhodné pro děti, těm se tahle série určitě musí líbit. ()

smrtacik

..a máme tu dvojku. Tam kde jednotka končí, dvojka začína. Marty sa vracia naspäť z ,,výletu“ v roku 1955 a všetko je skvelé, ma vysnívané auto, čaká ho tam milovaná baba Lorraine (Lea Thompson) a celá rodinka je šťastná. To však trvá asi len minútku a medzi smetiaky vletí, kto iný, ako doktor Emmet Brown na Delorajne. Je jasné, že niečo nie je v poriadku, ale podľa výzoru doktora je evidentné, že sa nebude cestovať do minulosti, ale do budúcnosti, lebo neplechu robia Martyho budúci potomkovia. Je nutné podotknúť, že dvojka nestráca ani trochu na atraktívnosti a je to jedna z mála výnimiek, kde sa pokračovanie vyrovná predchodcovi a dokonca z neho výborne ťaží, lebo scenárista a režisér v jednej osobe Robert Zemeckis nás prenáša aj do obdobia, ktoré sa riešilo v prvej časti a nachádzame tú aj skvelé prestrihy na najkrajšie momenty jednotky a samotné prelínanie dvoch príbehov je naozaj super, čo umocňuje kvalitnú zábavu. Hlavným znakom dvojky je pokus o vrátenie pôvodnej reality , ktorú zmení jeden športový almanach (sen všetkých tipujúcich). To, že ide opäť o vynikajúce dielko, je nad slnko jasné, napätie, humor a super hlášky z ktorých táto jedna v podaní Dr. Browna objasňuje podstatu filmu: ,,...sa ponorím do iného druhého ja, teraz sme my dvaja a naopak my dvaja, moje druhé ja je doktor Emmmett Brown z roku 1955, moje ja pomôže tvojmu ja vrátiť sa do roku 1985 a buď opatrný aby si nestretol svoje druhé ja..., tak po takýchto hláškach sa ježili vlasy nielen Martymu, ale aj mne. Hodnotenie: 90% ()

Stíba

Jednička je dokonalá ale dvojka se jí nejen díky drtivému závěru snažila přiblížit, co to jen šlo. Narozdíl od poměrně jednoduchého zato perfektně zpracovaného příběhu prního dílu jsme v tom druhém dostali pěkně zamotanou hádanku a ačkoliv se mi futuristická vize roku 2015 líbila méně než klasika 50. let, jízda to byla stále parádní a i pro mě nejslabší díl celé trilogie mě dobře bavil. ()

Biopler

Príbeh je opäť skvelý, ba ešte viac prekombinovaný ako v jednotke. Zaujímavé futuro kde všetko opäť výborne klape. Avšak za naháňačku v tuneli s ustreleným a naivným nápadom musím strhnúť hviezdičku. ()

Iriquindae

Připadám si trochu kacířsky, ale hodně mě to nebavilo. Možná je problém v tom, že jsem film neviděl už jako dítě. Postavy se chovají hrozně hloupě (přivezení Jennifer do budoucnosti, doktorovy rozhodnutí), půl filmu vyplňuje Martyho natahování po almanachu. Až na hezky ztvárněnou budoucnost mě tu opravdu nic nezaujalo. ()

MrGregor

Tak jestli byl první film nápaditý, promyšlený a vtipný, druhý se mu zdatně přibližuje, ba ho dokonce v některých chvílích i převyšuje... naprosto úžasné, zamotané a přesné... snad jediné co bych filmu, ne uplně vytknul spíš co se mi ne úplně líbilo, byla představa roku 2015, ale uvidíme, co bude za 4 roky :) ()

Torgal

Obdivujem scenáristov ako dokázali vytvoriť s prvou časťou jeden kompaktný celok a pritom sa nestratili v rozličných časových kľučkách a paradoxoch. Časť v budúcnosti bola na mňa ale až moc "cheesy" a alternatívna súčasnosť zas príliš depresívna a film som si neužíval tak ako prvý diel. Môže za to aj Michael J. Fox, ktorý je síce stále sympaťák, ale od minula viditeľne zostarol a toho chalana na skateboarde som mu už neveril. Aj napriek tomu, hlavne vďaka scenáru, réžii a postavám, veľmi dobrý film. 8-/10 ()

Kingjiri

Nepatrně slabší než jednička. Martyho výlet do alternativní minulosti, kdy "vládnul" Biff mě moc nepobavil - ačkoliv mám rád temnější atmosféru, do konceptu Návratu do budoucnosti mi nějak nesedla. Naopak výlet do budoucnosti mě docela pobavil a bylo zajímavý vidět, jak si lidi na konci osmdesátejch let představovali svět v roce 2015. Myslim, že k lítajícím autům máme ještě hodně daleko :D Jinak se sází na jistotu a pokračuje se v zajetejch kolejích osvědčenýho prvního dílu. Padne několik hlášek, doktor je ještě víc šílenější a Michael J. Fox opět podává perfektní výkon. ()

Mandalorian

Už ne tolik srandy. Spíše dramatičtější a ponurejší. Každopádně skvělé a naprosto uchvacující. Většinou bývá pkračování slabší než první díl. Tady ? Ani náhodou. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)