Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

Diego75

Druhý díl Návratu do budoucnosti je více dobrodružný a má v podstatě i napínavější zápletku s nebezpečnými kousky. Líbilo se mi, jak se tohle pokračování proplétalo s předešlým dílem. Musím tedy říct, že rozmanitost a zábava tady nechyběla a já se skvěle bavil, ale ne tolik jako u prvního dílu, který byl podle mě jen o malý kousek lepší. Nicméně jsem velmi rád, že jsem si pokračování nenechal ujít a na třetí díl se hodně těším.....Nesmím zapomenout napsat, že s tím vtípkem o Čelistech 19 tvůrci trochu předběhli dobu :) ()

david141474

No, tak jsem se opět podíval na druhý díl a musím říct, že to je snad 100× lepší než si pamatuju. Dřív jsem tento skvost nemusel, kvůli špatnému odhadu budoucnosti, jenomže pak jsem si uvědomil, že jsem vůl, když mi nedošlo, že to je z 80. let. Tak jsem se na něj podíval znova s prázdnou hlavou a odstranil jsem myšlenky které mi ten film zhoršovali. A nakonec jsem dospěl k názoru, že to je 1000× lepší než si pamatuju. Opět to má Oscarový scénář Boba Gala, takže bylo o kvalitu postaráno. Děj byl skvělej a velmi zajímavej i rok 2015. Film opět táhli na svých bedrech herci a postavy hlavně Christopher Lloyd a Michael J. Fox a málem bych zapomněl na hovado jménem Biff, kterého skvěle ztvárnil Tom Wilson. Efekty pěkný. Soundtrack jak už jsem říkal v předchozí recenzi na první díl byl skvělej a skvěle zapamatovatelnej. Navíc tohle je úplně první film kde se objevil Elijah Wood a jen pozorný fanoušek této trilogie si ho všimne, ostatní ho hledají celý film, ale neobjeví. Teď mě čeká nejlepší díl z celé trilogie, kterému se ty dva předchozí nevyrovnají. Je čas změnit známku z původních šesti na krásných deset, tedy zde na ČSFD ze 3 hvězd na všech 5. 10/10 je to 1000× lepší jak si pamatuju. ()

Lendak

"Great Scott!"____ Prekvapivo, ten temný podtón tomu celkom pasuje. Jednoducho dokonalý sequel ktorý je minimálne na rovnakej úrovni ako už tak geniálna jednička. Nemám čo dodať. ()

PanPyzamo

První díl byl skvělý a tak jsem byl zvědav, jestli pokračování udrží alespoň stejnou kvalitu a jsem velice příjemně překvapen, že udrželo. Těžko říct, který díl byl lepší, protože tohle bylo pro mě snad i napínavější, ale nakonec jsem se rozhodl pro jedničku, která místy nechala vydechnout a pak zas zrychlila a zde naopak ne a ne zpomalit a neustále se něco dělo, což ale bude věřím hodně lidem vyhovovat, protože se neustále něco děje. Neustálý adrenalin, který byl fakt supr, ovšem jednička měla podle mě lepší konec, protože zde máme jasně řečeno, že nás čeká trojka, zatímco první díl skončil a ačkoliv se dvojka hodila, tak by mohl podle mě docela i skončit. Zde jsme hned natěšení na trojku a tak jsem neměl úplně pocit konce nebo nějakého vyvrcholení, které sice bylo, ale ne takové jako v předešlém filmu. Podtrženo, sečteno. Velmi těžké určit, který díl se povedl více. Oba filmy se velice povedly, ale volím přeci jen jedničku kvůli již zmíněnému lepšímu konci. Ovšem jinak jsem rád, že se zde neukázalo pravidlo pouze prvního dobrého dílu a že pokračování zde dle mého názoru opravdu nezaostává. 8,5/10 ()

Ladisec

Stejně skvělé a propracované jako jednička, chvílema se my děj trochu zamotal, ale stejně Marty a Dr. Brown jsou jedničky. Vtipný a akční dobrodružství o cestování v čase je i skoro dvaceti letech vynikající podívaná pro celou rodinu. ()

Skunkiee

Už od začátku je znát větší rozpočeta a během prvních patnácti dvaceti minut jsem se lekl, že příběh bude už stavěn pouze vysokém rozpočtu a přehlídce triků. Ve zbytku filmu mě však Robert Zemeckis příjemně překvapil. Základní atributy filmu jsou stejné jako u předchozího dílu. Ale za závěr filmu, který si skvělě pohrává i s předchozím dílem, musím dát pět hvězd, geniální scénář a mnoho srandovních situací:Paráda ()

Mangus

Spolu s Terminátorom 2 najlepší scifi film histórie. Je to jeden z mála filmov, ktoré sa dajú pozerať stále dokola a vždy sa v nich nájde niečo nové. Niečo, čo Vám dá hlbšiu súvislosť danej udalosti. Pritom však ide o film rodinný, bez násilia. Ja už ani neviem, čo viac napísať. Moja srdcovka. 10/10 ()

Tomulka

Velmi vydařené pokračování nesoucíé se v duchu jedničky a posunuté kousek dále, ale tvůrci pozor v nejlepším se má přestat :) ()

Latec

Vydarená klasika. Prvá polhodina je takmer katastrofálny prepadák, ale potom sa to stále viac rozbaľuje (dej to dosť ťahá) a vy akurát ledva stíhate vnímať parádnu jazdu. A kvôli stroju času prespí Jennifer na lavičke takmer dva filmy. ()

dracekt

Na návrat do budoucnosti nedám nikdy dopustit, je to pro mě vždy varianta, když hledám něco, co mi zvedne náladu. U této trilogie výhoda, že jde každej z dílů. ()

anillvap

Druhý díl nezklame, je stejně originální jako první díl a k tomu ještě o něco více zamotanější. Stejně jako u jedničky, i u dvojky jsem se navíc dobře bavila a vychutnávala si tu spleť příběhů. Kouzlo je i v tom, že divák má o příběhu dokonalý přehled, nic není zbytečně překombinované. Osobně mám nejradši to, že u příběhu odehrávajícím se v roce 1955 divák ví, co se má stát a s napětím čeká, jestli se to Martymu opravdu podaří zachovat tak, jak to zinscenoval v jedničce. Zkrátka perfektní podívaná. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)